Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 17

Tema: izdelava kalupa za kopito

  1. #1

    Privzeto izdelava kalupa za kopito

    Ker so zimske urice dolge, in le vsake toliko odstrelim kakšno lisico, da zbijem to monotonijo sem zavihal rokave. V planu je pistolgrip fullcarbon kopito v osnovi mišljeno za mojo titan alpho:) Zaenkrat sem izdelal pramodel, ki je trenutno v šprickitu, sledi brušenje, upam da bom še ta teden zadevo spravil v lak.
    Ko bo prvi izdelek končan se lotim še izdelave nastavljive ličnice.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice kopito.jpg‎   kopito1.jpg‎  

  2. #2

    Privzeto

    Pramodel je nekako končan, lak zbrušen in spuliran. Sedaj pride na vrsto delilna ravnina in izdelava kalupa:)
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice IMG_9462.jpg‎   IMG_9463.jpg‎  

  3. #3

    Privzeto

    Delilna ravnina počasi nastaja, malo me baše cajt ampak bo že
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice IMG_9468.jpg‎  

  4. #4

    Privzeto

    Počasi se daleč pride, delilna ravnina je zdaj komplet
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice IMG_9472.jpg‎  

  5. #5

    Privzeto kalup

    Napredek
    Gelcoat poštrihan, in zlaminirana prva polovica kalupa, ta teden pride na vrsto še druga, pol pa molim da sem vse dobro navoskal!
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice DSC_9897.jpg‎   DSC_9907.jpg‎   DSC_9911.jpg‎  

  6. #6

    Privzeto kopito

    Delilno pobral stran, očistil robove. Sedaj samo še montiram delilno steno na zadnjem delu, nastavim cevke za štifte in spet v gelcoat
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice IMG_9475.jpg‎  

  7. #7

    Privzeto kopito

    Danes mi je pa odleglo, sem razkalupil pramodel, tako da je prva faza, izdelava kalupa končana

    Malo sem se začel igrati z laminatplanom za prvi izdelek, zvagal sem tudi plastično kopito od titan alphe, me je presenetilo z težo(898g) zelo težko, sam bom izdelek ki bo veliko bolj tog od tega plastik fantastika naredil z težo maksimum 450g, upam še na možnost kakšnih 100 g manj

    Tako da sedaj kalup malo počiva, tačas naredim par nujnih pripomočkov za zapiranje potem pa akcija
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice IMG_9479.jpg‎   IMG_9481.jpg‎  

  8. #8

    Privzeto

    Prvi izdelek uspešno razkalupljen veseu k radio

    S težo sem točno tam kjer hočem bit, lahek kot perešček, pa še vedno bolj tog kot original, z beddingom se bo še zredil za ene 150g.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice IMG_9498.jpg‎   IMG_9499.jpg‎   IMG_9500.jpg‎   IMG_9501.jpg‎  

  9. #9

    Privzeto

    Citat petelinar je objavil: Pokaži objave
    Prvi izdelek uspešno razkalupljen veseu k radio

    S težo sem točno tam kjer hočem bit, lahek kot perešček, pa še vedno bolj tog kot original, z beddingom se bo še zredil za ene 150g.
    Lepo.
    Boš javil kako je z držanjem v roki v praksi. Se mi zdi zelo gladko tole in nagnjeno k drsenju, ne čvrstem prijemu. Boš to še kaj drugače reševal?
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #10

    Privzeto kopito

    To bom rešil kasneje, na ročaj in sprednji del kopita kjer se drži bom gelcoat zmatiral in pihnil prozorno barvo ki je gumijasta na otip in ne drsi.
    Sicer pa gelcoat sam pravzaprev ne drsi, težave bi bile samo v rokavicah.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •