Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Kombinirka Baikal IZH 94

  1. #1

    Privzeto Kombinirka Baikal IZH 94

    Pozdravljeni,

    zanima me, če ima kdo izkušnje z omenjeno puško?!
    Hvala za odgovore!

  2. #2

    Privzeto

    Sam je nimam. Kolikor pa poznam rusko orožje pa ne moreš falit pri nakupu. Cena, krogla 308 in šibre (idealka) v 12/76 so pa odlična kombinacija.

  3. #3

    Privzeto

    Z omenjeno nisem streljal, sem pa z dvema drugima (enocevna prelamača). Natančnost ... bp, je pa lahko moteče trdo proženje. Če se ga ne navadiš je težava.

  4. #4

    Privzeto

    Tiste enocevne prelamače so bile najcenejše puške na našem trgu. Prodajale so se po okrog 200 DM.
    In na poceni puško so montirali poceni kitajce. Ti so bili pa vzrok vsem težavam (če so bile).

  5. #5

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tiste enocevne prelamače so bile najcenejše puške na našem trgu. Prodajale so se po okrog 200 DM.
    In na poceni puško so montirali poceni kitajce. Ti so bili pa vzrok vsem težavam (če so bile).
    Jaz sem izpostavil trdo proženje, ki je bilo enako ali je bil gor kitajc al pa nič. Če se ga ne navadiš je pa predelava sprožilca (da bi bil mehkejši)kar komplicirana oz. nemogoča (da ostane proženje varno).

    Nekaterim trdi sprožilci delajo hude težave, tudi za strel na daljšo razdaljo ponavadi ni najboljši ... tako da je škoda kupovati poško s proženjem ki ne odgovarja, sprememba pa je nemogoča.

    Kaj bo pa gor montirano je pa že optika ... kjer pa vemo kako in kaj.

  6. #6

    Privzeto

    Proženje je res trdo. Premočna vzmet in grobo obdelane ploskve (se je tudi vleklo preden je počilo). Se pa enostavno uredi. Kolegu sem popravil v pol ure.
    Ni pa nujno, da ima kombinirka tudi takšno proženje.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Proženje je res trdo. Premočna vzmet in grobo obdelane ploskve (se je tudi vleklo preden je počilo). Se pa enostavno uredi. Kolegu sem popravil v pol ure.
    Ni pa nujno, da ima kombinirka tudi takšno proženje.
    Mogoče poveš na kratko, kako si to popravil? Verjetno še marsikoga zanima.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #8

    Privzeto

    Pri tisti poceni prelamači je bila glava utopno kovana in zelo slabo obdelana. Tudi prožilni mehanizem. Diamantni brus ali vodobrusni papir naleplen na deščico pa brusilka za vzmet (kakšen mm krajša)in stvar deluje čisto v redu.
    Malo občutka in znanja iz obdelave kovin ni odveč. Še past za voluharje ima pretrdo proženje (tista na naboje)in jo voluhar zasuje pa živ ostane. Malo brušenja in sem jih v radiču pokončal 15.
    Ampak tiste prelamače dela druga firma kot kombinirke. Te znajo biti čisto v redu. Sem videl rusko puško firme LOS v kalibru 308. Te firme nisem poznal. Google pa je napisal, da delajo neke vrste kamionov, rakete in puško. Ta je imela odlično proženje. Pa neverjetno točna.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    10

    Privzeto

    Pozdravljeni,mene pa zanima,če ima kdo mogoče navodila za to puško.Vem,da obstajajo v angleškem jeziku.Vem,da verjetno preveč upam na to,da obstajajo v slovenskem jeziku,ampak vseeno vprašam.
    Lp Brane

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •