Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: Lov za vodnike lovskih psov

  1. #1
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto Lov za vodnike lovskih psov

    V soboto je Primož organiziral že tretji lov za vodnike lovskih psov iz Zasavja in širše v LD Podkum. Zjutraj smo se udeleženci zbrali pri njihovi lovski koči; 30 lovcev in tudi približno toliko naših štirinožnih pomočnikov, med katerimi so prevladovali posavci.
    Po pozdravu so nas razdelili v skupine in vsaka iz svoje smeri smo zaprli kar obširno področje južno od Podkuma. Postavili smo se za dve uri na stojišča, gonjačev ni bilo, saj smo vse prepustili psom.
    Dobil sem stojišče nad globeljo Sušjeka in ob določeni uri izpustil Brunota. Takoj se je podal čez potok v nasprotno prisojno pobočje in že po nekaj minutah dvignil lisico. Začeli so pokati streli in upal sem, da bo utihnil, ko bo prišel do ustreljene lisice, pa je kar gonil in gonil. Po 25 minutah je lisica ušla iz nevarnega območja; najbrž v luknjo. Seveda so gonili tudi drugi, vmes pa so pokale puške. Prava pesem za ušesa.
    Po premoru je na drugi strani spet začelo pokati. Tudi spodaj pod mano je dvakrat močno zagrmelo iz risanice. Pozorno sem pogledal in med drevesi videl lisico, ki je bežala naprej po dolini. Pomislil sem, da zna zaviti nazaj in priti celo predme in se pripravil. Res sem čez nekaj minut v smrečju levo od mene zaslišal skoke po zmrzlem snegu navzgor. Izza grbine je pritekla lisica, njeno glavo sem ujel v rdeč krogec in sprožil. Zvila se je in zdrsnila za suho smrečico. Pustil sem jo tam, če bo prišel po sledi za njo kak pes, pa ga ni bilo.
    Bruno se je po eni uri vrnil k meni in začudeno pogledal lisico. Le malo jo je stresel in pustil, saj ni bila tista, ki jo je prej gonil. Čez nekaj časa je pritekla košuta s teletom in se skoraj zaletela vame. Bruno je planil za njima, zadaj pa je pritekel še en posavec, ki ju je v resnici prignal. Potem sta ju družno gonila še par kilometrov. Ravno pred koncem pogona se je potem pes vrnil k meni.
    Na zborno mesto smo prinesli kar 4 lisice, najmanj toliko pa jih je še ušlo. Po pozdravu lovini smo v koči pomalicali in se po prijetnem druženju razšli.
    Hvala Primožu za organizacijo in izvedbo lova! Biti na lovu, na katerem sodeluje 30 odličnih psov, je res užitek za vsakega ljubitelja. Naj tak lov tudi v prihodnje ostane tradicionalen!

    Name:  DSC04752.jpg
Views: 669
Size:  328.1 KB

    Name:  DSC04758.jpg
Views: 623
Size:  271.8 KB

    Click image for larger version. 

Name:	DSC04777p.jpg 
Views:	265 
Size:	268.3 KB 
ID:	16920

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Hvala za lep opis kinološkega lova.
    Brez skrbi, v letu 2018 se ponovno vidimo na istem zbornem mestu!

  3. #3

    Privzeto

    Vsa čast tako za organizacijo, obnašanje vseh psov in lovcev na lovu, plen in tebi Jagermaister za lep opis!
    Takih lovov in druženj manjka. Zaenkrat mi je znano le, da se dogaja v Cerknem in pri vas? Ve kdo še za kje?

    Pa enega srečnega in zdravega v letu 2018 vsem vami in vašim psom!
    Verum justicia quod parilitas!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •