Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: Anketa o resničnosti govoric o LZS

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Anketa o resničnosti govoric o LZS

    http://lov.mojforum.si/posting.php?mode=quote&p=3566
    Citat rock&roll je objavil:
    Kaj se res dogaja tisto, ker se je napovedovalo že janurarja letos? :idea: Mar je res pravna anarhija zaglodala v celotno LZS? Če je res, ali ima začasno vodstvo mandat, da sklepa s predsednikom takšne pogodbe? Zakaj niso raje zaposlili direktorja strokovne službe, ko je Janko Mehle odšel v drugo službo? Ali se gre res za lovski nateg stoletja? :?:
    Citat Dihur je objavil:
    Anketa je popolnoma neprimerna, ker nekdo, ki pozna ozadja ve odgovor, vsi drugi pa lahko le nekaj mlatijo v prazno.
    Pa pustimo to. Vse bolj kaže na neke vrste privatizacijo LZS s strani določenega lobija, ki se je ustvaril in z nekaj čudnimi pravnimi telovadbami zavladal v LZS. Pravzaprav je vso to dogajanje le logična posledica preteklih dogodkov in ne bi smelo biti prav nobeno presenečenje. Zanimivo bi bilo vpogledati v pogodbo o zaposlitvi sklenjeno med predsednikom in __________?????? s kom že ??? Kdo je torej drugi podpisnik pogodbe ??? Pa menda ja ni sam s sabo sklenil te pogodbe ??? V to skoraj ne morem verjeti. In seveda bi bilo še veliko bolj zanimivo vpogledati v splošne akte LZS, ki so, ali bi vsaj morali biti, temelj te zanimive pogodbe ( Statut-Pravila, akt o sistematizaciji, kadrovski načrt za leto 2006 in še katerega ). Ker gre za prifesionalizacijo predsednika LZS je pogodba javni dokument in imajo vsi člani LZS pravico vpogleda v pogodbo. Naj se torej javno objavi.
    Namesto te ankete naj se spiše peticija-zahteva za javno objavo te pogodbe, ki naj jo podpišejo vsi, ki se s takšno zahtevo strinjajo. Pa da potem vidimo kako in kaj. LZS je tudi "naša" organizacija in ne le njihova.
    Citat janko je objavil:
    Popolnoma se strinjam s Dihurjem. Anketa je čista zajebancija.
    Citat rock&roll je objavil:
    Spoštvana Dihur in Janko,


    anketa je parodija na dogodke, ki se očitno dogajajo. Je pač čas kislih kumaric in malo špikanja si lahko privoščimo, a ne? Čeprav so to resne teme.. Sicer pa vaju vpašam kdo koga zajebava, tisti, ki krši vsa načela demokratičnosti ali tisti, ki pripravi anketo s katero hoče ugotoviti informiranost forumovcev o teh dogodkih? Sicer pa bi bila lahko anketa z vprašanjem: "Ali si za profesionalicazijo funkcije predsednika?" No, takšna anketa bi bila prav gotovo bolj "verodostojna" saj bi pokazala, kakšno je stališče lovcev, zajetih v vzorcu ankentiranih. Za to je še čas, ko izvemo kaj se res dogaja.
    Ali ima kdo zapisnik seje začasnega organa, kjer je bilo to sprejeto? Baje da je bilo dogovorjeno za eno leto, v zapisniku pa nič o tem.
    Citat Krpan je objavil:
    .....čas za rešitev toneče slovenske lovske barkače se izteka..... ali pa se je že iztekel......
    Citat dolgin je objavil:
    Ta čas je potekel že pred petimi leti,ali pa še nekoliko prej,ko so se v barki začele pojavljati prve luknje ..........
    Citat veper je objavil:
    Sicer resnično ne vem kaj se je zgodilo z zaposlitvijo na LZS vendar če je podatek točen,je potrebno ukrepati in to zelo hitro,drugače se bomo morali sprijazniti z Krpanovo trditvijo oziroma razmišljanjem. Mogoče pa je res edini način zrušiti LZS in postaviti novo zdravo organizacijo ki bo služila vsem svojim članom in ne samo nekaterim ki so se samooklicali ali pa vsaj poskušajo to storiti in to celo za naš denar.
    Citat janko je objavil:
    Ja Dolgin, čas je bil tudi takrat pa ni bilo nič narejeno ali bolje rečeno premalo narejeno.Anketar je takrat bil na pravem mestu in v pravem času, rezultati se pa vidijo. Tako da tole provociranje slovenskih lovcev z nekakšnimi govoricami in preverjanje teh je napačen naslov. Anketa bi morala biti naslovljena na uslužbence LZS. Mi bi po tem lahko podajali mnenja o rezultatih te ankete na forumu.
    Citat rock&roll je objavil:
    Citat janko je objavil:
    Ja Dolgin, čas je bil tudi takrat pa ni bilo nič narejeno ali bolje rečeno premalo narejeno.Anketar je takrat bil na pravem mestu in v pravem času, rezultati se pa vidijo. Tako da tole provociranje slovenskih lovcev z nekakšnimi govoricami in preverjanje teh je napačen naslov. Anketa bi morala biti naslovljena na uslužbence LZS. Mi bi po tem lahko podajali mnenja o rezultatih te ankete na forumu.

    Upam, da mi ne bo potrebno še enkrat razlagati kaj je ali ni kdo naredil predvsem pa kaj je lahko naredil. Seveda se da vedno in povsod narediti še več in bolje. V naši organizaciji pa kljub temu ne sloni vse na eni osebi ampak (vsaj je) na vsaj stotinji, ko govorimo o LZS.
    Ali je provociranje anketa ali mogoče tisto, o čemer govori anketa pa je stvar osebne ocene in razumevanja. smatram pa, da tisti, ki se tisti, ki so na forumu dobro zavedajo pomena slovenskega lovstva in jim ni vseeno, kaj se z njim dogaja. Tudi v tem primeru. Strinjam pa se z Dihurjem, da je to še kako resna zadeva, ki pa jo sedaj odgovorni ne želijo razpravljati s članstvom. Zato sem tudi odprl to temo. Dejstvo je, da zapisniki začasnega organa niso javni, saj niso do tega trenutka nikjer objavljeni pa tudi v LD ali na vse ZLD niso bili poslani. Zato je prostor za širjenje govoric toliko večji. Ko bomo videli zapisnik bomo lahko tudi drugače komentirali.
    In še retorično vprašanje za Jankota: Ali je med uslužbenici LZS, med katerimi bi delali anketo sedaj tudi v. predsednik LZS?
    Janko, vse kaže, da te bolj moti kdo je kaj rekel kot to, kaj je rekel oziroma še bolje kot to, kaj je dejansko na stvari.

    Lovski pozdrav!
    Citat dolgin je objavil:
    Moje stališče je tako,da nas pač nate........ oni na LZS in to precej bolj kot so to delali "prejšnji" (čeprav je velika večina še vedno tam,mar ne?)! Res je,da (na žalost) ima sedanje vodstvo veliko politično podporo pri sedajšnji oblasti in da lahko OČITNO DELAJO KAR HOČEJO!!!! Samooklicano vodstvo dela po svoje,na lovce,njihove člane, se ne ozirajo,odkar je bil sedanji predsednik samovoljno in nelegalno postavljen ni storil še popolnoma ničesar,kar je obljubljal (mogoče pa izpolnjuje samo obljube,ki jih je postavil sam sebi)!
    Vprašanje je,kje je tisti "ne diraj" gumb,da bi se vodstvo LZS zganilo in dalo vsaj kak glas od sebe....


    Dejstvo je, da zapisniki začasnega organa niso javni, saj niso do tega trenutka nikjer objavljeni pa tudi v LD ali na vse ZLD niso bili poslani.
    Naj mi nekdo pojasni kaj in kako je treba narediti,da bi od LZS dobili odgovore,kateri bi mogoče razjasnili marsikaj!?

    Tako da tole provociranje slovenskih lovcev z nekakšnimi govoricami in preverjanje teh je napačen naslov.
    Po mojem pa tole "provociranje" lahko da jasno sliko kaj in koliko slovenski lovci vemo in kaj bi bili glede tega pripravljeni ukreniti! Je pa res da je s tujim .......... lahko po koprivah mahat!!!
    Citat Dihur je objavil:
    Kolegi ne počnimo tega kar bi si nekateri želeli, da počnemo. Raje se poenotimo in zahtevajmo vpogled v zapisnike organov LZS. Do tega imamo vso pravico, ki nam je nihče ne more in ne sme omejevati. LZS kot društvena organizacija ne more ne delovati in ne fumkcionirati kot kaka verska sekta ali kaka ilegalna organizacija. temveč mora biti njeno delovanje transparentno in javno. V tistem trenutku, ko javnosti, transparentnosti in zakonitosti več ne zagotavlja, je njeno delovanje postalo nelegalno, nelegitimno in kot tako v nasprotju z ustavno pravnim redom te države. Kaj pa to pomeni pa naj si vsak pogleda v Ustavo in nov Zakon o društvih. Razen seveda, če se v Sloveniji slučajno že ne uvaja diktatura, pa meni še to ni jasno.
    Citat dolgin je objavil:
    Raje se poenotimo in zahtevajmo vpogled v zapisnike organov LZS.
    Dajmo,sem takoj za!!!! Samo komu in kam,da bomo glede na mačehovsko obnašanje dobili kakšen odgovor....
    Citat wolf1 je objavil:
    Dihur!


    Kaj predlagaš, da je za narediti :?: :?:
    Citat janko je objavil:
    Tudi predsednik bi moral prvi odgovoriti na to anketo če je kaj pošten.
    A mi nimamo svojih predstavnikov v organih LZS ki bi recimo uradno zastavili vprašanje glede teh govoric in zahtevali uraden odgovor?

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    http://lov.mojforum.si/lov-about246-0-asc-15.html
    Citat Dihur je objavil:
    Citat wolf1 je objavil:
    Dihur!


    Kaj predlagaš, da je za narediti :?: :?:
    To kar sem predlagal že v samem začetku razprave na to temo. Da se na
    spletni strani LZS objavijo vsi zapisniki organov LZS.
    Pod zahtevo pa prispevajmo svoje podpise.
    Citat veper je objavil:
    Dihur vse lepo in prav ,vendar spletna stran LZS ne deluje in vsekakor ji tudi če bo začela delovati ne zaupam več.
    Citat wolf1 je objavil:
    Verjetno nekaj skrivajo, če ne bi morali objaviti na spletni strani!!!Stran ne dela in jim ni treba objavit...A bo mogoče v naslednjem lovcu???
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat janko je objavil:
    Tudi predsednik bi moral prvi odgovoriti na to anketo če je kaj pošten.
    A mi nimamo svojih predstavnikov v organih LZS ki bi recimo uradno zastavili vprašanje glede teh govoric in zahtevali uraden odgovor?
    Ne, nimamo! To je tudi vzrok, da LZS tako vztraja na starem sistemu organizacije, ko ima v članstvu le izbrance iz ZLD-jev!
    Članstvo, kot ga predpisuje zakon, ki zahteva lovske družine kot članice LZS, je za nedemokratično vodstvo nevarno!
    Očitno nam ostane le še javno in glasno medijsko vpitje in morebiti celo sesutje sedanje LZS!
    Kajti očitno nimajo nobenega namena s sprejetjem prave vsebine v Pravilih udejaniti zakonsko določeno članstvo LZS!
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Pozdravljeni!
    Mene predvsem zanima, ali nas bo LZS kot novo zvezo LZ Gornje Posočje povabila zdraven, ali se bo šla tak mačehovski odnos, kot ga sedaj predstavlja.? :twisted:
    Citat Dihur je objavil:
    Pa naj se ustanovi "Demokratični forum slovenskih lovcev" organiziran v skladu z določili zakona o društvih in se postavi kot protiutež sedanjim ter upravičeno pričakovanim novim nedemokratičnim potezam ter dejanjem organov LZS in posameznih ZLD-jev. Takšen način organiziranja svobodomislečih ter demokratično usmerjenih slovenskih lovcev bi bil zakonit, legalen, legitimen in zgodovinsko upravičen. Res pa je, da za kaj takega ni več veliko časa. Poznate tisti rek, ki izhaja iz južnih krajev naše nekdanje skupne države, ki pravi, "da posle j..... nema kajanja"!
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat Dihur je objavil:
    Pa naj se ustanovi "Demokratični forum slovenskih lovcev" organiziran v skladu z določili zakona o društvih in se postavi kot protiutež sedanjim ter upravičeno pričakovanim novim nedemokratičnim potezam ter dejanjem organov LZS in posameznih ZLD-jev. ...
    Jaz sem za! Tudi včlanil se bom. Prepričam sem tudi, da bo ta forum in projekt, ki se pripravlja, polno udeležen pri aktivnostih!
    Kdo bo prevzel inicializacijske aktivnosti?
    Statut spisati ne sme biti problem in je lahko realiziran v nekaj urah!
    Citat Ganges je objavil:
    Jaz pa sem za to, da se najprej poizkusi na tak način, ki ga pripravljamo (preko internetnega medija), zainteresirati javnost (lovsko) in ji predstaviti probleme preko interneta. Šele potem mogoče iti naprej, če se stvari ne bodo začele premikati.
    Citat Dihur je objavil:
    Citat Ganges je objavil:
    Jaz pa sem za to, da se najprej poizkusi na tak način, ki ga pripravljamo (preko internetnega medija), zainteresirati javnost (lovsko) in ji predstaviti probleme preko interneta. Šele potem mogoče iti naprej, če se stvari ne bodo začele premikati.
    Zakaj pa ne bi šlo za enoten projekt ??? Zato, ker si tega ne upamo ????
    Citat Ganges je objavil:
    Ne zaradi tega. Zato, ker je takoj s tem, ko nekaj uradno registriramo potegne s sabo še kup drugih obveznosti in odgovornosti. Zato pa smo v debati o tem kako naj izgleda projekt bili na koncu enotni, da bi bili zaenkrat civilna iniciativa in lastniki spletnih strani. Kasneje, ko bomo pa videli kako se bo stvar odvijala lahko postanemo tudi kaj več.
    Citat ZR7 je objavil:
    Moje mnenje je, da ima Dihur verjetno povsem prav, da čas hitro teče in zna biti prepozno. Organizirano društvo, pravna oseba se lahko polno oglaša v javnosti ipd.
    Projekt, ki ga pripravljamo, zna biti pozen za to, da javnost sliši glas drugače mislečih lovcev.
    Zatorej v organizaciji društva vidim dodatno, udarno možnost, ki zna premakniti zadevo, v projektu in tem forumu pa nujno potrebno komunikacijsko in medijsko podporo.
    Nekako vidim prednost v vzporednem delovanju, pa četudi z istimi akterji!

    Moje mnenje.
    Citat Dihur je objavil:
    Citat ZR7 je objavil:
    Moje mnenje je, da ima Dihur verjetno povsem prav, da čas hitro teče in zna biti prepozno. Organizirano društvo, pravna oseba se lahko polno oglaša v javnosti ipd.
    Projekt, ki ga pripravljamo, zna biti pozen za to, da javnost sliši glas drugače mislečih lovcev.
    Zatorej v organizaciji društva vidim dodatno, udarno možnost, ki zna premakniti zadevo, v projektu in tem forumu pa nujno potrebno komunikacijsko in medijsko podporo.
    Nekako vidim prednost v vzporednem delovanju, pa četudi z istimi akterji!

    Moje mnenje.
    Popolnoma enako vidim sam. Eno brez drugega ne bo dalo rezultatov. Vsaj ne takšnih kot si jih želimo. Razen seveda, če ne želimo novega medija čez čas uporabiti za stokanje kako lepo je bilo nekoč, ko smo lahko še vsi bili člani lovske organizacije in smo lahko celo lovili.
    Citat ZR7 je objavil:
    Dihur, če prav razumem, govorimo o društvu, katero bi kot pravna oseba informiralo lovsko in laično javnost o trenutnih dogajanjih v lovski zvezi pod vodstvom nelegitimno izvoljenega in samozaposlujočega "predsednika".
    Govorimo o glasu tega društva, ki bi vsem preko časopisov, interneta, televizij jasno in glasno povedalo, da to trenutno pučistično vodstvo, kljub vsem sprenevedanjem pelje Slovensko lovstvo v komercializacijo in iztrebljanje divjadi v korist določenim lobijem.
    Da to vodstvo pelje Slovensko lovsko organizacijo v čase, ko bodo lovili samo še premožni, če bo sploh kje še kaj loviti, ostali pa bomo lahko samo še priložnostni gonjači!?
    Da bo to društvo jasno povedalo, da sedanje "vodstvo" preferira nezakonito organiziranost Slovenske lovske organizacije, ker preko nastanjencev v ZLD-jih lahko po svoje vodi zadeve mimo volje edinih zakonitih članic LZS - lovskih družin.
    Da bo to društvo jasno izrazilo mnenje, da bi bilo vse drugače, če bi v Slovenskem lovstvu veljal glas lovskih družin in njihovih članov - lovcev, kot edinih, kateri ves ta cirkus plačujemo iz svojega žepa.

    Če je temu tako, sem že vnaprej član takega društva!
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Tudi jaz sem za to!

    Mislim, da bi morali čim prej kaj narediti, da bomo čim bolj opazni in glasni. Predvsem z argumenti.

    Nekaj lahko pomagam in še koga pritegnem zdraven, saj sem bil od samega začetka pri ustanavljanju zveze v Gornjem Posočju.

    Mislim da lovcem ni vseeno kaj se dogaja, samo vedo ne za te stvari, ki se dogajajo na LZS.
    Citat Dihur je objavil:
    Društvo je le statutarno pravna forma, vsebinsko pa bi lahko šlo za organizirano legalno in legitimno združbo slovenskih lovcev in njihovih zunanjih pristašev ( danes v največjem delu marginalcev ), ki se zavedajo posledic v naravnem okolju, če se udejanijo črne napovedi. Torej ljudi, ki iz prakse in tudi teoretično, poznajo občutljivost nepremišljenih in agresivnih ter pridobitnih nadaljnjih posegov v živo in neživo naravo. Ljudi, ki so sposobni zamrzniti svoja svetovno nazorska, ideološka, politična ali kaka druga prepričanja in pričakovanja v korist zavarovanja dediščine, ki so nam jo zapustili in ohranili naši predniki, ko je lov in ohranjanje narave ter živalskih vrst bil še vseljudska pravica. Minili so časi, ko smo se lahko lovci zapirali v svoje lovske koče in ignorirali vse izven sebe in smo bili sami sebi samozadostni. Če se želi vsaj ohraniti doseženo, bo potrebno sklepati mnogokatera zavezništva, ki so bila včeraj še videti nemogoča. Stara miselnost se mora umakniti novi in tega so verjetno še najbolj sposobni predvsem mlajši pa tudi kar lepo število starejših lovskih kolegov, ki jim ni vseeno za usodo slovenskega lovstva in za ohranitev živalskih vrst. Nihče ne more imeti monopola nad naravnim prostorom. Nihče !!!!

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    http://lov.mojforum.si/lov-about246-0-asc-30.html
    Citat jelen.slavnik je objavil:
    Lepo bi bilo prebrati tudi mnenja ostalih v zvezi s predlogom Dihurja ib ZR7.
    Citat rock&roll je objavil:
    Jaz sem za formaliziranje delovanja preko društva.
    Citat rock&roll je objavil:
    Po kuloarjih se govori, da LZS zapušča še en strokovni sodelavec. Sedaj bo imel Mahne možnost zaposlitve za polni delovni čas, saj je očitno z zaposlitvijo za 4 ure nadomestil mag. Mehleta, sedaj pa bo lahko za 4 ure nadomestil še drugega odhajajočega. Ko bo odšel še Boris L. v penzijo in računovodkinja v drugo službo bo postal "one man band" verjetno z vsaj dvema plačama na LZS. Tako je to, če pa je odvetništvo nedonosen posel. Se je pač treba znajti drugje, pa četudi na račun lovcev.
    Še vedno pa bo predsedniško delo opravljal častno in zastonj.
    Mogoče pa so to le zlobni jeziki, ki mi nosijo na ušesa takšne nepreverjene informacije.
    Kaj pa vi, forumovci, imate vi kakšne nepreverjene ali še bolje preverjene informacije o begu iz potaplajoče ladje?
    Citat Dihur je objavil:
    Nisem prepričan, da gre za potapljajočo se ladjo. Mislim, da še ne. Prej bi rekel, da gre v maniri južnoameriške demokracije za prestrukturiranje institucije ( namerno ne društvene organizacije, ker je po zakonu obvezna ), ki ob institucionalnih in organizacijskih spremembah podrazumeva tudi kadrovske. Ko bo proces končan se ladja tudi ne bo potopila, bo pa krepko zamenjala posadko in spremenila smer plovbe. Zaplula bo v temne vode črne bodočnosti. Dobesedno !!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •