Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Dolžina cevi, balistika, .308

  1. #1

    Privzeto Dolžina cevi, balistika, .308

    Pozdravljeni ''tovarišija'',

    sem tik pred nakupom risanice v kalibru .308, zagledal pa sem se v varianto varmint puške v kalibru .308 in sicer z varianto krajše, močnejše cevi (510mm). Teža (nekje 3,4kg) mi ne predstavlja ovire, skrbi me bolj dejstvo da uporabljam lažje monolitne krogle, katerim bolj ustrezajo daljše cevi. Puška bo namensko služila ''jagi'' s preže in na zalaz (pirš), ter sem in tja kaki pogon. Se pravi srjnad, in divji prašiči, streli pa ne presegajo 200m (za to imamo druge zadeve).

    Puška ima vse lastnosti katere preferiram, veliko se zadržujem tudi na strelišču zato varianta z varmint močnejšo cevjo in nekoliko večjim nabojnikom. Edini pomislek imam da kratka cev dela prevelik raztros, rad streljam v majhne grupe.

    Kaj pravite, se da s kratko cevjo in monolitno kroglo narediti 3cm grupo ma 100m?

    Počakam z aro še za kaki dan, hehe.

    Lovski pozdrav.

    Primož

  2. #2

    Privzeto

    https://www.thefirearmsforum.com/thr...al-bore.44100/
    Imas tabelo z optimalnim twistom cevi.Ce sam polnis naboje nebo nekaksnih hudih problemov da nebi spravil v 1moa.

  3. #3

    Privzeto

    Na moji R8 z 52 cm cevjo v 308 win gre vse kar ji dam v 3 cm. Večina manj, kakšna tudi v 1,5 cm.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ne skrbi.
    Sam imam 308 in cev 56 cm, kolega pa ima 51cm, streljava oba monolitke (ttsx, fox) s težo 130grain. Pa ti povem da dobre grupe niso nikakršen problem.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #5

    Privzeto

    Debelejša cev pripomore k stabilnosti puške. Grupe so pa enake kot z daljšo cevjo. Brez skrbi.

  6. #6

    Privzeto

    Moja ima standardno 17 mm cev in je več kot dovolj natančna za lov, sploh ne vidim potrebe po težji 19 mm match cevi (mogoče v smislu športnega streljanja, za lov pa je to samo dodatna teža)..
    Tarča od LOS Hunter.

  7. #7

    Privzeto

    Krajša in debelejša ko je cev, bolj je puška natančna oz. lažje je naredit natančno puško (vibracije cevi pri strelu) . Dolge cevi se uporabljajo zaradi smodnikov oz. za doseganje večjih hitrosti krogle. 308 lepo prenaša kratke cevi in izguba hitrosti pri kratki cevi ni omembe vredna. Sam imam prav tako cev 51 in se do 500m lepo strelja na 100m pa z pravimi naboji strelja v eno luknjo. .

  8. #8

    Privzeto

    Fantje hvala za odgovore in nasvete, gremo dalje, sem se ze odlocil in grem v akcijo, nakup.

    Posvetoval sem se tudi malce s sportnimi ''long range'' strelci, kateri malce vec smodnika skurijo, zadeva je v redu hunting-match hibrid.

    Hvala in

    Lp.

    Primoz

  9. #9
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Moj ruger je imel standard cev dolžine 42cm in je bila skupina na 100m 2-3cm z LOS monolitkami 155gr.

  10. #10

    Privzeto

    Pri mojem Rugerju je isto na 100 m.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •