Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 49

Tema: Cz 550

  1. #1

    Privzeto Cz 550

    Kakšno mnenje imate uporabniki glede pušk firme Češka zbrojevka? Zanima me predvsem glede zanesljivosti delovanja in natančnosti streljanja.

  2. #2

    Privzeto

    Sosed ima 550 v kalibru 30-06, iz žakljev ne ustreli manj od 9, super nese.

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ta puška je dobra, pomembna pa je vsekakor optika in montaža :icon_:.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ta puška je dobra, pomembna pa je vsekakor optika in montaža :icon_:.
    Se popolnoma strinjam! sam jo imam v kalibru .308 in sem z njo zelo zadovoljen!
    Ce hoces pa streljat v tarco (tekmovati) si pa vzemi varmint (308) ...

    Kar se tice pa tocnosti za uporabo na lovu,je pa navadna varjanta dovolj precizna,tudi na razdalji preko 200 metrou...seveda je pa zato potrebna tudi prava municija.
    Puska deluje kot je treba...mogoce,ce bi imel se enkrat moznost nabave nove karabinke (ceske) bi jo vzel v "štuc" varjanti

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  5. #5

    Privzeto

    Kakšen je raztros na 100 m, če jo ima v rokah dober strelec? Za mene je dobra puška tista, s katero brez problema večkrat zapored zadaneš 10 na tarči srnjaka na 100 m.

  6. #6

    Privzeto

    je če pa hočeš da bo šlo vse v eno luknjo, pol pa moraš kupiti kaj drugega, z kakšno tekmovalno cevjo. Sicer pa se sosedu držijo zadetki skupaj, k apa vem tam okoli 2-3cm grupa.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    v eno luknjo se ne da streljati s takimi kalibri, da se ustrelit 30, ne pa v eno luknjo, pa tut ni treba da je tekmovalna cev, lahko z navadno cevjo prav tako pokneš 30, je pa treba meti orožje in optiko vredu, dober strelec, in predvsem dobri pogoji(vremenski in strelski).Do zdaj sem že nekajkrat ustrelil grupo, ki bi zadoščala za 30, vendar pa sem pravo 30 ustrelil prvič na letošnjem prestreljevanju(muncijo sem dobil od očeta, ki z njo in njeno grupo na svoji puški ni bil zadovoljen, češka hpbt 168grain, na njegovi puški je delala grupo okoli 6 cm!)
    Lahko imaš tekmovalno puško, pa če ne boš našel prave municije še vedno ne bo delala dobre grupe.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Kakšen je raztros na 100 m, če jo ima v rokah dober strelec? Za mene je dobra puška tista, s katero brez problema večkrat zapored zadaneš 10 na tarči srnjaka na 100 m.
    Edini problem tukaj je to,da vsi ne streljamo kot profesionalci...tudi sam se stejem med taksne vem pa to,da mi puska lepo nese,ce pa strelec (v tem primeru jaz) malo zatrese ror,pa tega ni kriva puska! kakorkoli ze,puska je za nas,ki streljamo 23-26 krogov ,povsem zadosti. Lahko da bi ti "moja" ...torej taka puska kot jo imam jaz,v tvojih rokah naredila tudi 30
    Men to ne rata,nisem "snajper",ustreliti pa ze znam

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    "profesionalec" se ni rodil profesionalec, je treba veliko potrenirat, pa če imaš res natančno puško, boš z njo, tako kot kdo drug, pravtako naredil lepo grupo.Pa tut če je puška vrhunska, če ti ne bo pasala, boš z njo teško dobro zadeval.
    Sicer tut sam nism noben profesionalec, je pa res da sem veliko na strelišču.

  10. #10

    Privzeto

    V bistvu nočem tekmovalne puške katera nese vse v eno luknjo. Rabim lovsko puško katera nese recimo v 3 cm na 100 m. Postrelil sem že kakih 5 000 nabojev z zelo različnim orožjem in sem dober strelec, tako da če puška ne bo delala v redu grupacij, ne bom jaz kriv. Sem pa pri izbiri orožja, ker rabim puško z levim zaklepom precej omejen pri izbiri. Do zdaj sem dobil v Sloveniji v ponudbo CZ 550, Tikko T3, Titan 6 in Sako 85, pa še pri tem zadnjem mislim da delajo samo ličnice za levičarje, zaklepa (še) ne. Tako da se nekako odločam med temi puškami. CZ mi je všeč zaradi klasičnega lovskega izgleda, medtem ko se k tikki in saku nagibam zaradi natančnosti zadetkov. O titanu ne vem kaj dosti. Potem je tu še problem dobave, CZ bi lahko dobil v dveh do treh mesecih, Tikko ali Sako pa šele nekje v roku pol leta, tako da zaenkrat razmišljam o CZ kot glavnem kandidatu.
    Se mi pa nadvse trapasto zdi da bi dal 1000 € za puško in še 1000 € za daljnogled, potem pa v tarčo zadel slabše kot sem letos na nastrelitvi s 50 let starim mauser karabinom s Hunter optiko. S tistim krepelom sem zadel čisto desetko.

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •