Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: winchester 30-30

  1. #1

    Privzeto winchester 30-30

    Prodajam neko optiko. Imam kupca, ki mi v račun ponuja ameriško risanico winchester 30-30. Eventualno bi jo vzel v račun vendar je ne potrebujem. Zato vas naprošam za pomoč. Ali morda veste koliko bi lahko dobil zanjo če bi jo potem prodal. lepa hvala za vaša mnenja oziroma ocene.

  2. #2

    Privzeto

    Niti približno. Verjetno je leever action.
    Poslikaj, daj oglas in boš ugotovil vrednost. Lahko se najde kdo.

  3. #3
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Če bi bilo lever-action puško v tem kalibru enostavno prodat v Sloveniji, bi jo on že prodal. Kaliber je sicer zelo uporaben in primeren za jagat srnjad, lisice... ampak v Evropi še daleč ni tako popularen kot v ZDA. Poleg tega je tudi bolj komplicirano kot ne na te lever-action puške zmontirat optiko, razen na nekatere novejše izvedbe, kjer je to predvidel že izdelovalec.
    Prej se boš ti znebil optike kot on te puške.
    Last edited by Robert91922; 9. June 2017 at 17:32.

  4. #4

    Privzeto

    Kako naj vem ali je lever-action saj je na cevi napisan samo kaliber in model 94 in pa seveda proizvajalec - made in USA? Hvala za odgovore morda se bo oglasil še kdo, ki vsaj približno ve vrednost take puške.

  5. #5

  6. #6

    Privzeto

    Ja! Je model 94 Carbine!

  7. #7

    Privzeto

    Super :)

    cena take puske je okoli 800 eur, sploh ce je stara zadeva narejena okoli leta 1980 (seveda, ce je ocuvana). Vendar pa ali je tudi vredna pa je drugo vprasanje. Za slovenskega lovca verjetno ne, ker ta model nima moznosti montaze optike. Poleg tega izmetava tulce na vrhu, tako da vsaka optika ovira izmet.
    Ta puska je bila dizajnirana v drugacnih casih, konec 19 stoletja, ko o optiki se sanjali niso. Moj nasvet je, da se jo ognes. V Sloveniji jo bos tezko prodal, v tujini malo lazje, vendar bos moral naletet na navdusenca. Trg je kar poln takih pusk, za primer cen lahko pogledas na egun (ne vem ali je dovoljeno prilepit link)
    V ZDA bi bila pesem drugacna :)

  8. #8

    Privzeto

    Na njej sem našel še številko 67. Ali je to morda leto izdelave?

  9. #9

    Privzeto

    Ne. To je model. Problem je le to, da si prepoznal puško kot lever action, ta model je pa bolt action.

  10. #10

    Privzeto

    Lahko je tudi leto izdelave. Winchester 67 je 22lr puska in kolikor je meni znano, je niso delali v vecjih kalibrih.

    Daj slikaj pusko pa objavi slike, pa bo bolj jasno.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •