Stran 5 od 22 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 213

Tema: lovska izkaznica

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Prebral sem dopis g. Vesela!
    Sedaj me pa zanima! Ali MORAM jaz kot član večih LD imeti za vsako LD svojo izkaznico? Zakaj je potem dobra izkaznica če grem na lov v drugo LD kot gost? Ali moram jaz kot član večih LD povsod poravnati članarino LZS? In če,zakaj? Ne razumem.........
    Tukaj se pa pokaže problem,ki ga je Krpan izpostavil že pred časom in sicer ta,da te že sama lovska izkaznica omeji na točno določeno lovišče,kar pa je nesmisel........

    lp
    Članarino ne poravnaš LZS temveč tisti LD, katere član si. Članarina LD za LZS pa se odmeri tako, da se število članov pomnoži z določenim zneskom. Lahko bi bil tudi kakšen drugačen kriterij vendar zaenkrat je tako. Koliko pa boš ti plačal LD pa je stvar te iste LD. v nekaterih LD plačajo člani npr. le 1 evro, praviloma pa tam okoli 100 evrov. Razporeditev te članarine pa je stvar občnega zbora LD. Torej če si član dveh LD plačah obema polno članarino, kar bi bilo edino pravilno. Lovska izkaznica pa je (bila) tako lovska izkaznica kot tudi članska izkaznica, kar je navedenu v pravilniku o lovskih izkaznicah iz leta 2005. To zato, da LZS oziroma LD ni potrebno izdajati večih izkaznic. Iz tega razloga bi naj imel v vsaki LD svojo izkaznico kot člansko izkaznico, ki ti daje pravico do samostojnega lova v lovišču, ki ga upravlja tista LD, ki je na izkaznici navedena.
    Mislim, da je zadeva enostavna in pregledna. Rešitev izhaja tudi iz stališča, da naj bi bil vsak lovec član le ene LD, čeprav ima možnost biti član večih LD. To pa zato, ker če hočeš dobro opraviti delo v lovišču potem ti za dve LD zmanjka časa, kar je marsikateri lovec že preizkusil na svoji koži. Tistemu, ki mu pa to znese, pa tudi prav, bo pač imel dve članarini in dve izkaznici.

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Nevem zakaj je bilo potrebno menjati Pravilik o lovski izkaznici ? Očitno je predsedniku statutarne komisije do honorarja, kajti Pravilnik iz leta 2005 je bil zasovan korektno in tudi povdarjeno je bilo, da bodo izkaznice veljale kot članske.
    In tako se v LD izognemo izdelavi članskih izkaznic. Tudi v sosednji Hrvaški imajo tako urejeno in za ostale koristnike je izkaznica lovska licenca za izvajanje lova, je pa tudi res da je 10 cenejša (15evrov) kakor v Sloveniji s tem da je tudi pri nakupu le te zavarovan pri izvajanju lova. Kakor izgleda bomo nazadnje še dobili še evidenčne številke za zapestje tako, da bomo kategozirani po vrsti izkaznice.
    Še ena dilema nevem od kdaj LZS trajnostno gospodari z divjadjo in takozvana taksa je namenjena KOMU??', velja za tip 4 izkaznice.

    BOBER

  3. #43

    Privzeto

    Mene pa zanima sledeče!
    Ali je VELJAVNA lovska izkaznica zadostno "potrdilo" o članstvu v LD pri recimo nabavi orožja (kjer moraš sicer priložiti potrdilo o članstvu,pa tudi če to delaš večkrat!?)

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #44

    Privzeto

    NE, Zakon o orožju zahteva potrdilo o članstvu v lovski družini. Lovska izkaznica pa je veljavna licenca za izvajanje lova (Hunting Licence) v določenem lovišču, sokolarjenje ali drugo (nečlani lovskih družin).

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Mene pa zanima samo nekaj...

    Od kje smiselnost da mora biti prosilec za izkaznico na sliki oblečen v lovski kroj?
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  6. #46

    Privzeto

    Zato da nisi oblečen kot en klovn

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Brakir je objavil: Pokaži objave
    Mene pa zanima samo nekaj...

    Od kje smiselnost da mora biti prosilec za izkaznico na sliki oblečen v lovski kroj?
    Da prodajo čimveč labodovih srajc

    Jaz sem na sliki v civilu, pa ni imel nobeden nič za "piskat".
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #48

    Privzeto

    Ali mi lahko kdo od vas da odgovore na naslednja vprašanja:
    Zanima me, ali je v primeru izstopa člana iz LD, dovolj poažurirati evidence v Lisjaku, ali pa smo mogoče dolžni obvestiti še koga?
    Kako je z izkaznico? Ali jo bivši član obdrži, ali naj bi jo vrnil?

    lp

  9. #49

    Privzeto

    V evidenci članstva Lisjaka ga odjaviš s tipko izstop. Ta podatek se prenese tudi na uredništvo revije Lovec. V kolikor je član že poravnal članarino za leto 2009, bo prejemal revijo do konca leta.
    O izstopu je dolžna LD obvestiti tudi Upravno enoto in to v roku 30 dni po prenehanju članstva, predpisi o orožju.
    Lovska izkaznica je last LZS in jo je član dolžan vrniti. Z izstopom dobi status neveljavna za LD, za katero je bila izdana.

  10. #50

    Privzeto

    Najlepša hvala za hiter odgovor. Tisto glede Lisjaka sem si nekako tako tudi predstavljal, glede ostalega si pa sam nisem znal pomagati. Super zadeva tale forum.

    lp

Stran 5 od 22 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •