Stran 3 od 22 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 213

Tema: lovska izkaznica

  1. #21
    ZR7 Guest

    Privzeto



    Torej sedaj lahko nekdo dobro ponaredi lovsko spričevalo, kar ni nobena umetnost, ga overovi in na njegovi podlagi pridobi lovsko izkaznico.
    Bravo strokovne službe LZS, bravo ZLD-ji! Očitno ste izgubili vse naše evidence o izobraževanju. Vas zato plačujemo?
    Novemu direktorju strokovnih služb bo potrebno postaviti vprašanje kaj je sedaj s temi evidencami in zahtevati obrazložitev in določiti odgovornost.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Ne morem rapisati drugega kot to, da so zakomplicirali zadevo do onemoglosti. Sestavljalcem bi naložil, da moraj naslednjih 12 mesecev brezplačno urejati dokumentacijo za vse, ki bi želeli kakšen postopek v zvezi z izkaznico. Pa da vidijo svoj veleum.
    Last edited by rock&roll; 8. November 2008 at 14:05.

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Novi pravilnik o lovski izkaznici v 2. odst. 5.člena določa ceno za izdajo in podaljšanje veljavnosti lov. izkaznice tip4 kateri pa vsebuje tudi prispevek za trajnostno gospodarjenje z divjadjo. Zato mi tukaj nekaj ni v skladu ;trajnostno gospodarjenje z divjadjo določa zakon kocensionarju ,NLP . In se vprašujem po katerem ključu bodo razdeljevali prispevke in katerim kocesionarjem?
    Mislim ,da je še ena od nesmiselnih potez ali nedorečenosti.
    Jaz kot imetnik take licence za lov ,se bom izkazal koncesionarju da sem opravil lov izpit in v nadaljevanju tudi plačal vse dajatve koncesionarju, katere bodo dogovorjene pred izvajanjem lova tako ,da nevem zakaj bi plačeval takso izdajatelju lovske licence ,kateri pa nima nič z trajnostnim gospodarjenjem z divjadjo. Halooo!

    BOBER

  4. #24

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave


    Torej sedaj lahko nekdo dobro ponaredi lovsko spričevalo, kar ni nobena umetnost, ga overovi in na njegovi podlagi pridobi lovsko izkaznico.
    Bravo strokovne službe LZS, bravo ZLD-ji! Očitno ste izgubili vse naše evidence o izobraževanju. Vas zato plačujemo?
    Novemu direktorju strokovnih služb bo potrebno postaviti vprašanje kaj je sedaj s temi evidencami in zahtevati obrazložitev in določiti odgovornost.
    ______________
    Okrog teh in še katerih evidenc se na terenu že dalj časa "glasno šušlja" in nekateri na primere "sumljivih" lovskih izpitov že opozarjajo. Pri tem pa ni vsa krivda le na LZS, temveč prvenstveno na ZLD-jih in tudi v LD-jih. Zgodba utegne postati še zanimiva, ker mi je znanec "prišepnil", da v eni od ZLD nekdo že skuša ugotoviti opravljanje izpita za nekoga, ki tistega dne in leta kot se v uradnih dokumentih navaja, da naj bi opravil lovski izpit, naj sploh ne bi bil v državi, temveč v tujimi in da njegovega imena tudi v dokumentaciji ZLD naj ne bi bilo. Koliko je resnice v tem ne vem in priznam, da me niti preveč ne zanima. Jih je dovolj tistih, ki so o takih in podobnih primerih dolžni razmišljati. Se pa tovrstna "šepetanja" kot požar širijo med članstvom.
    Nekdo bo verjetno nekoč moral malo vpogledati v obstoječo dokumentacijo. Za začetek bi bilo kar dovolj, če na LZS ne bi izdali lovske izkaznice ali ne bi podaljšali njene veljavnosti, dokler ne bi imeli popolne dokumentacije. Tako bi prisilili ZLD-je, da naredijo v svojih arhivih in pisarnah red, ki ga sedaj povsod očitno nimajo.Star rek nas uči, da tam kjer je kaj dima, se običajno najde tudi kaj ognja.
    Last edited by ZR7; 25. November 2008 at 09:36.

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Sraka imaš prav glede evidenc po ZLD-jih. Osebno sem preveril za svoje podatke o izpitu in se dokopal do podatkov po dve urnem kopanju in premetavanju dokumentov. Imamo pa še eno packo glede opravljanje izpitov za lovske čuvaje in to tako, da so kandidati opravljali izpit kateri nimajo osnovnih pogojev in tudi tukaj je anomalija v podatkih. Mogoče je ,da le ni v celoti v vseh ZLD -jih tako.

    BOBER

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Ne morem rapisati drugega kot to, da so zakomplicirali zadevo do onemoglosti...
    Se strinjam ko sem prebral dosip LZS:
    Župančičeva 9
    1000 LJUBLJANA

    Datum: 12.11.2008

    Lovskim družinam – Članicam LZS in

    Predmet: Ureditev evidenc lovskih izkaznic

    Cenjeni lovski tovariši!

    Strokovna služba LZS je že pred časom napovedala, da bo prišlo v letošnjem letu do spremembe postopka zbiranja članarine LZS za leto 2009, saj načrtujemo to operacijo speljati neposredno na relaciji Lovska zveza Slovenije – lovska družina. Seznanjeni ste bili tudi, da je upravni odbor LZS določil višino članarine za leto 2009 v znesku 55 €.
    Pred nami je zahtevna in odgovorna naloga. Odločitev za spremembo načina zbiranja članarine ni bila lahka, še manj hvaležna, je bila pa nujna iz več razlogov. Najpomembnejši razlog, ki je odločilno vplival na odločitev, da gremo v spremembe, je bilo dejstvo, da vam ne smemo omejevati pravice pri izvajanju lova. Torej vam moramo omogočiti pravico do lova skladno z določili Zakona o divjadi in lovstvu že od 1. januarja dalje, kar pomeni, da vam mora biti omogočeno podaljšanje veljavnost lovske izkaznice še pred njenim iztekom. To pa vam bo omogočeno le tako, da plačilu članarine za prihodnje leto prejmete tudi predvideno hologramsko nalepko, ki jo nalepite na hrbtno stran lovske izkaznice. Le tako opremljena lovska izkaznica z nalepko tekočega leta je veljavna lovska izkaznica.
    Na omenjene spremembe se zavzeto pripravljamo. Naleteli smo že na kar nekaj ovir, ki smo jih sicer nekako uspeli premagati, danes pa smo naleteli na oviro, ki je brez vašega sodelovanja ne bo moč premagati.
    Opozarjali smo, da bo osnova za izdajo faktur lovskim družinam število članov lovske družine na dan 1.12.2008 iz evidence informacijskega sistema Lisjak. Na prvi pogled sila enostavno, pa ni tako, saj so podatki nepričakovano pomanjkljivo obdelani. Skorajda ni lovske družine, pri kateri naj ne bi našli napak ali pa te in one pomanjkljivosti. Razumljivo moramo vse to odpraviti v najkrajšem možnem času, zato vam v prilogi pošiljamo izpis trenutnega stanja iz evidence Lisjak.
    Prosimo vas, da morebitne spremembe in ugotovljena neskladja z dejanskim stanjem nemudoma odpravite, vsekakor pa najkasneje do 30.11.2008. Bodite pozorni na vsa predvidena polja, še posebno pa bodite pozorni na podatke o lovskih izkaznicah (serijska številka, datum izdaje, status). Zasledili smo namreč:
    • da kar precej podatkov enostavno manjka,
    • da imamo v naših vrstah tudi lovce, ki enostavno lovske izkaznice iz nam nerazumljivih razlogov enostavno še nimajo,
    • da člani, ki so včlanjeni v več lovskih družin ne zaprosijo za dodatno lovsko izkaznico, s katero bi dokazoval pravico do lova tudi v drugi lovski družini, katere je sicer član in še bi lahko naštevali.
    V primeru napačnih podatkov pa naj velja načelo, da je bolje biti brez podatka, kot da je le ta napačen!
    Skratka stanje ni niti malo enostavno, nasprotno, je zelo zapleteno in bojimo se, da nas bo zaradi omenjenega pričela boleti glava ravno v trenutku, ko bi bilo to najmanj potrebno (v času podeljevanja koncesij).
    Opozoriti vas moramo še na to, da ponovno preverite tudi podatke in naslov elektronske pošte vaše lovske družine na katerega omogočate odlaganje sporočil ter ostale pošte. Žal tudi na tem mestu pogrešamo še kar nekaj naslovov lovskih družin, ki jih preprosto nimajo odprtih ali pa le ti še niso vpisani. Morda pa bi želeli prejemati pošte na kakšen drug naslov, kot je navedeno na spletni strani. Tudi to željo nam posredujte.

    Prosimo vas, da opozorilo sprejmete skrajno resno in odgovorno, ter da nemudoma odpravite morebitne pomanjkljivosti.

    V kolikor pomanjkljivosti pri vas ni, potem vzemite opozorilo le v vednost, z naše strani pa zahvala za doslednost.

    Se vam zahvaljujemo za razumevanje in sodelovanje.

    Lovski zdravo!


    Pomoč lahko poiščete tudi na naslovu: LZS@lovska-zveza.si ali tel. 01- 24 10 910





    Generalni sekretar LZS

    Mag. Štefan Vesel, l.r.

    In pa še moj odgovor na ta in še en dopis dopis:

    Članarina 2009 in zaprisega

    Glede dveh dopisov, ki ste jih poslali v zadnjem času imam nekaj pripomb in predlogov:

    Evidence o Zaprisegi v naši LD ne vodimo posebej, saj za to ni nikakršne osnove v aktih LD ali LZS, zato vam tudi ne moremo posredovati natančno število tistih, ki so zaprisego podpisali. Po spominu je prvič zaprisego podpisalo 33 lovcev od 58, vendar je od teh do danes že kar nekaj pokojnih ali pa niso več člani naše LD. Eden je podpis odklonil, drugi pa takrat niso bili prisotni. Od članov, ki so v tem času prišli k nam iz drugih LD, nismo zahtevali, da nam dostavijo potrdilo o podpisu zaprisege. Tudi člani ko so v tem času opraili lovski izpit so zaprisego menda podpisali v okviru izobraževanja, vendar o tem nimamo nikakršnih uradnih podatkov. Zato vaši želji ne moremo v celoti ugoditi in se nam zdi samo nepotrebno birokratsko delo.

    Glede članarine in nalepk menimo, da so vsi zapleti nepotrebni prav tako pa novi Pravilnik o lovski izkaznici ne rešuje starih problemov. V Zakonu jasno in glasno piše, da veljavnost lovskih izkaznic podaljšuje upravljalec lovišča, zato mi ni jasno zakaj si LZS beli glavo z tem koliko je članov v posamezni LD. Predlagam, da je potrebno s strani LZS najti najbolj ugodnega tiskarja za nalepke. LD pa morajo naročiti (po e-pošti....)primerno število nalepk in plačati strošek tiskanja in pošiljanja. Ne vem kakšno vezo imajo nalepke z plačevanjem članarine LD LZS. Zvezo imajo kvečjemu z plačevanjem članarine posameznih lovcev LD, kar pa ni problem LZS.

    V naši LD v dogovoru z lovskim inšpektorjem, članu, ki izpoljnuje pogoje za pridobitev lovske izkaznice, takoj izdamo potrdilo, ki velja do izdaje lovske izkaznice. Kajti ne vidimo razloga zakaj nekdo ne bi smel iti na lov, zaradi birokratskih zapletov, kljub temu, da izpoljnuje vse potrebne pogoje. In če se bo kompliciranje z strani LZS nadaljevalo bomo vsem članom izdali takšna Potrdila in čakali da se bo kdo spomnil poslati nalepke.

    Nove probleme je nemogoče rešiti z starimi pristopi.

    Lovski zdravo!
    Marko Gorše, Nadlesk

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    P.S. Pri nas imamo člana, ki ima po uradnih podatkih LZS, kar tri lovske izkaznice. Od tega dve veljavni in eno neveljavno. Me prav zanima koliko nalepk mu bodo poslali....
    Marko Gorše, Nadlesk

  8. #28

    Privzeto

    Ta razprava me je spodbudila, da sem v LIS Lisjak pogledal kako je kaj z veljavnostjo moje lovske izkaznice.
    In kaj piše?? Zanimivo! Da mi je veljavnost lovske izkaznice potekla z dnem 15.06.2005 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????? ??????

    Sedaj bom torej šefa ZR7 zaprosil, da moj vzdevek na forumu iz Srake spremeni v Divji lovec ali raubšic. Sam naj odoči kaj mi bolj pristoji.

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Pozdravljeni!

    Glede na to da sem v letošnjem letu opravilo izpit pred komisjo za izprašanega lovca, pa sem potem naknadno poslal vlogo za izdelavo izkaznice, izkaznice pa še do danes nisem prejel, me zanima sledeče: Lahko lovim s potrdilom ki sem ga dobil na dom s strani LD, v katerem piše da sem dne tega in tega opravil lovski izpit pred komisijo?

    Lp
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  10. #30

    Privzeto

    Uradno in samostojno ne,ker v zakonu jasno piše,da moraš za izvajanje lova imet veljavno lovsko izkaznico! Je pa to za moje pojme ena velika šlamastika,da ne pošiljajo teh trapastih izkaznic za cajta! Ko jo boš dobil,boš imel pa za eno nalepko več placa
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 3 od 22 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •