Stran 18 od 22 PrvaPrva ... 8141516171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 213

Tema: lovska izkaznica

  1. #171

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    2005 praviš? Zanimivo, res se ne spomnim datuma, a kar nekaj mojih lovskih tovarišev začenja z 2006, pa smo vsi kar nekaj let pred tem izdelali izpit.
    Pa saj nima veze.
    Velika večina lovskih izkaznic nosi datume izdaje iz letu 2005, nalepke za veljavnost izkaznic pa so bile dobavljene naknadno, v zadnjih mesecih leta 2005. Mnoge LD jih sploh niso razdelile članom, zato ostaja še prostor za nalepko leta 2013.

  2. #172

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Velika večina lovskih izkaznic nosi datume izdaje iz letu 2005, nalepke za veljavnost izkaznic pa so bile dobavljene naknadno, v zadnjih mesecih leta 2005. Mnoge LD jih sploh niso razdelile članom, zato ostaja še prostor za nalepko leta 2013.
    No, jaz sem jih pa pozabil prilepiti in tako mi ostaja prostor še do leta 1920 ali pa še dlje, če bom vmes še kakšno pozabil.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #173

    Privzeto

    Danes imeli sestanek LD, kjer je bilo govora tudi o o izkaznicah. Člani, večina njih o zadevi nima pojma in tudi pripomb ne. Ker jih je pač potrbno zamenjati jih bodo pa zamenjali.
    Nas je pa večina, če ne kar vsi, kateri smo bili danes na sestanku začela nalepke lepitiz letom 2006 in imamo še za eno prostora.

  4. #174

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Velika večina lovskih izkaznic nosi datume izdaje iz letu 2005, ...
    Sorry Tica, ampak nobena lovska izkaznica ne nosi nobenega datuma izdaje!
    Ne stara, ne nova. Na izkaznicah ni ne datumov izdaje niti datuma veljavnosti. Tudi to je eden od argumentov, ki daje prav nam, ki trdimo, da imamo dovolj prostora za nalepke do konca svojega življenja.
    Več je pa rabim ne...
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #175

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    prostor še do leta 1920 ali pa še dlje,
    Mi, ki imamo raje Laško pa ga točimo že od 1825

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #176

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Sorry Tica, ampak nobena lovska izkaznica ne nosi nobenega datuma izdaje!
    Drži, v mislih imam letnico sprejema Pravilnika in na njegovi podlagi so se pričele izkaznice izdajati.

  7. #177

    Privzeto

    Na temo prenehanja veljavnosti lovskih izkaznic se je govorilo tudi na sestanku MKO in LZS:
    http://www.lovska-zveza.si/ftp%5Cpdf%5CMKO_10_12.pdf

    Pravilnik o lovski izkaznici
    MKO je LZS poslalo pojasnilo glede prenehanja veljavnosti lovske izkaznice le v elektronski obliki, zato bo uraden dopis poslan do konca oktobra. S strani LZS je bil podan predlog upravljavcem z lovišči, da oni pripravijo vso dokumentacijo za izdajo novih lovskih izkaznic za svoje člane. Dogovorjeno je bilo, da si morajo lovske družine, ki še nimajo lovskih čuvajev z novimi izkaznicami in značkami, priskrbeti le-te po predpisanem postopku za izdajo nove izkaznice in značke.
    Sklep: MKO bo LZS poslalo pojasnilo glede prenehanja veljavnosti lovske izkaznice do konca oktobra.


    Naši predstavniki uslužno čakajo pojasnilo ki ga bodo poslali "gospodarji" namesto da bi nam prihranili nepotreben strošek. Za povrhu vsega zelo dvomim, da ima MKO kaj pri izdajanju lovskih izkaznicah, ker gre za povsem upravni postopek!
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #178

    Privzeto

    Na spletni strani LZS, obvestila, si lahko preberete pametovanje uslužbenca MKO. Vsakič, ko kaj preberem na to temo, mi je manj jasno, kako naj sploh ravnam. Bo bolje, da na to temo nič več ne pišejo, ali še bolje, njihovega pisanja sploh ne bom več bral.

  9. #179

    Privzeto

    Tica, to pojasnilo je le logično "pametovanje", ki drugačno ni moglo biti.
    Nihče ti ne bo na glas povedal kako zagotoviti, da prostorov za lepljenje nalepk ne boš imel izpolnjenih. A dejstvo je, da je čisto moja in popolnoma legalna stvar, da imam trenutno nalepljeno samo nalepko za leto 2012. Torej imam po predpisih in tem tolmačenju dovolj prostora še za nadaljnih 7 let, če vmes ne bom spet popolnoma legalno odstranil neveljavne nalepke. Skratka moja lovska izkaznica bo trajala toliko časa dokler bo lepo čitljiva, cela in opremljena z nalepko tekočega leta.

    Meni je pa to pojasnilo dobrodošlo, ker je dokazilo, da MKO tu ne bo več megle mešalo!

    Še citat iz pojasnila: "Za zamenjavo izkaznice je pogoj le-ta, da so zapolnjeni vsi prostori za lepljenje hologramskih nalepk."
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #180

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Skratka moja lovska izkaznica bo trajala toliko časa dokler bo lepo čitljiva, cela in opremljena z nalepko tekočega leta.
    Ali pa dokler ne bo dejansko prišlo do spremmebe zakonodaje, pravilnika... objavljene v uradnem listu, ki bo dajala točna navodila za zamenjavo ali pa kak nov sistem identifikacije. Mogoče bomo leta 2019 že imeli nekje pod kožo čip (kot zdaj nekatere male živali) in bo inšpektor le tega očital ob kontroli.

    Se pa strinam z ostalim pisanjem in tudi sam ne vidim razloga za menjavo, če imamo prostor. Staro nalepko pa tudi brez kakršne koli odgovornosti lahko snamemo in naredimo prostor za novo, saj to ni nikjer prepovedano. In kolikor vem še vedno velja, da je dovoljeno kar ni prepovedano ;)

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 18 od 22 PrvaPrva ... 8141516171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •