Stran 15 od 22 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 213

Tema: lovska izkaznica

  1. #141

    Privzeto

    Torej smo to o potrdilu o kazenski evidenci razrešili in lahko damo za nekaj časa na stran, dokler se nam ne bo ljubilo še malo popikoloviti.

    Ostane še vprašanje o onemogočanju lova v času menjave izkaznice in o nesprejemljivem tolmačenju, da se neveljavne nalepke naj ne bi odstranile in nadomestile z novimi.

    Mogoče bomo tu sedaj odstranili dvome o samem postopku, čeprav dvoma o neumnosti nekaterih določil ni moč ovreči!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #142
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    K vlogi je namreč potrebno predložiti staro izkaznico, kar pomeni da od tistega trenutka dalje za nas ni lova! Brez lovske izkaznice lova ne smemo izvajati in smo v prekršku!

    torej je za nas ki ne jagamo vseen k*** če mamo novo al pa ne

  3. #143

    Privzeto

    Ta članek v Lovcu, je takšno skropucalo, da moraš biti pravi strokovnjak da ga pravilno razumeš.
    Kot so moji predhodniki zapisali, dokler je prostor bom lepil nalepke, potem pa bodo šle najstarejše stran..nove pa gor. Nikjer ni zapisana veljavnost same izkaznice. Lepo pa je zapisano, "izkaznica je veljavna z nalepko tekočega leta". In pika.
    Za povrh, takole čez prst, dobrih 20 tisoč lovcev po 17 evrov..je hmmm 340.000 evrov...Katastrofa..
    Last edited by jazbec; 4. October 2012 at 14:33.

  4. #144
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Za povrh, takole čez prst, dobrih 20 tisoč lovcev po 17 evrov..je hmmm 340.000 evrov...Katastrofa..
    Hja un sorodnik od nekoga tam zgoraj bo neki v žep dal ne...

  5. #145
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat 206 je objavil: Pokaži objave
    torej je za nas ki ne jagamo vseen k*** če mamo novo al pa ne
    Za takšne je tudi vseeno ali so lovci ali pa ne.

  6. #146

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Za takšne je tudi vseeno ali so lovci ali pa ne.
    Hja, kakor vzameš.
    Po eni strani se LZS napihuje, da želi imeti v članstvu tudi naravovarstvenike, fotografe in vse sorte nelovečih članov, po drugi strani omejuje članstvo vsakemu, ki je kakšnemu pravemu funkcionarju kriv prst pokazal, čeprav izpolnjuje vse zakonske zahteve, po tretji podpira sumljive združbe ki pohlepno iščejo nove prostore, ki se sproščajo v državnih loviščih, spet drugič na pamet obljubljajo članstvo in možnost lova lovskim društvom, ki tega po zakonu ne morejo (Doberdob ipd.) in še in še in še.

    Tako da je konec koncev vseeno če je lovka tudi sosedova brljava pa krulava simentalska Šeka, sam da članarino pa novo izkaznico plača, pa da ne muka preveč na glas!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #147

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Torej smo to o potrdilu o kazenski evidenci razrešili...
    ne mislim komantirat zakaj in kako nova izkaznica in vse ostalo, še manj če je ljudem v breme samo nova slika, potvarjanje zakonodaje pa ne, ampak vseeno me zanima zakaj toliko vroče krvi okoli nekaznovanosti? zakaj se moramo vedno začeti razburjati, še preden preučimo stvar in potem ugotovimo da nimamo prav?
    (pa ne vzami tega kot kritiko, ampak samo v razmislek)

  8. #148
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Za takšne je tudi vseeno ali so lovci ali pa ne.

    ostane več za mrhovinarje

  9. #149

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ne mislim komantirat zakaj in kako nova izkaznica in vse ostalo, še manj če je ljudem v breme samo nova slika, potvarjanje zakonodaje pa ne, ampak vseeno me zanima zakaj toliko vroče krvi okoli nekaznovanosti? zakaj se moramo vedno začeti razburjati, še preden preučimo stvar in potem ugotovimo da nimamo prav?
    (pa ne vzami tega kot kritiko, ampak samo v razmislek)
    Imeti prav ali ne ni samo ali je po zakonu ali ne. Tudi marsikateri zakon je vreden kritike in razburjanja in lovski ni nobena izjema. Jaz sem še vedno prepričan, da to o nekaznovanosti nima kaj iskati ne v lovskem zakonu in še manj v kakšnem pravilniku o izkaznicah in da gre za golo diskriminacijo, pa naj je uzakonjena ali ne. Še sploh ko poznaš kar nekaj primerov, ko so ljudi morili in obstrelili, pa so še vedno v LD-jih in nosijo orožje. Torej tudi zakoni ne veljajo za vse enako! Seveda bodo veljali za nekoga, ki je bil kaznovan na čisto drugem področju in potrdila ne bo dobil. Nekaznovanost in še to le za določene vrste se naj preverja le pri pridobitvi orožne listine. Do tam mora zadoščati če že mora biti, s podpisom zavezujoča izjava prosilca!
    Druga plat je ta, da je kar na pamet sprejemati neka navodila, ki so kritike vredna, kar dokazuje tudi večje število prispelih kritičnih člankov na to temo (beri lovca), zelo napačno in hlapčevsko ponižno. Vsi člani društev imamo tudi pravico in celo dolžnost da smo s temi stvarmi seznanjeni in podučeni. Zato poduk od tistih, ki jih plačujemo tudi lahko zahtevamo. A na koncu nam ga poda en srečni penzionist.
    Lej Marky, ti lahko poslušno sprejemaš navodila ki ti jih dajejo, ne moreš pa tega zahtevati od drugih, ki s tem nismo tako hitro zadovoljni.
    Kritika in debata ob sprotnem raziskovanju nas je pripeljala do nekih zaključkov. Pa ne do teh, da je s tem podaljševanjem izkaznic vse v redu, temveč le do teh, na čem slonijo nekatera od neprijetnih in vprašljivih dejstev.
    In še vedno ostaja, da z ničemer ni prepovedano lepljenje novih nalepk na mesto neveljavnih in po tej logiki je zamenjava izkaznic dokler so berljive in je na njih možno lepiti nalepko samo navadno birokratsko inkasantstvo!
    Prepričan sem tudi, da obstaja tudi skupni imenovalec, da so vse te nesmiselne birokratske določbe plod "ustvarjalcev" iz vrst LZS! Se pa seveda pustim prepričati v nasprotno, a z dejstvi prosim! Verjemi, ne bom jih videl!
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #150

    Privzeto

    Malo v razmislek;orožni list mi velja 20 let,vozniško dovoljenje do mojega 80.leta,osebna 10let,lovska 8,bančne kartice pa4 oziroma 2 leti.Torej me zanima kje so dobili to famozno veljavnost lovske izkaznice,pa še to kateri koli prej našteti dokument pogledam ima datum do kdaj velja,lovsko izkaznico pa lahko vrtim kakorkoli,a datuma poteka ni nikjer,pa ob menjavi iz starih na nove tudi ni bilo nobenega govora,da jih bo treba menjati po 8 letih

    lp

Stran 15 od 22 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •