Stran 14 od 22 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 213

Tema: lovska izkaznica

  1. #131

    Privzeto

    Glede na to, da je LZS "policijska" ni nič čudnega, da se nadaljuje in nadgrajuje prakso "LZS = država v državi".

    Janez
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  2. #132

    Privzeto

    Ne gre za to kar si o teh potrdilih o nekaznovanosti mislimo in kaj sedaj lahko umotvorimo kaj je dobro bi bilo dobro kaj je hobi ipd.
    Enostavno gre za to, da je zakon v tej tematiki zelo kratek in jasen in da so uspeli uradniki na LZS, pravijo da celo po tolmačenju uradnikov na ministrstvu zadevo zakomplicirati do konca popolnoma v policijskem duhu mišljeno na najslabši možni način!

    Včeraj me je doma čakala nova številka Lovca, v kateri lovski tovariš Štefan, katerega zelo spoštujem kot delovnega, umirjenega prijaznega in dobrega človeka malo popravlja svoj članek iz prejšnje številke.
    Uredništvo je poleg objavilo tudi eno "protestno" pismo in glede na to, da navajajo, da jih je bilo več, predvidevam, da so izbrali najprijaznejšega.

    V tem članku na 532 strani sedaj izumljajo nov termin "nadomestne" izkaznice. Oprostite, tega termina v zakonu ni! Zahteva se nova izkaznica in jasni so pogoji za njeno pridobitev!

    Bistvo vsega pa je še vedno:
    (1) Izkaznice, izdane v skladu Pravilnikom o lovskih izkaznicah (Uradni list RS, št. 87/05), se lahko uporabljajo dokler je možno podaljševanje njihove veljavnosti s hologramskimi nalepkami.

    In ker gre za nalepke in ne recimo žige, je podaljševanje možno dokler kartica fizično izdrži obrabo!

    Ponovno pozivam vse lovce in njihove starešine, ki se jim zdi to skubljenje za malo, da protestirajo in tako negiramo napačno tolmačenje, in odstranimo stare nalepke prostor pa porabimo za nove.

    Če imajo na LZS tehten argument v obliki jasnega navodila iz ministrstva, naj ga javno objavijo, da protest usmerimo tja, če se že na LZS niso sposobni upreti taki uradniški kozlariji!
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #133

    Privzeto

    In da ne pozabim. Že pri prvih izkaznicah sem protestiral proti navodilu, ki je kot obvezno navajalo fotografijo v lovskem kroju.
    Policijsko obnašanje in vsiljevanje mi je zoprno do konca! Takratno vodstvo LZS z Bojanom Lepičnikom na čelu je vsaj navodilo spremenilo v priporočilo, naslednje pa je obveznost vpisalo v Pravilnik.
    Frajerji, kupite mi uniformo, tisto popolnoma nepotrebno navlako za molje futrat, s katero se šopirite in napihujete s plehom na prsih junačkih, potem pa mi komandirajte o njej!
    Jaz za lov in vse tisto, kar je poslanstvo lovca uporabljam delovne in športne oblike oblačil, ker se na lovu ne šopirim temveč lovim in skrbim za divjad in biotehnična dela. Zelene barve ni samo uniforma. Očitno je to tisto, kar nas tako loči! Čakam, da se pod obvezno predpiše še gamsova "palma". Saj bi verjetno se že, če ne bi zakon za dokumente zahteval odkrito čelo.

    In da, kot se je nekaj postov nazaj spraševalo. Ta navodila v Pravilniku so plod samo in zgolj brihtolinov iz vrst LZS!
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #134

    Privzeto

    V obrazložitvi mag. Štefana Vesela lepo piše, da potrdilo iz kazenske evidence priložijo le člani, ki lovske izkaznice niso potrjevali vsaj tri leta zapored, ostalim portrdila ni potrebno prilagati.

  5. #135
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    V obrazložitvi mag. Štefana Vesela lepo piše, da potrdilo iz kazenske evidence priložijo le člani, ki lovske izkaznice niso potrjevali vsaj tri leta zapored, ostalim portrdila ni potrebno prilagati.

    V redu Tica, vse piše, med drugim tudi to. Piše tudi 13. čl., pa 8.čl., itn.

    Če se postaviš v vlogo nas, ki ne nameravamo iskati novih izkaznic, ker imamo na starih dovolj prostora za lepljenje nalepk, kakšne so lahko sankcije, če bi nas nekdo (kako bi nas sploh lahko) povprašal o novi izkaznici, če pa je obstoječa izkaznica veljavna, opremljena z nalepko za tekoče leto in ni razloga, za kakršne koli manevre okoli tega?

    Iz evidence je razvidno, da imamo osem let zapored potrjeno članstvo, to pomeni, da imamo nalepkice za obdobje osmih let nazaj. Glede na že prej omenjeno, bi moral izkaznico zamenjat za novo. Moje mnenje je, da lahko samo Lovska zveza izda "nekomu" obvestilo, da moja izkaznica ni zamenjana.
    Če se je (po že prej napisanem) Lovska zveza trudila (in se še vedno trudi), da takšnih nonsensov ne bi sprejemali, nima razloga narediti kaj takega. Če upošteva omenjene člene, tega razloga tudi ne bi smela imeti.

    Še eno vprašanje:
    Kaj mora LZ ukrepati glede nezamenjave lovskih izkaznic in komu je odgovorna poročati, da ta ali on izkaznice ni zamenjal (ima pa nalepko za tekoče leto in veljavno lovsko izkaznico)?

    P.s.: prosim za tvoje mnenje in obrazložitev, ki jo moraš dati uradno. Saj lovci vendar moramo držati skupaj!
    Hkrati se ti tudi opravičujem, ker so vprašanja postavljena po domače, saj sem samo "pravnik za mala hišna opravila".
    Slow justice is no justice

  6. #136

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    V obrazložitvi mag. Štefana Vesela lepo piše, da potrdilo iz kazenske evidence priložijo le člani, ki lovske izkaznice niso potrjevali vsaj tri leta zapored, ostalim portrdila ni potrebno prilagati.
    Kje je osnova, da sploh mora katerikoli član članice na LZS dostavljati potrdilo o nekaznovanosti?

    Edina "preverka", ki je opravičena in zakonsko osmisljena, je tista, ki jo po uradni dolžnosti sama opravi UE, ko član LD zaprosi za orožno listino!

    Zahteva LZS po priložitvi tega potrdila je po mojem mnenju kršitev zakonodaje! To bo treba preveriti pri informacijski poblaščenki.

    Vračamo se v čase, ko bo treba dokazovati nedolžnost, namesto da bi tožnik dokazoval krivdo! In LZS pri tem krepko sodeluje. Kurare ima očitno s svojo trditvijo še kako prav!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #137

    Privzeto

    A kdo ve kakšna je cena pridobitve nove izkaznice in kdo jih bi jih izdeloval?

  8. #138

    Privzeto

    Polh, 17 ali 20€- Mislim, da piše v prejšnjem Lovcu.
    V novem lovcu na str. 532 je še ena cvetka s katero nam presvetla LZS onemogoča lov za obdobje, ko bomo (naj bi) vložili vlogo za novo izkaznico do trenutka, ko bomo prejeli novo. K vlogi je namreč potrebno predložiti staro izkaznico, kar pomeni da od tistega trenutka dalje za nas ni lova! Brez lovske izkaznice lova ne smemo izvajati in smo v prekršku!
    Kot da ni jasno, da bo stara brez veljavne nalepke neveljavna.

    Ali kdo na Župančičevi sploh še uporablja možgane?!
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #139

    Privzeto

    Tica uradnih mnenj ne more dajati, sem le član tega foruma in srečni penzionist.

    Lovske izkaznice se izdajajo v skladu z ZUP-om, potrdilo o nekaznovanosti pa je potrebno zaradi ugotavljanja upravičenosti izdaje izkaznic po 63.členu ZDLov-1.

    Kako pa bo potekala menjava izkaznic pa je pravi naslov na Župančičevi 9, vem le, da bomo nudili ustrezne programske rešitve v Lisjaku.

    Cena nove lovske izkaznice je 14,40€ z DDV.

  10. #140

    Privzeto

    E Bravo Tica, to je prava usmeritev. Hvala!
    Pa poglejmo:
    63. člen
    (odklonitev izdaje ali podaljšanja in preklic veljavnosti lovske izkaznice)
    (1) Lovske izkaznice se ne izda oziroma podaljša osebi, ki:
    – ni dopolnila 18 let starosti;
    – je duševno zbolela in je pod skrbništvom;
    – ni uspešno opravila lovskega izpita ali s spričevalom oziroma ustreznim dokumentom dokazala, da je s šolanjem in dodatnim praktičnim usposabljanjem pridobila znanje, ki po določilih tega zakona šteje za enakovredno lovskemu izpitu;
    – je pravnomočno obsojena za kaznivo dejanje, ki ga je storila v zvezi z lovskim udejstvovanjem,
    – je bila pravnomočno obsojena zaradi kršenja določil tega zakona in na njegovi podlagi izdanih predpisov;
    – je pravnomočno obsojena zaradi kršenja predpisov s področja varstva narave, zaščite živali in zlorabe orožje;
    (2) Lovcu, ki mu je dokazano katero od dejanj iz četrte do šeste alinee prvega odstavka tega člena, izdajatelj prekliče veljavnost lovske izkaznice.
    (3) Če prosilec oziroma prosilka ne podaljša veljavnosti lovske izkaznice tri leta zapored, mora ob zaprositi za podaljšanje lovske izkaznice priložiti potrdilo iz kazenske evidence.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 14 od 22 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •