Stran 11 od 22 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 213

Tema: lovska izkaznica

  1. #101

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Izkaznico sem plačal! Stara nalepka je le nalepka in jo bom odtrgal stran in tako naredil prostor novi, ker je le to pogoj za veljavnost izkaznic.
    Proti nameram LZS, da nas ponovno olupi je potrebno dvigniti glas in se ji upreti!
    Zgodba o zamenjavi lovskih izkaznic sega v odbobje priprave novega Pravilnika o lovski izkaznici. Delno sem pri usklajevanju pripomb na osnutek z ministrstvom tudi sodeloval in prav na te zadeve smo opozarjali z argumentom, da je menjava zaradi popolnjenega prostora za nalepke nesmiselna. Niso upoštevali naših argumentov, tudi drugih pripomb ne in v tem Pravilniku je še kup nesmislov.
    Tudi tolmačenje, ki ga je LZS prejela od pristojnega ministrstva narekuje menjavo vseh lovskih izkaznic, ki nimajo prostora za nove nalepke. Razlog je v 13. členu Pravilnika, ki stare izkaznice razveljavlja, nove pa so izdane na novih, spremenjenih podlagah. In prav nova grafična podlaga bo dala prepoznavnost lovskih izkaznic in posledično tudi možnost za ukrepanje lovskih inšpektorjev. Priporočljiva je tudi nova fotografija. Pojasnilo bo dano tudi v naslednji številki revije Lovec.
    Tokrat LZS nima maneverskega prostora in kritike nanjo ne moremo usmerjati, spoštovati je treba Pravilnik o lovski izkaznici. Povzročalo pa bo ogromno dela /preklic starih izkaznic, naročanje in izdelavo novih, dopolnitev programa v Lisjku, .../ in delo v strokovnih službah bo potrebno dobro organizirati. Ne pozabimo, da je izdaja lovskih izkaznic javno pooblastilo države Lovski zvezi Slovenije in potrebno je dosledno spoštovati tudi Zakon o upravnem postopku.

  2. #102

    Privzeto

    Doktor "Muzikant" se je še enkrat več ponovno izkazal s svojim pljuvanjem in trosenjem svoje gnojnice za "Abruta" in izgleda da bo letos prvič 1.april še v drugih LD, a ne muzičar?

  3. #103
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Na moji izkaznici je še devet praznih prostorčkov, ker sem nalepke lepil eno preko druge (zdaj so se mi pa strgale ) . Zakaj bi jo moral zamenjati po desetih letih, če imam še prostor?
    Prijatelju je pa hčerka zdrgnila pet nalepkic, tako da ima tudi še prostor-po desetih letih ...
    Kako je pa pri vas (ostalih)?
    Slow justice is no justice

  4. #104

    Privzeto

    Jaz sem novo dobil pred 3 leti in imam tako še 7 praznih prostorov in se tako ne ubadam s tem Enako je s približno polovico članov naše LD

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #105

    Privzeto

    Kakšno pa je vaše mnenje... a je potem lahko problem, če stare nalepke dol potrgaš in narediš prostor za nove? Mislim tko, uradno... da nebi imel ob morebitnem pregledu težave s kakšnim inšpektorjem?

  6. #106
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Doktor "Muzikant" se je še enkrat več ponovno izkazal s svojim pljuvanjem in trosenjem svoje gnojnice za "Abruta" in izgleda da bo letos prvič 1.april še v drugih LD, a ne muzičar?
    Zgleda, da bo samo pri vas, no saj si že sam ugotovil. m3pm

    Nikjer ni opredeljen način lepljenja (ena zraven druge, ena na drugo), le da je veljavna z nalepko za tekoče leto, dokler je še plac za nalepke.

  7. #107
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Ko bodo sprejeli člen, da izkaznica velja deset let, potem se bodo pa lahko zmišljevali. Do takrat pa, hmm, lahko samo strašijo . Spet bodo imela sodišča (in odvetniki) delo.
    Slow justice is no justice

  8. #108

    Privzeto

    No, pa poglejmo ta famozni 13. člen:

    13. člen
    (prehodno obdobje)
    (1) Izkaznice, izdane v skladu Pravilnikom o lovskih izkaznicah (Uradni list RS, št. 87/05), se lahko uporabljajo dokler je možno podaljševanje njihove veljavnosti s hologramskimi nalepkami.
    (2) Ne glede na prejšnji odstavek izkaznice, izdane imetnikom iz druge alinee tretjega odstavka 2. člena Pravilnika o lovskih izkaznicah (Uradni list RS, št. 87/05), prenehajo veljati z dnem uveljavitve tega pravilnika.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #109

    Privzeto

    Pa še 2. člen starega pravilnika, na katerega se sklicuje 13. člen novega:

    2. člen
    (lovska izkaznica)
    (1) Lovska izkaznica (v nadaljevanju: izkaznica) je identifikacijski dokument in ni prenosljiva.
    (2) Za člane Lovske zveze Slovenije predstavlja lovska izkaznica tudi člansko izkaznico.
    (3) Izkaznico izda Lovska zveza Slovenije na zahtevo:
    – člana(-ice) lovske družine, članice Lovske zveze Slovenije, ali
    – druge osebe, ki izpolnjuje pogoje za pridobitev izkaznice v skladu s predpisi o lovstvu in ni član(-ica) lovske družine.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #110

    Privzeto

    Iz obeh citatov jasno sledi, da so z uveljavitvijo novega pravilnika prenehale veljati izkaznice nečlanom lovskih družin, ergo se nas lovcev, članov LD to ne tiče in za nas velja samo še da se lahko uporabljajo dokler je možno podaljševanje njihove veljavnosti s hologramskimi nalepkami.
    Za to pa smo že ugotovili, da ni nikjer predpisano, da se ne bi smele stare odstranjevati, sajbi to bilo v primerjavi z ostalimi dokumenti-nalepkami enostavno velika kozlarija.

    Tica, nisi me prepričal, niti me ne morejo prepričati tolmačenja kogarkoli, ker gre za popolnoma enostavno in kratko dikcijo enega samega odstavka. Če bo treba reči ministrstvu, da so kreteni, pa bomo rekli in na LZS bi morali biti prvi, ki bi to na glas zavpili. Spet gre za poskus popolnoma nepotrebnega lupljenje naših že tako praznih žepov, ker se je nekdo izmislil novo grafično podobo.

    Funkcionarji, prilepite obrazložitve ministrstva, da vseh 22.000 lovcev vidi kdo jih zajebava in skubi, pa gremo potem naprej!

    Očitno gre tudi tu za isti skupek "mozgovine" kot pri razlagi nošenja kratkocevnega orožja v lovišču!

    Omejeno, policijsko in lopovsko razmišljanje! Nesprejemljivo!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 11 od 22 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •