Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
Prebral sem dopis g. Vesela!
Sedaj me pa zanima! Ali MORAM jaz kot član večih LD imeti za vsako LD svojo izkaznico? Zakaj je potem dobra izkaznica če grem na lov v drugo LD kot gost? Ali moram jaz kot član večih LD povsod poravnati članarino LZS? In če,zakaj? Ne razumem.........
Tukaj se pa pokaže problem,ki ga je Krpan izpostavil že pred časom in sicer ta,da te že sama lovska izkaznica omeji na točno določeno lovišče,kar pa je nesmisel........

lp
Članarino ne poravnaš LZS temveč tisti LD, katere član si. Članarina LD za LZS pa se odmeri tako, da se število članov pomnoži z določenim zneskom. Lahko bi bil tudi kakšen drugačen kriterij vendar zaenkrat je tako. Koliko pa boš ti plačal LD pa je stvar te iste LD. v nekaterih LD plačajo člani npr. le 1 evro, praviloma pa tam okoli 100 evrov. Razporeditev te članarine pa je stvar občnega zbora LD. Torej če si član dveh LD plačah obema polno članarino, kar bi bilo edino pravilno. Lovska izkaznica pa je (bila) tako lovska izkaznica kot tudi članska izkaznica, kar je navedenu v pravilniku o lovskih izkaznicah iz leta 2005. To zato, da LZS oziroma LD ni potrebno izdajati večih izkaznic. Iz tega razloga bi naj imel v vsaki LD svojo izkaznico kot člansko izkaznico, ki ti daje pravico do samostojnega lova v lovišču, ki ga upravlja tista LD, ki je na izkaznici navedena.
Mislim, da je zadeva enostavna in pregledna. Rešitev izhaja tudi iz stališča, da naj bi bil vsak lovec član le ene LD, čeprav ima možnost biti član večih LD. To pa zato, ker če hočeš dobro opraviti delo v lovišču potem ti za dve LD zmanjka časa, kar je marsikateri lovec že preizkusil na svoji koži. Tistemu, ki mu pa to znese, pa tudi prav, bo pač imel dve članarini in dve izkaznici.