Stran 20 od 22 PrvaPrva ... 1016171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 191 do 200 od 213

Tema: lovska izkaznica

  1. #191

    Privzeto

    ne

  2. #192

    Privzeto

    Lahko, vendar le in samo v spremstvu člana LD, ki ima lovski izpit in veljavno lovsko izkaznico.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  3. #193

    Privzeto

    Citat patriot je objavil: Pokaži objave
    Kje pa piše,da se mora izkaznica po osmih letih, ko je zapolnjena z nalepkami, zamenjati? In se nalepke ne smejo sneti in je prostora zopet za osem let......Kje to piše?
    Vsak, ki ima pet minut časa bi si rad polnil žepe z našim denarjem. Ko pa ti ljudje kandidirajo na različne položaje, pa objube kar dežujejo in cedi se med.....
    Meni je dovolj te preklete bande.....
    Lp in dober pogled!
    A pozna kdo odgovor?

  4. #194

    Privzeto

    Jest sem lepo eno nalepko (najstarejšo) odlepil in nalepil novo (tajnik je malo čudno gledal).Po zagotovilu lepše polovice, ki malo bolj pozna pravno področje je vse Ok, saj na izkaznica ni roka veljavnosti.

  5. #195
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Jaz sem odlepil vse stare nalepke in lepim na novo. Lani sem imel kontrolo od inšpektorja, ni imel pripomb.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #196

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem odlepil vse stare nalepke in lepim na novo. Lani sem imel kontrolo od inšpektorja, ni imel pripomb.
    Kdo podaljša lovsko izkaznico zakon jasno določa. Njeno veljavnost podaljša LD oz. njena pooblaščena oseba - tajnik ali starešina. Kako in kdaj se sme lovska izkaznica padajšati pa so vse LD prejela navodila, katera je LZS prejela od ministrstva, pristojnega za lovstvo. Iz teh navodil izhaja, da se lovska izkaznica ne sme podaljšati preprosto tako, da tajnik razdeli nalepke članom, temveč mora tajnik nalepko tudi sam nalepiti na posamezmno izkaznico, član pa mora podpisati izjavo, da izpolnjuje pogoje za njeno podaljšanje, torej da ni zakonskih zadržkov za njeno podaljšanje, LD pa mora voditi tudi evidenco o podaljšanih lovskih izkaznicah. Takšna so navodila, kako se pa lovske izkaznice podaljšujejo v praksi pa je drugo vprašanje. Lovski inšpektor lahko pregleda ali ima član pri sebi veljavno lovsko izkaznico, lahko pa v LD opravi nadzor ali se lovske izkanice podaljšujejo skladno z lovskim zakonom. Ali je LD lovske izkaznice podaljšala skladno s tem zakonom pa ne odgovarja posamezni član oz. imetnik lovske izkaznice, temveč LD in njena odgovorna oseba.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  7. #197
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Pomota
    Last edited by mugo; 12. January 2015 at 13:37.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #198
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Milan vse to drži. Tudi jaz sem letos podpisal izjavo in tajnik mi je prilepil nalepko. Mislim pa, da s tisto izjavo LD ni popolnoma mirna. Kaj, če nekdo podpiše izjavo (se zlaže), čeprav je kaznovan zaradi kršitev ZDLov?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #199

    Privzeto

    Čudne je to podpisovanje. Če tajnik ne ve ali je bil član disciplinsko kaznovan. Kaj ima to veze z nalepko. Lahko je dobil le opomin. Če pa je bil izključen pa tako ne more biti več na seznamu.

  10. #200

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Milan vse to drži. Tudi jaz sem leto podpisal izjavo in tajnik mi je prilepil izkaznico. Mislim pa, da s tisto izjavo LD ni popolnoma mirna. Kaj, če nekdo podpiše izjavo (se zlaže), čeprav je kaznovan zaradi kršitev ZDLov?
    V tem primeru je član odgovoren za lažno izjavo, s katero je preslepil LD, da mu je le-ta podaljšala veljavnost lovske izkaznice. Lažna izjava pa je lahko tudi kaznivo dejanje.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

Stran 20 od 22 PrvaPrva ... 1016171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •