Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: ''Posebni'' preizkus o rokovanju z orožjem

  1. #11

    Privzeto

    Že to veliko pove, da je stranka opozorila referentko. Vse prevečkrat sami kompliciramo. Uslužbenci nam pa radi ustrežejo, če želimo bolj težavno obravnavo.
    Torej dajmo komplicirati dalje. Zahtevajmo, da se tudi pred izposojo orožja kakršnega nimamo (enako orožje si je nesmiselno izposojati) opravi praktično rokovanje.
    Da to ni potrebno sem prilepil dopis. Ampak če zahtevamo nam bodo pa ja ustregli. Saj bomo plačali.
    To nas tepe kolegi. Da izpademo pametni zahtevamo več kot določa zakon. Potem pa to še plačamo.
    Last edited by alojz1; 6. April 2017 at 22:38.

  2. #12

    Privzeto

    Očitno nekatere termin Tip/vrsta orožja in sledeče besede v citatu o orožnih listinah zelo matrajo.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #13

    Privzeto

    Pričakujem, da bo tak "odgovoren" državljan šel delat izpit tudi z novim avtom, ki ga bo kupil.
    Avto šola je eno. Ko pa kupiš avto je treba pa še enkrat delat, da vidijo če znaš tega tudi peljati.
    To je sarkazem, da ne bo kdo v dvomu.

  4. #14

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pričakujem, da bo tak "odgovoren" državljan šel delat izpit tudi z novim avtom, ki ga bo kupil.
    Avto šola je eno. Ko pa kupiš avto je treba pa še enkrat delat, da vidijo če znaš tega tudi peljati.
    To je sarkazem, da ne bo kdo v dvomu.
    Še dobro, da si napisal zadnji stavek, sicer bi res še kdo šel to počet.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #15

    Privzeto

    Tudi jaz se strinjam, da so ti posebni preizkusi totalna glupost. Še toliko bolj, če upoštevamo kako v praksi tak preizkus poteka, ker v nobenem pogledu niti malo ne doprinese k dodatni usposobljenosti strelca. Prej obratno, ker ima le-ta 24 eur manj, ki bi jih sicer lahko porabil za strelivo in šel trenirat :D

    Ampak predpisi so trenutno takšni kakršni so in UE pač to lahko oz mora zahtevat.

  6. #16

    Privzeto

    Pozdravljeni

    Vidim da se je tukaj kar razvnela debata glede omenjene teme.
    Uglavnem, da povzamem ;
    So mi odgovorili iz MNZ-ja, in mi je gospa lepo po točkah zakona vse obrazložila
    Posebnega preizkusa z orožjem lovcem ni potrebno delati. potrebno ga je pa delati športnim strelcem. Če koga to bolj detajlno zanima mu lahko posredujem odgovor.
    Lp

  7. #17

    Privzeto

    Bodimo natančni ker se bo spet kakšen brihten našel.
    Strelec kupi pištolo in mora opravit preizkus. Potem kupi pap puško (spet preizkus). Nato pa še pumparico (preizkus).
    Lovci (pripravniki) pa morajo z vsem tremi kategorijami streljati in je rešeno.
    Ampak ne za vse. Se najde kdo, ki teži na UE da mora še preizkus opravljati. Pa mu ženska ustreže. Saj poznate tisti pregovor "ta pameten odneha".

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •