Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Elektronski avdio pripomočki

  1. #1

    Privzeto Elektronski avdio pripomočki

    Pozdravljeni.

    Poraja me en dvom glede elektronskih avdio pripomočkov.

    V 44. členu ZDLov (14. točka, prvi odstavek)je navedeno:
    Prepovedano je: uporabljati pri lovu elektronske avdio pripomočke za posnemanje glasov divjadi, razen običajnih vabil in klicev, za vabljenje divjadi;

    Torej ali je pri lovu dovoljeno uporabljati recimo tole napravo http://www.bestfoxcall.co.uk/product...best-fox-call/
    vendar uporabljaš recimo zvok oglašanja miši, katera pa po zakonu ni divjad.

    Kaj menite o zakonitosti hipotetičnega početja?

    Lep pozdrav.

  2. #2
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Lepo piše da ni dovoljeno uporabljat elektronske pripomočke. Pa se ti lahko king kong gor oglaša ali pa lisička... Lahko pa king konga oponašaš z usti in lisico z piščaljo.
    lp MAj

  3. #3

    Privzeto

    Misli, da je že čas, da gremo tudi pri lovu s tehnologijo naprej. Marsikaj se že uporablja, sam slepimo se, da se ne. Nekdo mora dati pobudo, da se spremeni zakonodaja.

  4. #4

    Privzeto

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    Lepo piše da ni dovoljeno uporabljat elektronske pripomočke. Pa se ti lahko king kong gor oglaša ali pa lisička... Lahko pa king konga oponašaš z usti in lisico z piščaljo.
    Ostrorogi oprosti, ampak za "uporabljati pri lovu elektronske avdio pripomočke" ni pike - stavek se nadaljuje. Kot sam berem omenjen člen zakona si ga ne razlagam tako. Mogoče bi kakšen pravnik kaj znal povedati.

    Citat urban je objavil: Pokaži objave
    Misli, da je že čas, da gremo tudi pri lovu s tehnologijo naprej. Marsikaj se že uporablja, sam slepimo se, da se ne. Nekdo mora dati pobudo, da se spremeni zakonodaja.
    urban. Se čisto strinjam, ampak sam bi kakšen pripomoček prej uzakonil kot te avdio naprave.

    Lp.

  5. #5
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Prepovedano je: uporabljati pri lovu elektronske avdio pripomočke za posnemanje glasov divjadi,
    Pomeni, da je prepovedano uporabljat elektronske avdio naprave s katerimi bi kakorkoli poizkušal preslepit svoj plen da bi ga lažje uplenil.
    Z oponašanjem recimo miške kakorkoli drugače (z usti, z piščalko, drgnenje...) je dovoljeno. Pa zopet miška ni divjad...

    Zakaj si je potrebno po svoje tolmačit, če v členu piše dovolj. V naši državi je že praksa, da ko kak nov zakon pride se takoj ovinek najprej poišče...
    lp MAj

  6. #6

    Privzeto

    Izpostavljena je resna dilema, ki mislim da ni nastala nehote ...

    Naši zakoni so pogosto napisani tako, da se berejo dvoumno. In v tem primeru beseda divjadi dejansko točno določa glasove divjadi, ostalih pa ne.

    Škoda da se pišejo take stvari. Sam sem zagovornik neuporabe avdiopripomočkov ... hkrati pa bi želel, da so tudi zakonske določbe napisane nedvoumno in veljajo za vse enako.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Cvic!

    Zakon o divjadi in lovstvu (ZDLov-1) že v drugem členu jasno določa: Divjad so vrste prosto živečih sesalcev in ptic, ki se lovijo.

    V 44. členu 14. alineja pa pravi: da je prepovedano uporabljati pri lovu elektronske avdio pripomočke za posnemanje glasov divjadi, razen običajnih vabil in klicev, za vabljenje divjadi;

    Torej lahko uporabljaš avdio posnetek mišjega cviljenja, cviljenje ujete podgane ali zvok ujetega detla,...

    Ne smeš pa uporabljati avdio posnetkov: zajčjega veka, krakanje sive vrane, rukanje jelena, kavkanje lisjaka, uglašanje srne v prsku,...

    Ker miška ni divjad, je tvoja uporaba elektronskega avdio pripomočka z zvokom miške popolnoma zakonita.

  8. #8

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Škoda da se pišejo take stvari. Sam sem zagovornik neuporabe avdiopripomočkov ... hkrati pa bi želel, da so tudi zakonske določbe napisane nedvoumno in veljajo za vse enako.
    Sem enakega mnenja.
    Ampak pri nas se vedno najde luknja (pa ne okol govort).

  9. #9

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Sem enakega mnenja.
    Ampak pri nas se vedno najde luknja (pa ne okol govort).
    Ta luknja je po moje le "zajeb" ko so pisali zakon. Pričakujte, da bodo, če boste to preveč trobili naokoli, kaj kmalu modrijani v Lovcu objavili "navodila", da še tranzistorja ne smeš imeti pri sebi na preži.
    Da o brihtofonu ne govorimo!
    Verum justicia quod parilitas!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •