Stran 9 od 29 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 288

Tema: Disciplinski postopki v LD

  1. #81

    Privzeto

    Kaj pa če bi Kordy pozabil pozanimati se, kdaj le lovna doba na srnjaka, pa bi po srnjaku streljal v lovopustu. Pa bi ga nekdo videl? Bi bila razmišljanja ista ali bi zadevo mogoče gledali drugače?
    Dajtega srat no! Da ne veš, če si v tekočem letu upravičen do odstrela srnjaka.

  2. #82

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa če bi Kordy pozabil pozanimati se, kdaj le lovna doba na srnjaka, pa bi po srnjaku streljal v lovopustu. Pa bi ga nekdo videl? Bi bila razmišljanja ista ali bi zadevo mogoče gledali drugače?
    Dajtega srat no! Da ne veš, če si v tekočem letu upravičen do odstrela srnjaka.
    Če je Kordy naredil kiks in na srečo zgrešil se ne more kaznovati (ni srnjaka)
    Če pa je fantu to stalna praksa, ga pa ne bo težko zašiti na bolj konkretnem primeru.
    Pa razmislite malo zakaj gledamo na tem forumu najdene srnjake brez glav.
    Zato, ker je nekdo naredil napako ki je ne bo nikoli priznal ravno zato, ker ve, da že za namen nekdo leti iz družine. In taki, ki jim utaja uspe, se potem najbolj naslajajo ob nesreči drugih.

  3. #83
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Mislim da je ena zelo pomembnih zadev pri obsojanju dokaz.
    Če je dokaz v zraku, je tudi obsodba prav tam. Kazen pa kot je Krpan lepo citiral tudi samo na senci.

  4. #84

    Privzeto

    Kordy, verjetno si bil prisoten na disciplinski obravnavi. DK te je sigurno seznanila z obtožnim predlogom UO in si lahko dokazoval nasprotno. Zgrešen strel ne more biti olajševalna okoliščina, dokazuje pa naklep (sam si izjavil, na kaj si streljal). Nočem sprejemati zaključkov glede tvojega dejanja, saj ne poznam vaših internih aktov, niti argumentov nasprotne strani. Pravica do pritožbe je tvoja ustavna pravica, sam pa presodi, če je to "higiensko", v kolikor se zavedaš, da nisi ravnal prav.

  5. #85
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Tudi kozel iz zgodbe je imel naklep!
    Pa da ne bo samo Kordy na udaru. Meni se je lani primerila identična situacija.
    Lovil sem zelo šibkega lanščaka, katerega sem že večkrat opazoval. In sem tudi streljal. A nekaj ga je izdalo in je v trenutku, ko sem pritisnil odskočil. V daljnogledu sem v trenutku proženja videl, da je bilo možno, da sem ga zadel nekje v predel vratu. Zato sem tudi poklical vodnika krvosledca, ki mi je po telefonu sporočil, da je zadnji lanščak padel dopoldne. V zadnjih dveh dneh, jih je bilo uplenjenih neobičajno veliko. Seveda je bila to moja napaka in bi kazen tudi sprejel, če bi lanščaka zadel. A krvosledec ni ugotovil prav nobenega znaka, ki bi kazal na zadetek. Pes enostavno razen v ozkem krogu nekaj metrov sploh ni pokazal interesa.
    In ravno tako je bil gospodar nekaj "brihten", da me bo dal na disciplinsko.
    Žal me ni.
    Kar pogrešiš, pač sprejmeš kazen. Tu ni debate. A če sem samo plezal po lojtri v kamrico, do nje pa ne prispel, že ne bom priznal očetovstva!
    Last edited by ZR7; 15. March 2010 at 11:48.

  6. #86

    Privzeto

    ZR7 to tvoje ravnanje kaže na tvoj naklepni namen uplenitve srnjaka, ki se ti je zaradi zgrešenega strela izjalovil, posledično zaradi česar srnjak zaradi tvojega zgrešenega strela nanj še naprej živi svoje brezskrbno življenja in se veselo pase kdo ve kje. Pa drugič več lovske sreče in brez zgrešenih strelov!
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  7. #87
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto mnenje

    Zanima me vaše mnenje:

    Predsednik Disciplinske komisije je izstopil iz članstva LD.

    Kako naj disciplinska komisija deluje naprej do konca mandata?
    1. Izmed preostali članov DK izvoli predsednika.
    2. Potrebno je sklicati izredni občni zbor in izvoliti novega predsednika DK.
    3. Predsednika DK določi Upravni odbor
    Marko Gorše, Nadlesk

  8. #88
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Kako imate pa v pravilih oziroma poslovniku napisano?

  9. #89
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Thumbs down Disciplinska komisija

    Krpan,
    če je v disciplinski komisiji pet članov,je eden namestnik predsednika,tako,da ne vidim težave pri poslovanju DC do konca mandata.Funkcije znotraj DC pa itak določajo člani DC na konstitutivni seji.Ker so voljeni neposredno na Skupčini LD(ali Občnem zboru)tudi odgovarjajo za delo samo Skupčini LD,tako,da UO tu nima nikakršnih pristojnosti.Lahko pa UO skliče izredno Skupčino,kjerse opravi volitve.

  10. #90
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Takole piše:
    28. člen
    Disciplinska komisija LD je prvostopenjsko disciplinsko razsodišče, ki deluje v skladu z veljavnim Pravilnikom o disciplinskem postopku.

    Predsednika in še 4 člane DK izvoli Občni zbor LD.
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 9 od 29 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •