Stran 5 od 29 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 288

Tema: Disciplinski postopki v LD

  1. #41
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    Disciplinska mora odreagirat, ko dobi prijavo.
    ...
    Tako je. To je sodišče, upravni odbor in eventuelno drugi organi in člani, odvisno kako imate zapisano v pravilniku, pa so policija, ki zbere dokaze in poda predlog za uvedbo postopka.

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    ... Da ne bi bilo takšnih nevšečnosti, kot jih navajaš, pa smo pri nas dali v pravilnik o disciplinskem postopku člen, da tisti, ki je v disciplinskem postopku, v času trajanja le tega, ne sme izvajati odstrela ...
    In s tem naredite krivico tistemu, ki se izkaže za nedolžnega.
    Zelo nevarna praksa, ki omejuje pravice in lahko pripelje do tožbe in špetira in pove le to, da disciplinska komisija ni dovolj sposobna ali pa imate luknjo v pravilniku. Vedno me moti, ko LD rešujejo probleme na neustrezen način.
    Kdo pa pri vas odgovarja za neupravičen suspenz? Nihče? V tem primeru pa si res zaslužite tožbo!

    Pri nas smo rešili problem drugače. Sicer po mojem mnenju tudi neustrezno. Namreč kazni se seštevajo. Če narediš dva prekrška za eno leto, to pomeni dve leti kazni. Zakaj se mi to zdi neustrezno? Ker verjamem, da se kazni ne sme seštevati, zakaj, si poglejte v primere kazenskega zakonika. Tam tega ne dopuščajo kar tako enostavno. Sam sem predlagal, da bi odsluženje kazni časovno tempirali, torej ko odslužiš prvo, nastopi naslednja. V praksi bi bilo isto, a lažje odbiješ prej omenjen očitek.

  2. #42

    Privzeto

    Hvala, samo še vedno ne vem, ali prvo rešujejo stari prekršek ali lahko začnejo z reševanjem novega (ki je bolj pereč in UO bi želel, da se tega prvo obravnava). Zanima me zato, da ne bi disciplinska delala kake nepotrebne napake v postopku.

    Ja je polno členov v zakonih pa še nismo prišli do pravega, zato sprašujem.

  3. #43

    Privzeto

    Pa še nekaj, ali morda kdo ve, katero poglavje zakona o pravdnem postopku se uporablja (če se) za disciplinsko komisijo pri LD. Ker je nepravnikom težko točno izluščiti kateri opis postopka je tapravi.

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    In s tem naredite krivico tistemu, ki se izkaže za nedolžnega.
    Pri nas nedolžnih ne dajemo na disciplinsko. Pika.
    LP
    Služimo narodu !

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto nedolžnost

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    Pri nas nedolžnih ne dajemo na disciplinsko. Pika.
    LP

    Na začetku disciplinskega postopka za vsakogar velje domneva nedolžosti.
    PIKA

    Tipičen primer slovenskega lovskega "pravnika".

  6. #46
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Na začetku disciplinskega postopka za vsakogar velje domneva nedolžosti.
    PIKA

    Tipičen primer slovenskega lovskega "pravnika".
    Nedolžne na disciplinsko ? Mal resnosti prosem.
    A jih na disciplinski potem po senci nabunkate, oni pa to morajo z zavezanimi očmi gledat, pa še molčat in tiho biti hkrati .
    Upravni odbor mora na disciplinsko razsodišče podati UTEMELJENO prijavo o prekršku zoper pravila LD.
    O tem a si kriv a nisi, pa uradno sodbo poda disciplinsko razsodišče.
    In na podlagi utemeljene in s pričami in dokazi podprte prijave, bo prijavljeni zelo verjetno kriv.
    Tipične primere slovenskih lovskih "pravnikov" pa dobiš, ko padajo disciplinske prijave na osnovi osebnih zamer, postopek pa je še površno izpeljan, da se lahko obdolženega ponavadi kar izključi.
    Pa smo pri tožbah zoper LD, izplačila pa 6 mestna v €.
    Ena takih debat je že odprta na tem forumu.
    Menda ja ne zagovarjaš sistema, da disciplinska preverja tvojo nedolžnost, ti pa jo moraš zagovarjati ?
    Krivdo je treba dokazat na disciplinski, krivdo, ne pa da se tam debatira o nedolžnosti.
    Nedolžen in pošten lovec na disciplinski nima kaj počet.
    No, vsaj v nekaterih LD .
    LP
    Služimo narodu !

  7. #47

    Privzeto upravicena prepoved????

    lp! mene pa zanima.... sem lani streljav po srnjaku in sem zal zgresil,nastrel sta pregledala 2 cuvaja,gospodar in lovski pes.. na nastrelu niso nasli nicesar kar bi potrjevalo da sem srnjaka zadel oz oplazil...problem je pa v tem da jaz nisem bil opravicen do uplenitve srnjaka(spregledal),na disciplinsem so mi opredelili kazen prepoved odstrela srnjaka za dobo 2 leti...v zadnjem sprejetem sklepu pa pise: da se vsaka neupravicena UPLENITEV srnjaka sankcijonira z prepovedjo 2 let uplenitve srnjaka.. se imam par dni casa za pritozbo in ne vem kaj naj naredim,se moram sprijaznit ali pritozit????obstaja kak zakon ko se na to navezuje???
    za pomoc se vnaprej zahvaljujem!!!

  8. #48

    Privzeto

    Pa zakaj si tako zakompliciral?
    Če bi srnjaka zadel, bi stvar bila jasna
    Tako pa si imel namen, ki pa ni uspel
    Včasih prav pride, če slabo streljaš

  9. #49

    Privzeto

    kordy, potem te morajo obsoditi tudi za posilstvo, saj si imel tudi to cev s sabo.

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Kordy, kako te je lahko obsodila disciplinska za dejanje, ki ga nisi storil?

Stran 5 od 29 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •