Stran 4 od 29 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 288

Tema: Disciplinski postopki v LD

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Vso zadevo v zvezi s pravicami kot prva oblika in potem še obveznosti so določene v aktu Poslovnik. V Poslovniku določimo pravila do pravic, dela, odstrela in na koncu tudi sankcije za posamezna določila; primer neizpolnjevanja del in nalog ter odstrela. Ko določamo kriterije in obravnavamo predloge večinoma na posvetih, le te v čistopisu tudi potrdimo na OZ. Seveda pa se določene stvari tudi spreminjajo v skladu z zakonom, uredbami oziroma sedaj z pridobitvijo koncesije s katero so se povečale obveznosti. Osnovna merila se tako določijo in sprejmejo, potem ni nesoglasij ali dileme o pravičnosti. In v taki obliki se potem izognemo določenim proceduram v primeru discp. postopkov, ker smo že tudi določili sprotno sankcije za posamezna neizvršena dejanja.

    BOBER

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Pretep med lovcema ? Katera disciplinska sankcija bi bila ustrezna za povzročitelja. Oziroma za preprečitev takih početij med članstvom.

    BOBER

  3. #33

    Privzeto

    Preprosto, če sta bila v lovski opravi, na lovu ali zadnjem pogonu - izključitev. Če sta se zapletla v pretep kot dva Janeza, potem zadevo v LD pustite pri miru.

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Tica, saj v tem je problem ker se je zgodilo na skupnem lovu oziroma pred lovskim domom oziroma pred pozdravom lovini ali potem, čas trenutka nevem. Toda bolj kar me skrbi izrečena kazen discip. organa katera ni v skladu z akti društva, za tako izrečeno kazen. Pretep in vsa ostala dejanja ki so v škodo in ugledu društva in medsebojnih odnosih so opredeljena kot hujša kršitev in sprem tega so opredeljena za izključitev iz članstva, kakor si sam navedel.
    In kako je absurdna izrečena kazen, če dobiš prepoved lova za dobo enega leta, kar pa je enaka z nepravilnim odstrelom določene vrste divjadi. Tudi sam sem za brezpogojno izključitev in to z razlogom za opomin vsem ostalim in predvsem ker je tudi prisotno orožje. Apsurdna izrečena kazen ,da ni primera.

    BOBER

  5. #35

    Privzeto

    Mene pa zanima, če bi se za takšne zadeve, kot jo omenja bober, določila kazen, da bi bil lovec suspendiran za eno ali dve leti, da bi bil v bistvu "pogojno izključen" in če bi bilo v tem času vse vredu, bi lahko ponovno zaprosil za sprejem. Kaj mislite o taki možnosti?

  6. #36

    Privzeto

    To je največkrat problem, da se člana sankcionira na pamet, vse prevčkrat tudi po osebi. Disciplinske kazni in kršitve morajo biti zapisani v vaših aktih, vse drugo pomeni lahko delo disciplinskega organa II. stopnje ali za odvetnika na sodišču.

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Tica se strinjam za uvodni stavek . Tudi lažje in težje kršitve so zapisane. Vzporedno imamo zapisane tudi olajševalne okoliščine tako, da je lahko združiti v procesu pozitivne in negativne okoliščine, ter na osnovi tega izreči primerno kazen.Druga zadeva pa se izpostavi kaj je in kako je zapisano v aktih.
    Primerno je ,da se strikno zapiše fizično obračunavanje- pretep kot dejanje in tako se izognemo opredelitvi na pamet ali po osebi.

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Teohafy taka opcija je možna če jo zapišete v aktih. Opozoril bi ,da je potrebno pred tako odločitvijo pretehtat vse opcije pozitivnih in negativnih stvari. Sam sem tudi za tako obliko seveda za fizično obračunavanje oziroma pretep pa ne!
    To je oblika katera ni tudi v osebnih družinah dobra in v osebnih zadevah povzročitelj dobi prepoved približevanja ogroženi osebi oziroma pretepeni.Toliko za primer.
    Jaz osebno sem za izključitev in tukaj ni opravičila in vselej treba imeti pred očmi ,da imamo v posesti orožje. Razmišljaj v taki smeri. Povratnikov je zelo malo ,da ponovno ne storijo prekrška.Zato menim ,da za taka dejanja ni opravičila.

    BOBER

  9. #39

    Privzeto

    Mene pa zanima ena stvar.
    Lovec stori kršitev (1), disciplinska komisija ne odreagira takoj, nato je zamenjana in ko nastopi nova zasedba, ta isti lovec stori že drugo kršitev (2).
    Sedaj pa me zanima, ali lahko disciplinska komisija prične z obravnavo nove kršitve (2) ali mora najprej rešiti staro kršitev (1).

    Zanima me pravnoformalno mnenje, ne nekaj na pamet!

    Hvala.

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Disciplinska mora odreagirat, ko dobi prijavo.
    Da ne bi bilo takšnih nevšečnosti, kot jih navajaš, pa smo pri nas dali v pravilnik o disciplinskem postopku člen, da tisti, ki je v disciplinskem postopku, v času trajanja le tega, ne sme izvajati odstrela . Da ne bi hitreje delal probleme, kot ukrepa disciplinska komisija . Samo zato . Po debati je Občni zbor pri nas to sprejel soglasno. Mi smo tako odločili . Vi pa, upam isto po sklepu večine .
    LP
    Služimo narodu !

Stran 4 od 29 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •