Stran 23 od 29 PrvaPrva ... 13192021222324252627 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 221 do 230 od 288

Tema: Disciplinski postopki v LD

  1. #221
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Favšija in lovska omejenost je čedalje več prisotna! Če vse drži kot si napisal in če DK ni pod kakšnim "vplivom" bi morali biti oproščeni. Nam pa javi, kako se bo zadeva razpletla, me res zanima kakšen bo rezultat.
    Za začetek si najemite odvetnika ali vsaj poiščite nasvet dobrega pravnika in v tem primeru "vpliv" ne bo imel vpliva.

  2. #222
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Za začetek si najemite odvetnika ali vsaj poiščite nasvet dobrega pravnika in v tem primeru "vpliv" ne bo imel vpliva.
    Še nakaj sem pozabil. Če predlog UO nima ustrezne podlage v pravilih in sklepih LD ali si jih po svoje tolmači, ga DK lahko tudi zavrne oz. zahteva dopolnitev.

  3. #223

    Privzeto

    Če si disciplinsko prijavo oz. predlog že prejel poglej kakšno kršitev določb Pravil ali Poslovnika LD ti očitajo, ter ali gre sploh za kršitev ki jo opisujejo členi teh aktov. Na prvi pogled tudi meni ni jasno za kakšno kršitev naj bi sploh šlo.

  4. #224

    Privzeto

    Iz tvojega pisanja izhaja, da ste trije šli krmit divjad, t.j. zalagati krmišče s krmo. Pokončanem delu niste šli domov, temveč ste se po lovišču razporedili tako, da je vsak izmed vas čakal na svojem mestu, če bi morda prišla mimo kaka lovna divjad, t.j. d. prašič ali muflon. Torej ste izvajali lov. Za skupinski lov se šteje, če ga izvajajo najmanj tri osebe. Po lovišču ste bili razporejeni tako, da so vam udeleženci skupinskega lova nevede dejansko gonili divjad, pri čemer pa niti niso vedeli, da na območju kjer se izvaja skupinski lov, čakate tudi vi trije, vsak na svojem mestu. Lahko bi prišlo tudi do nesreče, a do nje, hvala bogu, ni prišlo.

    Če imate v svojih aktih zapisano koliko lovcev sme organizirati skupinski lov in komu je treba organizacijo le-tega javiti, običajno se javi gospodarju, potem to področje dobro preučite. Obtoženi ste namreč lahko, da ste potem, ko ste založili krmišča s krmo, izvajali skupinski lov, katerega pa niste javili npr. gospodarju, poleg tega pa s tem tudi ogrožali sebe in druge, glede na to, da se je tega dne na tem istem območju izvajal skupinski lov, udeleženci le-tega pa niso vedeli, da vi trije, na tem istem območju čakate, vsak na svojem mestu (štantu).

    Predlagatelj lahko napačno zapisan datum popravi na prvi obravnavi in zaradi tega ne bo nič narobe ali da bi ta nakladni popravek kakorkoli vplival na nadaljnji potek DP.

    Do zdaj še niste kaznovani, temveč se vam le očita, da ste s svojim ravnanjem kršili notranje akte, ali ste te v predlogu navedenem in opisanem ravnanju res oz. dejansko kršili in s tem storili disciplinski prekršek pa bo razsodila DK.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  5. #225

    Privzeto

    Moje mnenje.
    Ti trije niso izvajali skupinski lov, ker ni bilo četrtega. Poganjača.

  6. #226
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Jaz pa spet lahko drugače razumem. Izvajali so posamičen lov, vsak na svojem koncu. Opravičeno, če niste vedeli za skupni lov drugih

  7. #227

    Privzeto

    Jaz pa zopet drugače razumem. Zakaj pa niso poklicali,ali se izvaja ta dan skupni lov.

  8. #228
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Jaz pa zopet drugače razumem. Zakaj pa niso poklicali,ali se izvaja ta dan skupni lov.
    Hja in jaz spet drugače. Zakaj pa jih niso obvestili, da bo tega dne skupni lov itd., itd.

  9. #229
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Se popolnoma strinjam MilanomK.
    Glede na opisano bi potencialne kršitve lahko bile: opustitev vpisa v revirno knjigo, izvajanje posamičnega lova, ko je organiziran skupni lov...
    Ne poznam Pravilnika te LD zato sem napisal glede na našega.

    Lahko gre zgolj za nesporazum, lahko pa tudi za zlorabo "krmljenja"...

  10. #230
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Če ne rabite biti vpisani v vpisno knjigo, vam nič vam ne morejo. Strinjam se z Alojzom. Muzikant ima pa tudi prav, če imate v aktih prepoved izvajanja individualnega lova, v času trajanja skupinskega ali skupnega lova.
    Hja...razen...,če se niste... slišali z katerim lovskim prijateljem, ki je bil na zbornem mestu in vam je po tel. prišepnil, kje bodo izvajali skupinski lov... ali kaj podobnega (?). Potem so pa oni vam poganjali...
    Lahko bi rekel, da ste se lisjaki po eni strani znašli, ha?
    PO PRAVICI POVEDAT!!!
    Drugič pa pridni bit, da vas ne bodo stari jagri po rit!

    p.s.: dobro, da se niste postrelili
    Slow justice is no justice

Stran 23 od 29 PrvaPrva ... 13192021222324252627 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •