Stran 18 od 29 PrvaPrva ... 814151617181920212228 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 288

Tema: Disciplinski postopki v LD

  1. #171

    Privzeto

    Citat evidma2 je objavil: Pokaži objave
    V poslovniku imamo zapisano, da UO obravnava nepravilni odstrel. Tako smo v UO tudi ravnali. Hkrati pa navedli v skladu s Poslovnikom, da se lahko pritoži na disciplinsko komisijo. Tega ni storil ampak direkt odvetnika poslal v ogenj
    __________

    Ravnal je pravilno, da skoraj bolj ni mogel. Če se v LD sami niste želeli držati načel in pravil, vas bo sedaj pač o tem podučil odvetnik. In še nekaj vas bo stalo, ker pač vsaka šola nekaj stane. Stroške odvetnika in morebitnega sodnega postopka boste namreč plačali iz skupne blagajne LD.

    Saj človek skoraj ne more verjeti, da po toliko letih sodne in obče pravne prakse, pisanih komentarjev, obrazložitev in pojasnjevanj v medijih in tudi na tem forumu ( MilanK in tudi sam sem v preteklosti o tem pisal ) nekateri še vedno trdovratno ter neodgovorno in nespametno ravnajo "po domače", avtoritarno ali že skoraj prav diktatorsko ter na koncu praviloma vedno v škodo celotne LD.

    Izgovarjanje na to, da mi nismo pravniki in podobno je seveda nesmiselno. Še mnogokaj drugega nismo, pa se pač o tistem česar ne vemo damo podučiti. Da bi nekdo uspel razumeti vsaj temeljne postulate nekih postopkov društveni odganizaciji res ne rabi biti pravnik. le malo soli mora imeti v glavi. Mar tudi na področju finančnega poslovanja v LD ravnate tako po svoje ali pa se tam date podučiti, ker se bojite posledic? V nekaterih LD je tudi v tem primeru odgovor da, vendar se tudi to lahko kaj hitro spremeni, ker se že šušlja, da je zadeva začela uhajati izpod nadzora ter dobiva razsežnosti pred katerimi ni mogoče več dolgo mižati in se delati kot, da je vse v redu.

    In da končam. Neznanje ali pa samopašnost in bahatost so lahko hudo draga reč.

  2. #172

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...
    In da končam. Neznanje ali pa samopašnost in bahatost so lahko hudo draga reč.
    Amen!
    Skrajni čas je, da se za neumnosti začenja plačevati!
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #173

    Privzeto

    Bom še enkrat obrazložil. V poslovniku LD imamo zapisano sledeče:
    91 člen
    V primeru nepravilnega odstrela divjadi lahko UO kršitelju izreče disciplinski ukrep prepoved lova na isto vrsto divjadi, kot je bila nepravilno odstreljena, za dobo od enega leta do dveh let in odvzem trofeje.
    Za nepravilni odstrel se šteje neupoštevanje kriterijev odstrela, ki jih je za posamezno ali za več let skupaj sprejel UO LD.
    Disciplinski ukrep izreče UO po končanem ocenjevanju trofej brez uvedbe disciplinskega postopka. UO kršitelju o tem izda pisni sklep.


    91b. člen
    Kršitelj se lahko zoper pismen sklep izdan na podlagi 91. ali 91a., člena pritoži na disciplinsko komisijo v roku 8 dni po prejemu sklepa. Disciplinska komisija je v skladu s pravili o vodenju disciplinskega postopka dolžna začeti disciplinski postopek.

    Mi smo v skladu s temi določbami tudi postopali, medtem ko je član zadevo predal odvetniku.

    zakon od društvih navaja v 13 člen: (5) Če temeljni akt ne določa drugače, o pritožbah zoper odločitve organov društva oziroma zastopnika društva odloča zbor članov.[/I]
    Sam zadevo razumem, da ni nič napačnega v postopku, saj imamo v internem aktu določeno kako je glede pritožbe.. ali se motim in zakaj?

    In če se dotaknem še 14. člena (Zakona o društvih) in sicer 1 in 2 odstavka. To pomeni, da mora v našem primeru zadevo obravnavati disciplinska komisija na II. nivoju in na tretjem občni zbor?
    (1) Vsak član društva ima pravico v roku enega leta od sprejetja dokončne odločitve pred sodiščem izpodbijati odločitve organov društva, ki so bile sprejete v nasprotju z zakonom ali temeljnim ali drugim splošnim aktom društva. Enako pravico ima tudi oseba, ki ji je bila prošnja za sprejem v članstvo društva zavrnjena.

    (2) Izpodbijanje odločitev organov društva pred sodiščem ni dopustno, če pred tem ni bilo izkoriščeno pravno sredstvo iz petega odstavka prejšnjega člena. Če društvo o pritožbi ne odloči v roku treh mesecev od prejema pritožbe, se šteje, da je pritožba zavrnjena.

  4. #174
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Amen!
    Skrajni čas je, da se za neumnosti začenja plačevati!
    A bo tukej tudi LZS založila za sodne stroške ?
    LP
    Služimo narodu !

  5. #175

    Privzeto

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    A bo tukej tudi LZS založila za sodne stroške ?
    LP
    Zakaj? Za neumnosti ali samopašnost odgovornih v LD? Res se malo hecaš.

  6. #176

    Privzeto

    Citat evidma2 je objavil: Pokaži objave
    Bom še enkrat obrazložil. V poslovniku LD imamo zapisano sledeče:
    ...
    Take zgodbe so mi poznane in taki umotvori tudi. Lahko jih opiševa z besedo in jedjo iz vašega konca. Mineštra. In če sedaj misliš, da boš korenčke in makarončke uspešno razvrstil, bo težka.
    Pri vas disciplinske ukrepe izreka upravni odbor, pritožbeni organ je disciplinska komisija ... Mah brez veze.
    Vsaki taki LD, ki sprejema tako "modre" akte predlagam, da sprejme en sam akt "Družinski zakon nad vsemi", v katerem napišete, da je starešina tisti, ki ima vedno prav in da nobena pritožba ni mogoča.
    Saj vsaka družina ima točno tako vodstvo, kot ga zasluži.

    Da ponovim, fino naj vas ožame, saj naučili se itak ne boste nič.
    Najbolj žalostno pa je, da ta zgodba v našem prostoru sploh ni osamljena.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #177

    Privzeto

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    A bo tukej tudi LZS založila za sodne stroške ?
    LP
    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Zakaj? Za neumnosti ali samopašnost odgovornih v LD? Res se malo hecaš.
    Mislim, da se ne heca, temveč napeljuje na umotvore, ki jih rojevajo na komisijah v LZS!
    Saj tudi predlogi aktov, ki jih LZS objavlja sicer kot predloge, kar za nekatere pomeni obvezno, ne zdržijo vseh presoj zakonitosti.
    In ker isti funkcionarji predlagajo solidarnostno pokrivanje stroškov za neumnosti na sodiščih, ne Torro se ne heca, ima po mojem kar prav s svojo pripombo.
    Last edited by Sršen; 7. March 2012 at 09:47.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #178

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Da ponovim, fino naj vas ožame, saj naučili se itak ne boste nič.
    jaz sem vprašal za mnenje in ne, da boš sedaj pametoval kaj naj se zgodi...

  9. #179

    Privzeto

    Citat evidma2 je objavil: Pokaži objave
    jaz sem vprašal za mnenje in ne, da boš sedaj pametoval kaj naj se zgodi...
    -----------
    Kolega je jezi se. Če imaš v LD kakšen vpliv doseži, da se vsedete in pogovorite ter skušajte spor rešiti v obojestransko zadovoljstvo po dogovorni poti. Verjetno brez kakšnih obojestranskih kompromisov ne bo šlo, venda je to bolje kot si na vrat nakopati sodne postopke in stroške. Pošten lovsko tovariški pogovor je boljši od vseh disciplinskih in sodnih postopkov in še veliko cenejši je.

    Splošne akte pa, če niso skladni z zakonom, čim prej dodelajte in ne zanašajte se preveč na razne vzorce, ki vam jih ponujajo. Veliko lovskih družin je nasedlo in tako imaje v tem trenutku nekatere celo nelegitimna in nelegalna vodstva.

    Lep pozdrav!

  10. #180

    Privzeto

    Citat evidma2 je objavil: Pokaži objave
    jaz sem vprašal za mnenje in ne, da boš sedaj pametoval kaj naj se zgodi...
    Vem, jaz sem pa napisal, kaj bi se moralo čimvečkrat in čimdražje zgoditi, ker očitno ni druge poti za spametovanje samopovzpetnih lovskih funkcionarjev in seveda nas lovcev, ki take neodgovorneže postavljamo na čelo.
    Ko zakoni veljajo že skoraj desetletje, pa se LD-ji nočejo novim pravilom prilagoditi, še posebej zaradi navijaštva ZLD-jem/jev, se kaj dosti drugega napisati ne da.
    Srakin nasvet je lahko le omilitev trenutne situacije, sigurno pa ne ureditev nepravilnosti, ki bo še prinašala težave.

    Sedaj čakam samo še, da bo nekdo besno spraševal kajnarediti, ker jih pripravnik ožema, ker so mu zaračunali pristopnino.

    Juhej, juhej, pa to naše lovstvo je pa res ena velika veselica.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 18 od 29 PrvaPrva ... 814151617181920212228 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •