Stran 16 od 29 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 288

Tema: Disciplinski postopki v LD

  1. #151

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    1)opomin
    2)črtanje iz članstva(če se ne drži roka iz opomina)
    Edina prava in zakonita pot.

  2. #152
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Bunny je objavil: Pokaži objave
    Mene pa nekaj zanima. Kakšno prakso imate v vaših LD glede izrekoa sankcije prepovedi lova na določeno divjad. V enem primeru se je zgodilo, da član LD ni pravočasno poravnal finančnih obveznosti do LD (1 teden zamude), kar se po pravilih šteje kot huda kršitev in mu je DK prepovedala lov na določeno vrsto divjadi. Član LD se v nobenem primeru ni prekršil zoper divjad oz režim lova ali karkoli, zato menim da je bila sankcija prestroga oz. butasta. Zanima me kako imate po drugih LD urejene kazni za prekrške, pri katerih se direktno ne prekrši zoper divjad, režim lova, način lova,... Sam sem tudi mnenja, da je tako "omejevanje" protizakonto. Se motim? Prav tako pa se mi zdi da so disciplinski postopki zadnji "vzvod" pri "discipliniranju" članov. Vaše mnenje?
    Primitivno, če je res vse tako kot pišeš...

  3. #153
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Jah primitivno, pa še in še poznam takih cvetk... Kaj storiti da ne bi do tega prihajalo? Po moje bi morali v DK sedeti taki ljudje ki imajo vsaj nekaj osnovnih pojmov o pravu, prekrškovnih postopkih itd...ne pa funkcij željni jagri. Po moje tudi kakšno izobraževanje s strani LSZ oz ZLD ali OZUL, saj je vseeno kdo, ne bi škodilo. Samo kot predlog da ne bi prihajalo do hude krvi zamer intrig po LD-jih.
    I nikome ništa!

  4. #154
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Težko, oz. nemogoče, je take kaj učiti, če sami ne spregledajo...

  5. #155

    Privzeto

    Ne bom posploševal, bom pa rekel da je zelo malo družin , ki majo pravila tako dobro napisana da se jih ne bi dalo.... Največkrat je celo tako da še tisti, ki sedijo v Dk ne poznajo svojih pravil in potem si jih sproti zmišljujejo. Svetujem vse drugo prej, ampak ko ne gre več jim pa predstaviš svojega odvetnika in se stvari zelo hitro obrnejo....

  6. #156
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Odvetniki so res zadnja opcija, ker sabo prinesejo še druge probleme...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  7. #157
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Pri nas te pa noben ne opominja. Vsi so pravočasno obveščeni. Plačilo članarine je že več let na isti datum. V kolikor ne plačaš članarine si avtomatsko brisan iz članstva.

  8. #158

    Privzeto

    Pri nas je praksa, da se morebitnemu neplačniku članarine najprej pošlje priporočeno po pošti s povratnico opomin in če po prejemu opomina članarine niti v dodatno postavljenem roku ne plača, ga UO v skladu s Pravili črta iz članstva LD. UO o črtanju člana iz članstva LD zaradi neplačila članarine izda ugotovitveni sklep. Po naših Pravilih namreč članu preneha članstvo oz. se iz članstva LD črta, če ne plača članarine ali drugih prispevkov, sprejetih na občnem zboru. Po Pravilih pa ni nujno neplačniku poslati opomina, glede na to, da je članstvo en mesec pred njenim plačilom pisno obveščeno, pravila pa tega tudi ne določajo oz. opredeljujejo. A v praksi se pri nas ravna tako kot sem opisal. Opomin s povratnico se neplačniku pošlje iz pravne previdnosti, da se v morebitnem pritožbenem postopku ne bi mogel sklicevati na to, da ni vedel do kdaj mora plačati članarino ali da obvestila o višini in roku njenega plačilo ni prejel.

    Pri tem načinu prenehanja članstva se uporabljajo pravila o načinu včlanjevanja in prenehanju članstva v LD, to pa ureja njen temeljni akt - Pravila.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  9. #159

    Privzeto

    No, vse lepo in prav. Kako pa ravnate v primeru, da oseba, ki ni plačala članarine odkrito pove, da trenutku nima denarja iz takega ali drugačnega razloga in bo poravnal recimo pol zdaj, pol čez 1 mesec in mu drugače nikakor ne gre skozi...? A ravnate isto ali se najde razumevanje v LD? Mislim, da če se bo tako nadaljevalo v teh časih, bo tega vedno več... In dvomim, da je katere lovska družina tako revna, da ne bi mogla počakati mesec dni s plačilom pri več let aktivnem in sicer zagnanem lovcu...

    Ne vem, ampak me res zanima kako je v takih primerih po drugih lovskih družinah? Ne rabi mi noben razlagati po črtici pravil, ker vem, da se ga lahko komot briše iz članstva.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #160

    Privzeto

    Za obveznosti, ki me čakajo v bodočnosti (Ufff, kar nekaj je tega) namensko varčujem in dajem na kraj, ker vem, da bo kasneje še težje spraskati denar na kup. Tako priporočam vsem, ki jih čaka finančna obveza v bodočnosti, pa so na kratkem s penezi. Se zanašati na druge ljudi za obveznosti, ki so naprej znane, se mi zdi neresno in neodraslo.
    Če pa kaj ne gre, ne gre ne danes in ne jutri, pa planu o tem finančnem izdatku rečem zbogom.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 16 od 29 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •