Stran 13 od 29 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 288

Tema: Disciplinski postopki v LD

  1. #121
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat jelen23 je objavil: Pokaži objave
    Mene pa zanima kje bi dobiv zakone o nepravilnem odstrelu jelenjadi!
    ker v našem poslovniku v naši LD nimamo napisanega nobenega akta o kakeršni koli sankciji za nepravilen odstrel pri jelenjadi (za vse ostalo imamo)!
    kar se je zgodilo meni in sem dobiv najvišjo kazen 2 leti prepoved streljanja parklaste divjadi. sem odstreliv košuto čez plan.......
    da vidim če je to upravičeno iz takih in drugačnih razlogov hvala
    Vprašanje si sicer zastavil nekoliko nerazumljivo, vendar menim, da boš odgovor našel v letnem načrtu LUO.
    Letošnji so na http://www.zgs.gov.si/slo/delovna-po...011/index.html - le izbrati moraš pravega za svoj LUO.
    Če pa tega kar te zanima ni tam, je pa vse ostalo tu:http://www.lovska-zveza.si/default.aspx?MenuID=4
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #122

    Privzeto

    Plan odvzema divjadi iz lovišča je splošni akt LD in se nanaša na odstrel divjadi. Po lovskih predpisih se lahko plan doseže 10% plus oz. 10 % minus. Če plan v tem dopustnem odstopanju ni dosežen oz. je presežen, potem je LD v prekršku in jo lahko lovski inšpektor kaznuje. Torej če lovec odstreli divjad, z njenim odstrelom pa je plan LD presežen za več kot 10 %, v tem primeru lahko gre za izredni poseg v populacijo divjadi, ker se vanjo posega prek načrtovanega odvzema in dopustne prekoračitve. Za izredni poseg v populacijo divjadi morajo biti podani upravičeni razlogi, ki tak poseg utemeljujejo. Npr. bolna, shirana, poškodovana divjad, ki sama iz teh razlogov v naravnem okolju ne bi mogla preživeti. Lahko tudi iz drugih upravičenih razlogov.

    Morajo pa ravnanja lovcev, ki se štejejo za disciplinski prekršek, biti v splošnem aktu LD opredeljena oz. določena. Če določeno ravnanje v splošnem akti ni določeno kot disciplinski prekršek, potem pač ni disciplinski prekršek in DK za tako ravnanje ne more izreči disciplinskega ukrepa, ker ravnanje, ki se očita lovcu, da ga je storil, po aktih LD pač ni disciplinski prekršek. Torej morajo biti disciplinski prekrški vnaprej določeni, tako da je lovcem znano, katera njihova ravnanja niso dopustna in so sankcionirana kot disciplinski prekrški, zanje pa predpisane kazni – disciplinski ukrepi.

    Odgovor na zastavljeno vprašanje boš zagotovo našel v aktih svoje LD, saj je tudi DK morala v svojem sklepu navesti pravno podlagi, na kateri temelji njena odločitev oz. disciplinski ukrep, ki ti ga je izrekla.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  3. #123

    Privzeto

    Hvala za odgovore!!!
    Kaj je pa s tem če kršiš sklep UO lovske družine (seveda nenamerno) se najdejo kje kakšni zakoni razen teh ki jih imamo v ld

  4. #124
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto DK

    Citat jelen23 je objavil: Pokaži objave
    Mene pa zanima kje bi dobiv zakone o nepravilnem odstrelu jelenjadi!
    ker v našem poslovniku v naši LD nimamo napisanega nobenega akta o kakeršni koli sankciji za nepravilen odstrel pri jelenjadi (za vse ostalo imamo)!
    kar se je zgodilo meni in sem dobiv najvišjo kazen 2 leti prepoved streljanja parklaste divjadi. sem odstreliv košuto čez plan.......
    da vidim če je to upravičeno iz takih in drugačnih razlogov hvala
    Če je bil postopek speljan, kot opisano s strani Milana, si bil upravičeno sankcioniran.
    Prepričan pa sem, da je višina kazni pretirana in povsem nesorazmerna z opisano kršitvijo.(če nisi še kaj drugega ušpičil)
    Bi se pritožil na tvojem mestu, če ne pa zaprosil za znižanje kazni, po preteku polovice, če imate tako zapisano v aktih (veliko LD ima)

    Zakaj pa si streljal če si vedel, da je plan poln ?
    -namerno (katastrofa)
    -pomotoma (ne streljaj jelenjadi, če ne ločiš posameznih st. razredov)

  5. #125
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat jelen23 je objavil: Pokaži objave
    Hvala za odgovore!!!
    Kaj je pa s tem če kršiš sklep UO lovske družine (seveda nenamerno) se najdejo kje kakšni zakoni razen teh ki jih imamo v ld
    Kršitev sklepa UO mora biti opredeljana v aktih Ld in zanjo predpisana sankcijah.

    Drugi "zakoni" teag ne urejajo.

  6. #126

    Privzeto

    Sklepi organov LD so prav tako obvezujoči kot njeni splošni akti. Če je v njenem splošnem aktu določeno, običajno je to v Pravilih, da se šteje za disciplinski prekršek tudi ravnanje v nasprotju s sklepi organov LD, potem lahko DK, v primeru kršitve sklepov organov LD, izreči kršitelju enega izmed v Pravilih navedeni disciplinski ukrep, pod pogojem, da je bil zoper njega podan predlog za uvedbo disciplinskega postopka zaradi kršitve sklepov organov LD, predlog pa je podala v aktu navedena upravičena oseba ali organ. Samoinciativno DK ne more uvesti disciplinskega postopka, uvede ga lahko le in samo na predlog upravičenega predlagatelja.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  7. #127

    Privzeto

    Pritožil sem se na disciplinsko kazen. z kaznijo se nisem strinjav zato sem napisal pritožbo!

    V kakšnem času oz. kako dolgo ima LD čas da skliče izredni občni zbor (jaz sem nekje prebrav 60dni lahko kdo potrdi???)

    in še eno vprašanje, na izrednem občnem zboru mora biti vsaj polovica članov, če ne se počaka en ura in mora biti prisotnih vsaj 1/3 članov LD, kako je s tem če ni prisotnih 1/3 članov?

    Za odgovore se vnaprej zahvaljujem

  8. #128
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Iz Pravilnka o disciplinskem postopku:

    VIII. PRITOŽBENI POSTOPEK


    27. člen

    Zoper odločbo disciplinske komisije se lahko pritožita stranki disciplinskega postopka.

    Pritožbo lahko vložita v petnajstih dneh od dneva vročitve izpodbijane odločbe.

    Pritožbo je potrebno poslati s priporočeno poštno pošiljko na naslov disciplinske komisije LD.

    O pritožbi odloča občni zbor LD.






    28. člen

    Pritožba mora vsebovati:
    - ime in priimek, rojstne podatke in stalno prebivališče pritožnika – kršitelja;
    - oznako odločbe, zoper katerega se pritožuje;
    - obrazložene razloge izpodbijanja in
    - predlog, da se izpodbijana odločba razveljavi ali spremeni ter
    - podpis pritožnika.



    29. člen

    Predsednik disciplinske komisije nepravočasno pritožbo zavrže s sklepom, zoper katerega je dopustna pritožba na disciplinsko komisijo.

    Pravočasno pritožbo predsednik disciplinske komisije skupaj z disciplinskim spisom v roku treh dni odstopi občnemu zboru. Izmed članov disciplinske komisije, ki niso sodelovali v postopku na prvi stopnji, določi poročevalca, ki bo poročal o zadevi na občnem zboru.

    Občni zbor mora o pritožbi odločiti v 60 dneh po vložitvi pritožbe.

    30. člen

    Na občnem zboru član disciplinske komisije, ki ga je kot poročevalca v pritožbenem postopku določil predsednik disciplinske komisije, predstavi izpodbijano odločitev disciplinske komisije in razloge, ki jih je zoper odločbo navedel pritožnik.

    Delovni predsednik občnega zbora je dolžan poskrbeti zato, da se obravnava in odloča o pritožbi le znotraj pritožbenih razlogov.

    Kršitelj in predlagatelj lahko dodatno pojasnita svoja stališča.

    31. člen

    Občni zbor o svoji odločitvi praviloma glasuje tajno, če ne sklene drugače.

    Člani disciplinske komisije, ki so odločali v disciplinskem postopku na prvi stopnji, pri odločanju o pritožbi ne smejo glasovati.

    32. člen

    Občni zbor o zadevi odloči z odločbo tako, da:
    - pritožbo zavrne kot neutemeljeno in potrdi prvostopenjsko odločbo;
    - pritožbi ugodi in prvostopenjsko odločbo spremeni v delu, ki se nanaša na odgovornost kršitelja in izrečeni ukrep;
    - pritožbi ugodi in prvostopenjsko odločbo razveljavi ter zadevo vrne v ponovno obravnavane in odločanje prvostopnemu organu.


    33. člen

    Občni zbor pritožbo zavrne in potrdi prvostopenjsko odločbo, če ugotovi, da je dejansko stanje pravilno ugotovljeno, da dejanje predstavlja kršitev in da je izrečeni ukrep primeren.

    Občni zbor pritožbi ugodi in izpodbijano odločbo spremeni, če ugotovi, da je prvostopenjski organ pravilno ugotovil dejansko stanje, da pa je ob pravilni uporabi predpisov potrebno izreči drugačen ukrep.

    Občni zbor pritožbi ugodi in izpodbijano odločbo razveljavi ter zadevo vrne prvostopnemu organu v ponovno obravnavanje in odločanje, če ugotovi, da so bile kršene določbe pravilnika o disciplinskem postopku ali je bilo zmotno oziroma nepopolno ugotovljeno dejansko stanje.

    34. člen

    Če je bila zahteva za uvedbo disciplinskega postopka po izdaji prvostopne odločbe umaknjena, občni zbor razveljavi prvostopenjsko odločbo in zahtevo zavrne.

    Zahtevo za uvedbo disciplinskega postopka zavrne tudi takrat, če ugotovi, da je pregon zastaral.

    Če je podana pritožba samo v korist kršitelja, se izpodbijana odločba ne sme spremeniti v njegovo škodo. To velja tudi za disciplinsko komisijo, ki po razveljavitvi ponovno odloča o zahtevi za uvedbo disciplinskega postopka.

    35. člen

    Za izdelavo pisnega odpravka odločbe občnega zbora smiselno veljajo določila 1. do 6. odstavka 25. člena tega pravilnika.

    36. člen

    Zoper odločbo občnega zbora ni pritožbe.

    Glede sklepčnostni občnega zbora pa piše v vaših Pravilih.
    Marko Gorše, Nadlesk

  9. #129

    Privzeto

    Citat jelen23 je objavil: Pokaži objave
    Pritožil sem se na disciplinsko kazen. z kaznijo se nisem strinjav zato sem napisal pritožbo!
    ...
    Za odgovore se vnaprej zahvaljujem
    Popolnoma nemogoče je podajati odgovore na vprašanja, ki se tičejo internih aktov. In vsi Pravilniki in Statuti lovskih družin so njihovi interni akti, torej imamo lahko v Sloveniji preko 400 različnih Pravil in še nekajkrat toliko drugih internih aktov lovskih družin.

    Nekomu drugemu iz druge LD podajati tolmačenja na osnovi aktov lastne družine je nesmiselno, celo neodgovorno početje, saj lahko s tem zavajamo in ga zapeljemo v še večje težave.

    Če hočemo nekomu odgovoriti, nam mora ta prej predložiti akte lastne LD.

  10. #130
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Pravilnik o disciplinskem postopku je bil objvljen v Lovcu, je pa res, da ga lahko vsak spremeni po svoje...
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 13 od 29 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •