Stran 22 od 29 PrvaPrva ... 12181920212223242526 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 288

Tema: Disciplinski postopki v LD

  1. #211

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    ... ko smo ravno pri gasilcih, je možen takoimenovani Rotarjev sindrom:icon_:...
    Dobro si to napisal!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #212

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Hočeš figurativno reči, da se ne zavedajo nesposobnosti?
    No potem jih je treba pa opomniti.
    Tako ti bom rekel nihče ni popoln in sam to poimenuješ nesposobnost. Pri vodenju LD je ogromno področij, ki jih moreš obvladat. določene zadev obvladaš bolj, druge malo manj. Ampak dokler si prizadevaš za dobro LD ne moreš in ne smeš govorit o nesposobnosti. Lahko si super birokrat pa obvladaš vse zakone na svetu in nisi sposoben vodit tima je tudi katastrofa. Glej eni so boljši tu, drugi tam in nikogar ne moreš obsodit, da je nesposoben.

    Za moje pojme, če UO dela dobro in v korist LD tudi če naredi kakšno birokratsko napako mu je za "oprostit".

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave

    evidma2 Sršenu ne boš prišel do konca, za primer si preberi temo Kreg med Sršenom in Gangesom, tudi njegovih besed si ne vzemi preresno.

    Se opravičujem, kot ponavadi sem zašel s teme, bom zaključil...
    še dobr, da me ne poznaš :icon_: se tud sršena v verbalnem "konfliktu" čisto nič ne bojim

    smo pa s temo res zašli! se opravičujem,...

  3. #213

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    Kadar posameznik s svojim ravnanjem krši notranji red LD, potem je dolžnost njenih organov, da zoper njega ukrepajo zakonito, t.j. tako, da celotni postopek izpeljejo postopkovno pravilno in v skladu s Pravili in Pravilnikom o postopku pred DK. Najslabše je, če se kršitelj izogne kaznovanju zgolj zaradi postopkovnih napak. Če do tega pride, potem je kršitelj "velik zmagovalec", nezakonito izvedeni postopki zoper njega pa v poduk vsem organom, ki so sodelovali v vodenju teh postopkov.

    Iz že v praksi znanih pravnih napak v DP in njihovih pravnih posledicah za LD pa bi se do sedaj že lahko kaj naučili in temu primerno uskladili svoje splošne akte, dobro prakso pa uvedli v vodenje DP. Iz sodnih znanih odločb izhaja, da se kršitelji najpogosteje izognejo kaznovanju ne zaradi napačne ugotovitve dejanskega stanja, temveč zaradi postopkovnih napak, ki so jih pri vodenju postopkov zoper njih storili organi LD.

    Vsaka sodna razveljavitev odločbe organa LD vpliva na zaupanje članstva v zakonitost delovanja njenih organov, kršitelje pa dodatno spodbudi, da se pritožujejo, saj so prepričani, da bodo uspeli, tako kot drugi pred njimi.

    Vsako napako je treba grajati in po potrebi tudi pravično kaznovati, vendar moramo biti pri tem dosledni in objektivni. Grajati moramo tudi napake, ki jih storijo organi LD. Ne moremo reči, da so napake, ki jih slednji storijo dopustne in sprejemljive, napake članov pa nedopustne in obsodbe vredne. Tako kot posameznik mora tudi organ LD imeti jajca in napako priznati, če jo je naredil, iz nje izhajajoče pravne posledice pa odpraviti.

    Tako kot mora posameznik spoštovati notranji pravni red LD, tako morajo tudi organi delovati v skladu s tem redom in svojimi pristojnostmi. Če so splošni akti LD pomanjkljivi in neusklajeni, zaradi česar se kršitelji ob pomoči svojih zagovornikov /odvetnikov ali drugih pravnih strokovnjakov/ izognejo kaznovanju, potem za to niso krivi kršitelji in njihovi odvetniki, temveč starešina, ki skupaj z UO ni poskrbel za odpravo znanih ali ugotovljnih pomanjkljivostih v splošnih aktih in za njihovo medsebojno in zakonsko uskladitev.
    MarjanK je zadevo zelo lepo napisal. Teoretično zadeva "štima", problem nastane že pri sprejemanju internih aktov, ker nekateri že v internih aktih želijo imeti zapisane svoje interese ali interese ozke skupine lovcev, kot so razne omejitve pri lovu, obveščanje o lovu v revirjih itd. Predlagateljem - vodstvu LD uspe zaradi starostne strukture lovcev (v nekaterih LD je povprečna starostna že preko blizu 60 let), saj vemo, da starejši ljudje nismo pripravljeni na večje spremembe. Če so takšni predlogi plod žlehtnobe in namena izkoriščanja, so rezultati - posledice sprejetih predlogov in sklepov kar hitro vidni.
    Da je mera polna, lovci, kljub opozarjanju na nesprejemljive rešitve, še vedno zagovarjajo sprejete sklepe in kar je še huje, podpirajo da se starešina in UO LD znašajo nad lovci, ki opozarjajo na napake z disciplinskimi obravnavami zoper te lovce.
    Poznam primer, ko je imela ena LD sklep, da mora vsak lovec preden gre v lovišče poklicati revirnega vodjo ali gospodarja. Izkazalo se je, da je to zelo dobra rešitev za skupino lovcev okoli gospodarja. Predvsem gospodar, ki je imel pregled, kdo je v lovišču, je močno koristil svojo obveščenost, tako, da se je šel milo rečeno svoj lov. V nekaj letih je "poskrbel", da je LD, ki je imela vsako leto za odvzem preko 10 gamsov, v nekaj letih ostala brez gamsov. V preteklem letu jih je imela načrtovanih za odvzem 2 gamsa. Enako se je dogajalo z jelenjadjo. Največja ironija vsega je, da so posamezni lovci starešino, UO in ostale lovce na sestankih opozarjali na te nepravilnosti (nezakoniti lov), pa jim niso verjeli. Povedati hočem, da lovci ne radi verjamejo, da bi lahko lovec, ki je bil izvoljen v organe LD, kršil zakonodajo s področja lovstva in interne akte in ga podpirajo, ne glede kakšne nepravilnosti dela v LD.
    Mislim, da bi to najlbolje napisal prav MilanK, ki zadevo tudi pozna.

  4. #214

    Privzeto

    RAUBŠIČ zadevo, katero si opisal poznam. K zapisanemu nimam kaj dodati. Pred leti se je LD zgodilo to o čemer pišeš.

    Vsi, ki so v teh nečednih lovskih poslih sodelovali pa so bili strogo kaznovani in tudi kazensko preganjani. Moram pa te popraviti, da LD ni imela in tudi nima sprejetega sklepa, na podlagi katerega bi bilo treba revirnemu vodji ali gospodarju javljati vstop v lovišče, razen nočnega lova.

    Celotna zadeva je bila v dober pouk LD, članstvu, njenim funkcionarjem in organov. Iz nje smo se vsi nekaj naučili. Zdaj ni več tako, kot je pred šestimi leti bilo. Veliko ali marsikaj se je spremenilo. Tudi na normativnem področju. Preklanja med člani več ni. Postavil se je red, sicer ni idealen, je pa dober. Funkcije so razpršene in nihče nima več kot ene funkcije. Vsak predsednik komisije ali drugega delovnega telesa si sam izbere člane in jih UO predlaga v imenovanje v komisijo ali delovno telo, katerega predsednik je. Kakšno ekipo si predsednik izbere oz. sestavi, s takšno delo. In reči moram, da se je to izkazalo kot zelo dobra praksa.

    Največja nevarnost, ki preti LD je ta, da posamezna skupina neformalno prevzame vodenje LD, starešina in organi pa to mirno gledajo in tolerirajo. Platno in škarje pa ima starešina. On je odgovorna oseba LD in ima v zvezi s tem tudi določene pristojnosti in dolžnosti . Ali bo te uporabljal v dobrobit LD in njenih članov je odvisno od njegove osebnosti in interesov, ki jih ima, ter ciljev, ki jih želi uresničiti in katere si je zastavil pred izvolitvijo.

    Zagotovo ni mogoče čez noč spremeniti vse, a če je volja, je tudi spremembe mogoče doseči in to kljub neugodni starostni strukturi članstva. Ne vseh in na vseh področjih na enkrat, temveč postopno. Korak za korakom, spremembo za spremembo. Ko so te vidne in v praksi uveljavljene, pa so tudi odpori proti spremembam vse manjši.

    Kar se pa tiče DP, v katerih so bili lovci kršitelji, pa moram zapisati, da niti eden ni bil razveljavljen. Potrdila sta jih tako disciplinska komisija II stopnje kot sodišče. Postopkovnih napak ni bilo zato, ker so se vodili tako kot to določa Pravilnik o postopku pred disciplinsko komisijo, izrečeni ukrepi pa so bili povsem v skladu z težo in posledicami kršitve. Bili so torej brez napak izpeljani, dejansko stanje pravilno ugotovljeno, ukrepi pa zakonito in teži kršitvam primerno strogo izrečeni, pri čemer pa so se upoštevale tako oteževalne kot olajševalne okoliščine.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  5. #215
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto Prošnja

    Spoštovani. Prosim če ima kdo primere dobro spisanih odločb, zapisnikov,... če mi jih posreduje.
    Da obrazložim. Sprejel sem funkcijo predsednika DK v naši LD in moram reči da so naši "muštri" tako šlampasto narjeni da je kaj. Na straneh LZS sem "snel" njihove in jih malce preuredil skladno z našim pravilnikom, potreboval bi pa kak primer pravilno oz. dobro spisanih odločb in zapisnikov o DP ker so ti ki jih imam "pogojno užitni". Posredujete jih lahko na ZS oz na mail katerega posredujem samo preko ZS. Že vnaprej se vam zahvaljujem za pomoč.

    P.S. osebne podatke lahko zbrišete oz. vam dam svojo lovsko besedo da jih ne bom zlorabljal!!

    Hvala najlepša

    U.T. Bunny
    I nikome ništa!

  6. #216
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Vse se začne z urejenimi akti, ki omogočajo učinkovito in pošteno kaznovanje.

    Prvi dokument je Predlog, za uvedbo disciplinskega postopka, ki ga mora podati tsti ki je za to pristojen. (običajno starešina po sklepu UO).

    Na podalgi tega predsednik skliče DK, kjer se piše Zapisnik DK
    Potem je oitrebno izdati odločbo in jo vročiti obdolzencu. Te nimam mobene na računalniku ker jih piše predsednik DK.
    Last edited by Krpan; 26. August 2012 at 00:31.
    Marko Gorše, Nadlesk

  7. #217

    Privzeto Uveden disciplinski postopek

    Spoštovani. Prosim za vaše mnenje kaj storiti!
    Sam in dva člana naše LD smo predlagani za disciplinski ukrep v naši družini! Razlog? Gospodar naše LD nas je zadnje dni meseca januarja poslal zalagat krmišča v našem srednjegorskem lovišču( krmljenje imamo sicer po revirjih, ampak le redki se udejstvujejo! Mi nismo bili na vrsti!! Priskočimo na pomoč in z njegovo vednostjo v NEDELJO založimo 4 krmišča, snega cca 30 cm! Ker pa je bil odprt še d.prašič in muflon, se po končanem krmljenju odločimo, da posedimo v gozdu kakšno urco, vsak na svojem koncu, če bo kaj migriralo! Čez nekaj časa na isto mesto pride skupina naših lovcev, ki so se organizirali in izvajali skupni lov na tem področju!Starešina pride do mene in me vpraša,kaj delam tu in če ne vem, da je skupni lov? Žal sem rekel, da ne vem, ker v januarju lovi niso obvezni in so sklicani le po obsleditvi ali če se zbere dovolj lovcev!Povem tudi, da smo krmili in da posedam,če bi kaj prišlo mimo na štant!Se ne pritožuje in reče, naj ostanem, ampak sem rekel, da grem in da jih ne bom oviral!!! Tako se pokličemo in vsi 3 zapustimo območje!ko pridem do avta,pokličem gospodarja in mu vse detajlno povem in mi pove, da je vse ok, saj v januarju lovi niso obvezni in .....!
    Po nekaj dneh se skliče upravni odbor in starešina zahteva disciplinski postopek, se sprejme(gospodar- je pravnik, zelo visoko na sodišču), pri čemer jih gospodar seznani z vsem in je edini proti. Sedaj posvet potrdi predlog za disciplinski postopek!! V informacijo o našem planu skupnih lovov! Imeli smo izdelan plan lova do 6.1.2012!!Po tem pa piše plan lova jan- feb 2012, zborno mesto lovski dom, področje lova se določi na zbornem mestu, lovovodja na zbornem mestu!!!Pomota je že v tem, da je mišljeno jan-feb 2013!!!že tu so se zmotili v letnici!!! Lovi po januarju niso obvezni za članstvo, ker niso razpisana področja lova in zborna mesta!!
    Žalostno je to, saj smo mi trije 3 mesece po tudi 1,0 meter snega skoz zalagali krmišča,divjadi utrjevali pot,plužili in podobno , nikoli nič ustrelili, za nagrado pa kaznovani!

    Prosim za mnenje, kaj storiti!Hvala v naprej

  8. #218

    Privzeto

    Če drži vse, kar si nam napisal, se ti ni treba ničesar bati. Že DK mora ugotoviti, da vaša dejanja niso prekršek in bo mirne duše predloge za uvedbo postopkov, zavrnila.

  9. #219

    Privzeto

    Vkolikor vse napisano drži in bo rešitev neugodna, bo to velika sramota za lovstvo. V tem primeru priporočam, da celotno zadevo zapišeš v obliki članka in objavimo na portalu.
    Tako se z lovci ne dela!
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  10. #220

    Privzeto

    Favšija in lovska omejenost je čedalje več prisotna! Če vse drži kot si napisal in če DK ni pod kakšnim "vplivom" bi morali biti oproščeni. Nam pa javi, kako se bo zadeva razpletla, me res zanima kakšen bo rezultat.

Stran 22 od 29 PrvaPrva ... 12181920212223242526 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •