Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 25 od 25

Tema: Korak navoja

  1. #21

    Privzeto

    Varmint se zelo hitro razleti. Mogoče tudi zaradi centrifugalne sile.
    Lisičnik. Tudi, če sam ne polniš, to delajo vsi strelci z tem kalibrom. Poceni in odlična je LOS krogla za vso divjad, ki je dovoljena. Daj komu napolnit. Tulcev je povsod dovolj.

  2. #22

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Če prav razumem lažja krogla zahteva 1:12, da bo bolj precizna, da jo bolj zavrti.
    Manj jo zavrti.
    Primer: twist 1:8 pomeni, da se na 20cm zavrti 1x. Na meter torej 5x. Če ima hitrost 1000m/s je to
    5000 o/s ali 300.000 o/min.
    Fleksarca (brusilka) ima do 12000 o/min saj pri večjih obratih kolut raztrga.
    Pri mehki krogli in teh obratih (300.000) pa se zgodi, da se plašč krogle sicer zavrti, jedro pa temu ne sledi zato krogla razpade takoj, ko zapusti cev.

  3. #23

    Privzeto

    Tudi jaz sem LOS HT v kalibru 223 uporabljal lani za srnjad in lisice in sem čisto zadovoljen. Varmint kroglo s hitrim razpadanjem pa iščem predvsem zaradi dejstva, da je lovišče polno cest in naselij in želim čim bolj zmanjšati možnost odboja, za kar je pri monolitki pač večja možnost. Seveda bi jo uporabljal izključno za lisice in vrane, za srnjad ostajam pri LOS.
    Pozimi sem porabil vso preostalo zalogo tovarniškega V-MAX, kot vidim pa trgovec iz postojne krogel nima na zalogi.
    Je pa do julija, ko spet pridejo na vrsto lisice še kar daleč. Vsaj en mesec predolgo, po mojem mnenju. Ampak to je pa že za v drug temo.

    LP

  4. #24
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    MatejK, pravilno sklepaš. Ruger American 223 Rem ima twist rate 1:8
    V kakšni C. Zastavi z 1:12 navojem bi pa preživele pot skozi navoje in po zraku do cilja.
    Katere V-Max (teža) pa si uporabljal?
    Last edited by Robert91922; 6. March 2017 at 22:50.

  5. #25

    Privzeto

    Tovarniški Hornady V-MAX 55 grain, kupljen v Avstriji.

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •