Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 26

Tema: Nakup risanice

  1. #11

    Privzeto

    Poenostavljeno za lažje računanje da, tudi dalnogledi so kalibrirani na 1MOA= 2,54 cm ali 1 inch.. natančna mera pa je... https://en.wikipedia.org/wiki/Minute_and_second_of_arc

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Tikka(T3 hunter)na slikah je zelo lepa, vendar, ko jo primeš v roke vidiš, da precej cenena. Kot si že sam ugotovil ima zaklep precej lufta. Nov model T3X ima nekaj izboljšav. SAKO je daleč pred njo. SAUER 101 alaska še nisem imel v roki, mi je pa všeč po višini nastavljivo kopito.
    1MOA je 29,1mm na 100m. To ti bo streljala vsaka od zgoraj naštetih. Če boš le ti dal vse od sebe :)

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Fantje dejte malo več jagat pa manj iskat razne lufte.

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Tikka(T3 hunter)na slikah je zelo lepa, vendar, ko jo primeš v roke vidiš, da precej cenena. Kot si že sam ugotovil ima zaklep precej lufta.
    Definiraj prosim ta luft v zaklepu?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #15
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    1 MOA ni neka huda natančnost. To zmore še moja suhlska trocevka.
    A kdo garantira 1/2 MOA?

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Definiraj prosim ta luft v zaklepu?
    Kadar odpreš zaprt rigl cca. 6-7cm ven in ga premikaš levo-desno, gor-dol. Pri TIKKI ga je občutno več kot pri SAKO. Upam da si razumel, če ne pa kar povej.

  7. #17

    Privzeto

    Takole strelja cenena Tika z razmajanim zaklepom iz nahrbtnika kot naslon. Merjen je zunanji rob grupe. Lahko se meri sredina ali pa notranji rob lukenj kot to počnejo sodniki pri ocenjevanju tarč.
    Krogle so LOS. Ampak tudi druge se ne razlikujejo.
    Ta "strokovnjak", ki meri razmajanost zaklepa je pred leti to preverjal kar v trgovinah z orožjem in svoje ugotovitve objavljal tukaj. Mimogrede naj omenim, da ima najmanjšo zračnost Styer. Zelo veliko pa Mauser. Pa je daleč od slabe puške. Le sistem zaklepanja in vodila so različna. In zračnost je marsikdaj namerna ker vsaka smet ali prah ne moti delovanja.
    Ali je kdo preveril, če sako dela tudi kaliber 7x64?
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice tarča.jpg‎  

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Kadar odpreš zaprt rigl cca. 6-7cm ven in ga premikaš levo-desno, gor-dol. Pri TIKKI ga je občutno več kot pri SAKO. Upam da si razumel, če ne pa kar povej.
    Razumem, kaj pa ti ta lastnost škodi? Jaz sem vedno mislil, da je pri zaklepu važen sistem zaklepanja....
    Meni je pomembno, da zaklep lepo gladko teče, ne da moraš repetirat s precejšno silo. V tem smislu me je razočaral mauser m 12, trd da je groza. Medtem ko pri tikki lahko repetiraš z enim prstom. En star jager jo ob ogledovanju moje "plastične zračne" zadevo začudeno primerjal z biatlonskimi puškami oziroma repetiranju pri njih.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #19

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali je kdo preveril, če sako dela tudi kaliber 7x64?
    Na tesj strani daš filter kaliber 7x64 in pride 6 modelov. http://www.sako.fi/rifles/sako-85

  10. #20

    Privzeto

    Hvala vsem za pomoc.

    Sem se odlocil za tikko, vendar, ko sem dal v ramo se sakota, mi je slednji bolj lezal...

    In tako je doma novi sako 85 bavarian v kalibru 7x64. Na njej optilock fiksna montaza in v njej doktor v6. Pod njo pa bipod...nastrelil z geco plus in seveda vse znotraj 2cm....vrjamem pa, da ce bi bil namesto mene kdo drug za sakotom in kaksno bolj natancno municijo, pa bi vrjetno slo luknjo v luknjo. Bomo tudi to stestirali. Zaenkrat pa presrecen ;)
    .223 rem, 7x57R/12, .308, 7x64, 12/12, 9x19, .357 mag

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •