Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 26

Tema: Nakup risanice

  1. #1

    Privzeto Nakup risanice

    Pozdravljeni,

    Odlocam se za nakup nove risanice v kalibru 7x64 in izbiram med sledecimi tremi:

    1. tikka tx3 hunter flutted
    2. Sako 85 stainless
    3. Sauer 101 aljaska

    Kaliber ne zelim menjavat, mi je pa na 1. mestu preciznost, katero tikka in sako garantirata ( 3 zaporedni streli znotraj 2cm - 1MOA)

    Zanima me vase mnenje in izkussnje. Hvala.
    .223 rem, 7x57R/12, .308, 7x64, 12/12, 9x19, .357 mag

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Vse 3 so odlične, zdej odvisno katera ti je bolj všeč oz. katera ti lepše sede na ramo.

  3. #3

    Privzeto

    Imaš dober okus. Izberi sam in ne sprašuj drugih. Najcenejša je Tika, najdražja pa Sako ki pa jo v tvojem kalibru (mislim) ni. Sauerja pa obvezno poglej (meni je všeč čeprav imam Tiko). Ampak 500â?? kolikor je razlike v ceni dam raje v daljnogled.
    Last edited by alojz1; 25. January 2017 at 21:21.

  4. #4

    Privzeto

    Citat orka je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,

    Odlocam se za nakup nove risanice v kalibru 7x64 in izbiram med sledecimi tremi:

    1. tikka tx3 hunter flutted
    2. Sako 85 stainless
    3. Sauer 101 aljaska

    Kaliber ne zelim menjavat, mi je pa na 1. mestu preciznost, katero tikka in sako garantirata ( 3 zaporedni streli znotraj 2cm - 1MOA)

    Zanima me vase mnenje in izkussnje. Hvala.
    Izbor imaš, zdaj pa samo še v roke vzemi vsako. Če kupuješ novo, bo verjetno kar za nekaj let, tako da je par sto evrov razlike manj pomembno, kot pa občutek, da si kupil tisto, kar ti je najbolj všeč.

    Sam sem izbiral med Sako in Tikka. Na fotografijah obe lepi izgledata, in Tikka je bila 1. izbor. Ampak, če sem pošten: ko v praksi primerjaš Sako in Tikka in ko enkrat začutiš pravi les od Sako v rokah in zvok repetiranja ter tek konkretnega zaklepa v primerjavi z občutkom "zračne puške", ki sem ga imel pri Tikka,... Sem globoko vdihnil in odštel še razliko do Sako. In sedaj jo brez obžalovanja redno jemljem v roke in imam občutek, da sem se prav odločil. Pa da ne bo pomote - ko me kolegi sprašujejo, kaj naj vzamejo, da bo nekaj najboljšega za najbolj ugodno ceno - še vedno rečem Tikka.

  5. #5

    Privzeto

    Sem imel v rokah vse tri....vse tri mi pasejo v roke..... Edino sauer ima manj lufta na zatvaracu, kar pa me recimo ne moti pri tikki in sakotu.

    Res mi je najpomebnejse preciznost...in me zelo mika tikka ali pa sako, ki dajeta garancijo.

    rad posezem tudi na malo daljse razdalje in mi pac "lovsko uporabna" tocnost ni dovolj... Pac bi res zelel imeti tocno pusko vsaj nekje grupo do 2 cm. Vrjamem, da je lovska municija manj pricizna kot match, ampak se pa mi ne zdi ok loviti s posko, ki ima grupo v 8-10 cm, pa sem pa tja se kak ven pade. Sem pac tip cloveka, ki mora biti luknja tocno tam, kjer zelim....ne 10cm stran.

    Zato tudi sprasujem, kake imate izkusnje s temi puskami....ali dosega tikka recimo 1MOA ali ne. Jo dosega Sako. Pa katero municijo uporabljate. Hvala za pomoc pri odlocitvi.
    .223 rem, 7x57R/12, .308, 7x64, 12/12, 9x19, .357 mag

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Imam Tikko, pa lahko rečem da brez skrbi, tisto grupo pod 1MOA dosega kadarkoli sem jaz sposoben ustrelit. Sako je pa Tikkin starejši brat pa tudi ne sme bit vprašanje glede tega.
    Kar se zatvarača tiče, je pa meni Tikkin daleč najbolj všeč. Tako gladko teče kot pri nobeni puški, kar sem jih imel v roki.
    Vse tri puške so dobre, nekaj je razlike v ceni, tako da odločitev bo tu bolj na podlagi osebne preference, kaj ti je bolj všeč. Mogoče primerjaj še sprožilce, kakšno je proženje pri teh puškah in kaj ti od tega odgovarja. Tikka ima nastavljivo silo proženja med 4 in 2 funta, za drugi dve ne vem. Pa pri odločitvi je lahko tudi faktor kako ima puška rešeno možnost montaže daljnogleda.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #7

    Privzeto

    Citat orka je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,

    Odlocam se za nakup nove risanice v kalibru 7x64 in izbiram med sledecimi tremi:

    1. tikka tx3 hunter flutted
    2. Sako 85 stainless
    3. Sauer 101 aljaska

    Kaliber ne zelim menjavat, mi je pa na 1. mestu preciznost, katero tikka in sako garantirata ( 3 zaporedni streli znotraj 2cm - 1MOA)

    Zanima me vase mnenje in izkussnje. Hvala.


    1MOA = 2,9 cm...

  8. #8

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Imam Tikko, pa lahko rečem da brez skrbi, tisto grupo pod 1MOA dosega kadarkoli sem jaz sposoben ustrelit. Sako je pa Tikkin starejši brat pa tudi ne sme bit vprašanje glede tega. Kar se zatvarača tiče, je pa meni Tikkin daleč najbolj všeč. Tako gladko teče kot pri nobeni puški, kar sem jih imel v roki.
    Vse tri puške so dobre, nekaj je razlike v ceni, tako da odločitev bo tu bolj na podlagi osebne preference, kaj ti je bolj všeč. Mogoče primerjaj še sprožilce, kakšno je proženje pri teh puškah in kaj ti od tega odgovarja. Tikka ima nastavljivo silo proženja med 4 in 2 funta, za drugi dve ne vem. Pa pri odločitvi je lahko tudi faktor kako ima puška rešeno možnost montaže daljnogleda.
    Enako jaz rečem za Sako - moja najbolj natančna puška do sedaj. :) Te puške so pač tako natančne, da je 1 MOA odvisna samo od strelca in streliva; ne od puške. Res, pri nakupu dobiš certifikat, da je bila puška tovarniško preizkušena (verjetno v kakšnem zelo stabilnem naslonu) da gre 5 strelov iz nje v grupo manjšo od 1MOA.
    Imam naprožilo, sem se pač sam nanj tako navadil pri prejšnjih, da za natančne strele na tarčo uporabljam naprožilo. Preizkušal sem tudi Tikko, in pri sprožilcu nisem ugotavljal razlik.
    Montažna podlaga je boljša na Tikka oz. vsaj bolj univerzalna po moji oceni.

  9. #9

    Privzeto

    Citat Tine01 je objavil: Pokaži objave
    1MOA = 2,9 cm...
    1 MOA je 25,4mm/100yardov ali 2"/200 ali 3" na 300

  10. #10
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    To bo tvoja prva puška?

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •