Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 13 od 13

Tema: Polnjenje krogel doma

  1. #11

    Privzeto

    Ja gledano z financnega vidika se meni ne isplaca to je malo ma sigurno....ce si se odlocu za lovca oz te ta hobi veseli ne omenjaj € ker to je ena sama velika jama brez dna kar se tice financ. Ima pa svoje druge +.e jst ce se bi lotu tega bi zgolj iz osebnega zadovoljstva ker je drugace met u zepu doma nrjeno municijo kot pa jo kupiti v trgovini( to zna vsak). Sam sicer rad streljam v tarco ampak mi strelisca v blizini nimamo zato to odpade mam pod sabo ogromno valo kjer bi lahko streljal ampak pridem potem v konflikt z sedanjim lovskim vodstvom....tako da mi preostanejo samo zive "tarce" na pogonih cakanjih kjer postrelim najvec 50kom. Prej sem mal vec streljal ker sm mel vec casa zdj sm omejen casovno pa vec kot 10 prasicev na leto ne pade vec. Takrat sm tudi bil v iskanju prave tovarniske krogle pa sm bil bol vnet v streljanju...odkar imam hornady sst 165gr sm prikrajsan pri iskanju divjadi!😄

  2. #12
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto polnjenje streliva - da ali ne?

    Jagermaister11, če si boš polnil lastne naboje za potrebe lova, ne boš privarčeval nič, ravno obratno. Zakaj? Ker boš potem postrelil vsaj 100 letno, ne "samo" 50 kot zdaj. Pa si že s 50 šusi letno krepko nad povprečnim slovenskim lovcem, ki porabi 10 do max 15 nabojev na leto. Potem vkalkuliraj še začetno investicijo v opremo t.j. nekje od 300 do 700 EUR. Toliko s čisto denarnega vidika.
    Ampak, tole sem napisal bolj v smislu "Poslušal me, ne glej me"

    Pred vstopom v lovske vrste pred 6 leti sem polnil za potrebe mojega športnega strelstva s kratkocevnim orožjem in tam sem res nekaj prišparal, saj je šlo za cca 7.000 kosov pištolskega streliva letno. Pa še zelo lep hobi je to zame vedno bil in bo.
    Sedaj si polnim lastno lovsko strelivo za 4 moje različne kalibre, veliko testiram razne krogle in smodnike. V prostem času sem pogosto za prešo in na strelišču, kjer sem prvi dve leti, ko sem začel polnit za na jago, postrelil vsaj 10x več nabojev kot na lovu.
    Polnjenje lastnega lovskega streliva je za ljudi, ki jih to veseli in imajo čas za to. Če misliš, da si tak, potem kar pogumno nabavi opremo za polnjenje, še prej pa si zagotovi stalen prostor za to opremo, kjer boš imel mir in prostor tudi zaklenil.
    Zame je polnjenje puškovnega streliva krasen hobi, enakovreden lovu. Težko bi se odločil, če bi moral opustiti ali polnjenje ali lov.
    Last edited by Robert91922; 28. December 2016 at 09:44.

  3. #13

    Privzeto

    RWS je res drag in je na podlagi takih cen potem izračun visok. Ampak zadnja leta v ospredje prihaja čedalje več kvalitetnega streliva za polovico cene RWS. Za 40 € se dobi že zelo kvalitetno strelivo. Če iščeš dovolj vztrajno, se dobi tudi kaj bolj zvenečega v akciji ali kakšna stara zaloga, ki na koncu niti ni tako draga, kot izgleda na prvi pogled. In če ga porabiš kako škatlo ali dve na leto se polniti enostavno ne izplača. Pri tistih cca 5 kosov divjadi, ki jih uplenim na leto, pa nima smisla gledati ali naboj stane 2,5 ali 1,5 €. Robert vam je zelo dobro napisal, polnjenje je za tiste, ki imajo čas polniti in jim je to hobi, s katerim se z veseljem ukvarjajo.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •