Stran 9 od 31 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 301

Tema: Lovski Izpit

  1. #81
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Ne povsod. In ravno tu je spet en problem. Kajti slišim, da se nekje res izpiti opravljajo takorekoč za šankom, medtem ko se morajo drugje presneto potruditi.
    In to kljub temu, da gre za izpit pod istim klobukom LZS!!!

    Potruditi se morajo vsi, eni z znanjem, drugi pa z rundami. :icon_:

  2. #82

    Privzeto

    Lepo pozdravljeni.
    Mene pa zanima, kako potekajo tečaji za lovski izpit v Litiji?Konkretno katere dneve v tednu in koliko ur na dan?
    Saj bom verjetno tečaj opravljala v Zasavju zaradi bližine.
    Za pomoč se zahvaljujem.

  3. #83
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Za to je najbolje, da se obrneš direktno na:

    ZLD ZASAVJE

    Ljubljanska 10
    1270 LITIJA

    tel.: 01/899-53-16

    e-pošta: zveza.lovskih.druzin.zasavje@siol.net

  4. #84

    Privzeto

    Hvala.Jih bom kontaktirala v ponedeljek.

  5. #85

    Privzeto družinski izpit

    a mi zna kdo pojasniti kaj je družinski izpit? kakšen je smisel namen itd. Če prav razumem je to izpit ki ti ga priredijo člani tvoje Ld! in ti zastavljajo nekakšna uprašanja, ki pa so dovisna od dobre volje posameznika ali se motim. Ali je tovrstni izpit pogoj za teoretični del? sem namreč v družini, kjer je veliko čudnih tičev in ker sem v času svojega dveletnega pripravništva dobil že ogromno polen pod noge, jih upravičeno pričakujem tudi tukaj! ali ti lahko zastavljajo uprasanja z teorije, kljub temu da teorije se nisem imel iin ali ti lahko z tovrstnim izpitom preprečijo obiskovanje teorije oz. posledično podalšajo pripravništvo??
    Lepo prosim za odgovor
    Lp Simon

  6. #86

    Privzeto

    V lovski družini opravljaš praktični del lovskega izpita (ne družinski izpit), ki je predpogoj za prijavo na teoretični del lovskega izpita. Teme praktičnega dela so predpisane z Navodilom za izvajanje praktičnega in teoretičnega dela lovskega izpita ter vodenje evidenc, sprejet na seji UO LZS 21.1.2007 in objavljenim na spletni strani LZS, zakonodaja>sprejeti akti. Preberi in po potrebi pouči brihtne spraševalske glave, kaj je sploh njihova naloga, ali pa še bolje, naj to stori tvoj mentor, ki te je učil praktičnih veščin lova.

  7. #87

    Privzeto družinski izpit

    tica, za trenutek si mi ulil upanje, vendar samo za trenutek. 7. clen govori ravno o tem o čemer sem jaz govoril. V izpitni komisiji bodo trije..., ki bodo krojili mojo lovsko prihodnost. Nikjer ni zapisano kaj konkretno lahko od kandidata zahtevajo, zelo lepo pa piše da če ne narediš tega izpita lahko ponavljaš pripravništvo. Vse kaže da bo moja puška le letela do koruze...
    Hvala vseno

  8. #88
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat simon83 je objavil: Pokaži objave
    Vse kaže da bo moja puška le letela do koruze...
    Hvala vseno
    Če bo letela, si boš kriv v veliki meri sam. Glej, na družinskem izpitu te sprašujejo vse, kar si se (bi se moral) naučiti v dveh letih pripravništva. V teh dveh letih ti je bila na razpolago tudi Komisija za izobraževanje ter tistih N lovcev, ki jih premore tvoja LD. Na njih se lahko zmeraj obrneš (bi se moral), da ti podrobno razložijo stvar, ki jo ne razumeš. S tem si/boš pridobil vse znanje, ki je dovolj za družinski izpit.

    Nasplošno pa družinski izpit ni tak bavbav. Poznati moraš meje lovišča + meje revirjev, ter osnovne pojme od internih aktov, kinologije, narave in živali (če sem kaj falil, naj me nekdo popravi).

    Pa vso srečo na družinskem izpitu!
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  9. #89

    Privzeto

    Glej Simon, znanje je najboljše orožje in v dobi pripravištva si ga pridobil kolikor si hotel sam. Sedaj ga pokaži možem, s puško pa raje čakaj vrane pri koruzi.

  10. #90
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Pri nas to zgleda takole:
    En teden pred izpitom, pripravniki, ki zaključujejo praktični del lovskega izpira oddajo dnevnike predsedniku komisije, ki jih pregleda in ugotovi, če je praktični del vsaj prbližno dosegel svoj namen.

    Na izpit povabimo mentorje in pripravnike, kjer malo podebatiramo o poteku praktičnega dela izpita, mentorja povprašamo, kako se je pripravnik izkazal, pripravniku pa postavimo eno ali dve vprašanji. Vezani so izključno, na poznavanje lovišča, zato eno vprašanje obvezno vsebuje opis meje lovišča, drugo pa se ravno tako navezuje na lovišče. Z teorijo o lovu ga ne obremenjujemo, saj bo za to še dovolj priložnosti v teoretičnem delu izpita, pričakujemo, pa da se je v enem letu vsaj nekoliko spoznal v z loviščem v katerem bo lovil. Komisija nato ugotovi, da je pripravnik opravil praktični del izpita in ga pošlje še na teoretični del.

Stran 9 od 31 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •