Stran 25 od 31 PrvaPrva ... 15212223242526272829 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 241 do 250 od 301

Tema: Lovski Izpit

  1. #241
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Profesor Racoon, čestitke za opravljen izpit..

  2. #242
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Hvala, Muzkantar!
    . Podpisal ga bom iskreno in brez vesti...
    Tudi sobotne čestitke in stisk roke starešine je bil vzpodbuden... Se bomo trudili še naprej...
    Brez kake vesti ga boš podpisal ?

    Iz tega, da ti en brezveznik stisne roko ne delaj prevelike drame, ko te ni bilo zraven je bilo njegovo mnenje precej drugačno, govorim iz lastnih izkušenj.

  3. #243
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Racoon-
    čestitke in dober pogled
    errare humanum est - motiti se je človeško

  4. #244
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Sem se čudno izrazil pri vesti... Sem tako napisal, da lahko razumeš, da sem dobesedno brez vesti... Mišljeno je bilo, da imam čisto vest in da nikoli nisem storil nič takšnega , da bi mi ležalo na vesti... Zato z veseljem podpišem nekaj, kar mi v lovu veliko pomeni - etika.

    Glede stiska roke... Čeprav ne veljamo glih za družino, v kateri bi bili odnosi najbolj urejeni (veliko je taborov, osebnih zamer, nevoščljivosti, grdih besed,...), vseeno upam, da se odnosi in red z lanskim novim vodstvom uredijo. Nekaj se že kaže, veliko pa se bo moralo še narediti. Kot prišleku iz čisto drugega okolja med nove obraze je pot do spoštovanja, ki sem ga imel prej v prejšnji družbi, dolga. Čeprav sem bil večkrat deležen šikaniranja, žaljivk in še česa, bi se lahko že zdavnaj obrnil in prestopil v kakšen tabor, vendar potem s tem ne bi rešil nobene težave. Samo poglobil bi jo še. Tako kot nam je Tone Marinčič (vodja LPN Jelen in moj sosed) rekel na enem od predavanj - pri vsem je potrebna STRPNOST, tako pri članstvu kot pri gospodarjenju z divjadjo...

    Pa lovski zdravo...

  5. #245
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Če je Marinčič tvoj sosed ga le čimbolj poslušaj, saj ima veliko znanja in izkušenj, kar se divjadi in lovstva tiče.
    Kolikor ga poznam nima glih najboljšega mnenja o gospodarjenju v družinah, ki mejijo na LPN.
    Mogoče pa se kdaj tudi srečamo na Mašunu

  6. #246
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    OPRAVLJENO!
    Simšič je rekel, da je bilo odlično...

    Zdaj pa samo še podpis etičnega kodeksa in naročilo lovske izkaznice... Nova obleka pa je tudi že v omari...

    LZ
    Bravo!!

    (a kdo mogoče ve, zakaj ni meni nihče dal kodeksa za podpisat?)

  7. #247

    Privzeto

    če bi imel etični kodek kakšen smisel oz težo potem bi bilo odnosi v slovenskem lovstvu mnogo bolj rožnati. Seveda bodo vsi podpisali etični kodeks, ker drugače ne bodo dobili lovske izkaznice, pa če se z njim strinjajo ali ne. To se mi zdi kot neko vsiljevanje. Ampak sam ideja mi je še nekako všeč, če pa pomislim da so ga podpisali tudi vsi tisti ki so vredni da jih pes..., mi gre pa na kozlanje. Da ne zgubljam besed o odboru za etični kodeks...

  8. #248
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    ...
    Kolikor ga poznam nima glih najboljšega mnenja o gospodarjenju v družinah, ki mejijo na LPN.
    ...
    O tem bi se dalo debatirati... Z Marinčičem sva tudi že govorila o neizkoriščnem potencialu določenih lovišč. Vendar so za to potrebni sposobni ljudje, ki imajo tudi podporo svojega članstva. Drugače pa so marsikje gospodarji samo na papirju...
    Vem, kako je z gospodarjenjem pri ribičih v družinah, katerih član sem in sem bil nekoč. Kako šele moraš biti sposoben, da prevzameš gospodarjenje z divjadjo... To ni samo zalaganje krmišč, saniranje škod po divjadi in izdelava prež.

  9. #249
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat čot je objavil: Pokaži objave
    če bi imel etični kodek kakšen smisel oz težo potem bi bilo odnosi v slovenskem lovstvu mnogo bolj rožnati. Seveda bodo vsi podpisali etični kodeks, ker drugače ne bodo dobili lovske izkaznice, pa če se z njim strinjajo ali ne. To se mi zdi kot neko vsiljevanje. Ampak sam ideja mi je še nekako všeč, če pa pomislim da so ga podpisali tudi vsi tisti ki so vredni da jih pes..., mi gre pa na kozlanje. Da ne zgubljam besed o odboru za etični kodeks...
    Po prvih napadih (žaljivkah) na začetku moje lovske poti sem takoj šel še enkrat prebirat Pravilnik in Poslovnik LD ter Etični kodeks... Z veliko žalostjo sem ugotovil, da so v njih napisane pravljice, v katere žal verjame (verjamemo) le peščica lovcev. Veliko pa je tudi takih, ki sploh ne vedo, kaj v njih piše, še posebej v Etičnem kodeksu... Žal...

  10. #250

    Privzeto

    e točno to sem mislil. Vsi so ga podpisali, tudi tisti ki lažejo, škodujejo tako ali drugače slo lovstvu, pa kaj jim moreš?? So pač neetični!! In tega se zavedajo in zato so še naprej to kar so... In kako potem človeka ne bo sram priznati da je podpisal nekaj takega in da sedaj spada v isto greznico, kot vsi ostali.

Stran 25 od 31 PrvaPrva ... 15212223242526272829 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •