Stran 21 od 31 PrvaPrva ... 11171819202122232425 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 301

Tema: Lovski Izpit

  1. #201
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Mi smo imeli 300€ pa nas je bilo 14 (LZGP).

    Edino kar me je zmotilo je, da nam ni nihče povedal da bo treba plačati (tako visok) znesek.

    Pač v kapitalizmu ni nič zastonj, lahko pa bi bili fer, pred tem sem namreč kupil puško in obleko tako da je za izpit zmanjkalo.

    Vsaj komplicirali niso, ko sem plačilo odlašal par mesecev.

  2. #202
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Pazi, da Simšič nebo tebe prosil kako specifikacijo na izpitu, ce slucajno se ne ves imas zakonsko dolocen rok 3 leta da opravis izpit.
    Nimam nič proti nobeni osebi, pa če je z LZSja, ZLDja, OZULa, ali od kjerkoli že. Se zaenkrat dobro razumem z vsemi... Rad imam samo čiste račune. Če grem na večerjo, ne dobim na koncu na računu napisano samo VEČERJA - 32€, ali ne? Pa gre za veliko manjši znesek od 420€...

    Glej Muzikantar, z direktorjem našega ZLDja se osebno poznam, pa me ni strah in sram iti vprašat, kam gre moj denar in zakaj je tako visok znesek. Če pa to vzamejo za nek napad ali žalitev, da bodo potem na izpitu od mene zahtevali kakšno "posebno specifikacijo", pa bo samo pokazatelj njihove primitivnosti.

    @MasterLesjak: 14 in samo 300€? Kdaj?

    @Blaž: Evo, vidiš. Če bi prej vedel za tako nizek znesek, bi delal izpit pri vas. In še marsikdo drug...

    In če se na koncu spet malo poigramo s številkami 260€ x 44članov = 11440€, kar je 1160€ manj kot pri nas v Postojni, ki nima tako visokega standarda, oz. skoraj minus 40€ za vsakega slušatelja. Cena tečaja bi bila potem 380€. Ker pa očitno živimo v velemestu in so prostori Gospodarske zbornice, ki jih koristimo tako dragi, plačujemo za tečaj 420€. Očitno že mora biti tako... Sicer pa kot je danes po POP TV rekel - za vsako rit šiba raste.

    Se mi je porodila ideja... Zakaj se predavanja ne organizirajo kje v kakšnem lovskem domu? Po moje bi bilo veliko ceneje, opremo kot je LCD projektor in grafoskop pa ima že skoraj vsak, ki trži predavanja, seminarje, tečaje ipd..

  3. #203
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Çifre da te kap!! Leta 2002-2003 sem plačal okroglih 50.000 SIT kar je cirka 200e? A se je papir tolk podražil al so pa predavatelji postali tolk "požrešni"?
    I nikome ništa!

  4. #204

    Privzeto

    Citat Bunny je objavil: Pokaži objave
    Çifre da te kap!! Leta 2002-2003 sem plačal okroglih 50.000 SIT kar je cirka 200e? A se je papir tolk podražil al so pa predavatelji postali tolk "požrešni"?
    Papirja dobiš bolj malo. Ostanejo torej predavatelji in organizatorji.
    Torej sami "usposobljeni". Bi bilo treba to njihovo usposobljenost malo na sito vreči.
    In potem opravičujejo svojo ceno s postavljeno maximalno od LZS. Pa jo še iz neto v bruto pretvorijo in podobne kozlarije.
    Ja, lepo besedo si našel. POŽREŠNOST.
    Dragi pripravniki, dobrodošli v svet neumnosti, požrešnosti in folšije!
    Morate biti pa res upaljeni, da se še danes v to zgodbo spuščate.
    Če bi se jaz danes odločal za vstop v lovce in bi vse to kar vem vedel, bi šel na Župančičevo, se uscal na vogal in rekel nikoli več se ne vidimo!
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #205
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    1. Zakaj 420€, če je s strani LZS določena zgornja meja 400€?
    Rekla mi je, da je s tem seznanjena in da je vprašala g. I.Simšiča, ki je v komisiji za izobraževanje, da je takšna cena vredu, saj je LZS sprejela sklep 400€ neto in ne bruto. Torej je potemtakem zgornja meja kar 480€.
    Če so si omislili tajnico, so verjetn davčni zavezanci.
    Pa vam lahko bruto cene užigajo.
    Predober jih fotrate, pa vas to po glav tepe.
    LP
    Služimo narodu !

  6. #206

    Privzeto

    Ja, se tudi jaz spomnim, ko sem delal izpit ni bilo niti približno toliko huda cena. Res je, da so bili takrat drugačni časi, so pa bile tudi manjše plače. Kakorkoli že, 420 € je mnogo preveč pretirano. Res ne vem, kako so si zamislili, da si lahko slovenski človek privošči lov. Požrešnost res očitno nima meja in nobeden oragnizator me ne bo prepričal, da so stroški za izvedbo tečaja za bodoče lovce res upravičeni visoki.
    Bi bilo zelo zanimivo videt finančno projekcijo izvedbe takih tečajev... A lahko kdo to prikaže?

  7. #207

    Privzeto

    LZS kot nosilka izobraževanja bi morala postaviti enotne cene in ne samo zgornjo ceno. Usposobljena članica, ki ne bi bila v stanju organizirati in izvesti izobraževanja po od strani LZS določeni ceni, v tem primeru pač ne bi mogla biti izvajalec izobraževanja. Usposobljene članice dobijo za svoje delovanje tudi del članarine od LZS in to za naloge, ki naj bi jih opravljale v imenu in za račun LZS. Ker je LZS nosilka izobraževanja, zato bi ta morala izdati račun za izobraževanje in ne usposobljene članice. Saj slednje te naloge opravljajo ne v svojem imenu in za svoj račun, temveč v imenu in za račun LZS /1. tč. 3. od. 21 čl. ZDLov: organiziranje izpitov za lovce in lovske čuvaje ….. To nalogo LZS opravlja v javnem interesu./. Zakon je glede organiziranja izpitov za lovce jasen. Organizator je LZS in ta mora zagotoviti tudi enotne cene in oblikovanje le teh ne more prepustiti posamezni usposobljeni članici, saj ta nima zakonske podlage za samostojno organiziranje lovskih izpitov niti da bi za to izobraževanje samostojno določala cene. Ta naloga spada v delokrog nalog, ki jih LZS opravlja v javnem interesu. In glede tega ni nobene nejasnosti, le red bi bilo treba narediti na tem področju in to tako, da bi se vsi prihodki iz izobraževanja stekali na TR LZS, slednja pa bi nato poravnala stroške v zvezi s tem izobraževanjem, tudi stroške predavateljev. A stanje se ne bo spremenilo vse dotlej, dokler LZS v praksi ne bo v polni meri uveljavila svoje vloge, ki jo ima po ZDL-ovu.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  8. #208

    Privzeto

    No pa, da še jaz napišem svoje mnenje. Res so te cene abnormalne in bi jih nujno bilo treba znižati in transparentno predstaviti specifikacijo stroškov ter kaj je zajeto v tej ceni! Pred leti sem sam plačal mislim, da 36000 SIT pa še izlet je bil v tej ceno vštet, tudi streljanje, ni pa takrat bilo še izpita iz varnega ravnanja z orožjem.

    Naša zveza ima svojo zgradbo katere lastniki so vse lovske družine vključene v njo. Zato strošek najema prostorov odpade. Za letos ne vem koliko je bila cena predavanj in izpita, lani pa je bila cca. 300 EUR. Pri čemer me je najbolj zmotilo dejstvo, da so pripravniki dobili položnico v roke po zaključku predavanj in so jo morali poravnati pred zaključnim izpitom. Tega pa tudi ne razumem. Od začetka predavanj do zaključnega izpita so ravno nekje 3 meseci in v čem bi bil problem, da bi pripravnike že na začetku predavanj opozorili na to, da je strošek izpita tolko in tolko ter da ga lahko poravnajo v recimo 3 mesečnih obrokih do samega zaključnega izpita. Še bolje pa bi bilo, če bi ceno povedali še prej (saj tečaj varnega ravnanja z orožjem in prva pomoč potekata že približno leto prej) in bi pripravniki po želji mesečno nakazovali nek znesek, na koncu pa bi se opravila samo morebitna korekcija cene in bi se nek znesek doplačal. Potem pa ni čudno ko seli šok, ko prejmejo položnico iznenada in je na njej zapisan tako visok znesek, v istem mesecu pa so recimo plačali tudi članarino matični LD... Marsikateri si je moral denar tudi izposodit, če je žele opravljati zaključni izpit, saj je zraven moral prinesti potrdilo o plačilu položnice.

    Popolnoma prav ima prof.racoon, ko navaja ogromne stroške prvih dveh let članstva v lovski organizaciji. Naj nabavi vso obleko, plača članarino, nabavi orožje, plača tečaj... in pridemo do stroška, ki si ga danes lahko privoščijo zelo redki. Zato bi lahko vsaj na nekaterih področjih omogočili lažje plačilo posameznih stroškov in omogočili vsaj obročno odplačevanje.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #209

    Privzeto

    Bi pa res predlagal, da en, ki se dobro razume na te zadeve in obvlada tovrstno pisarjenje iz teh postov in z zakonsko podlago napiše en dopis v imenu članov foruma lov (saj smo iz vseh vetrov širom Slovenije tukaj) in ga pošljemo na LZS. Če bomo samo tukaj bentili in nič storili se nikoli ne bo nič spremenilo. Čeprav bi tudi s takim dopisom verjetno dosegli bolj malo, pa bi prav gotovo imeli vsaj par % možnosti več, da se kaj spremeni, kot pa če ne naredimo nič.

    Nekako na kratko kaj bi se lahko v dopisu omenilo:
    - racionalizacija stroškov (ne najemanje javnih prostorov, ampak recimo lovskega doma za izvedbo predavanj, posredovanje gradiva pripravnikom preko mailov v word ali pdf obliki in ne tiskani obliki...)
    - transparentnost stroškov (razčlenitev računa kaj koliko stane)
    - poenotenje cen predavateljev (po vsej Sloveniji enaka cena ure)
    - možnost obročnega plačevanja (zadnja položnica pred samim zaključnim izpitom + morebitna korekcija cene zaradi spremembe števila slušateljev)
    - ipd...

    To bo potrebno nujno, če si res želimo, da pride v naše vrste čim več mladih lovcev. Seveda pa je za to potrebno še marsikaj postoriti tudi znotraj samih LD, ampak to je druga zgodba.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #210
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ganges in drugi, lepe želje, legalne in legitrimne zahteve, a bojim se, da se stanje ne bo kaj hitro popravilo, dokler bo LZS vodena tako kot je in njeno vodstvo sestavljeno in voljeno tako kot je.

    V dani situaciji se jaz zavzemam za odvzem poravice izvajanja izobraževanj ali vsaj podeljevanja lovskega izpita z LZS. In predlagam, da se to prenese na neko pedagoško ustanovo, naprimer gozdarsko šolo v Postojni. Pa bo mir in konec mešanja megle.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 21 od 31 PrvaPrva ... 11171819202122232425 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •