Stran 20 od 31 PrvaPrva ... 1016171819202122232430 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 191 do 200 od 301

Tema: Lovski Izpit

  1. #191
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Nobenega opravičila ni, da bi predavatelj dobil povrnjene potne stroške!
    Sršen ne bodi hecen. Potne stroške dobijo vsi povrnjene.

    Kdo pa ti bo hodil predavat iz enega konca Slovenije na drugi konec?
    Ti bi se peljal in Kobarida v Mursko Soboto eno uro predavat brez potnih stroškov?

    Pri vsem tem pisanju je v bistvu debata o 20€, ki jih je tudi po mojem mnenju območna zveza preveč zaračunala.

  2. #192

    Privzeto

    Šuštarič? Član KOPV in podpredsednik odbora za etični kodeks!

  3. #193
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Sršen ne bodi hecen. Potne stroške dobijo vsi povrnjene.

    Kdo pa ti bo hodil predavat iz enega konca Slovenije na drugi konec?
    Ti bi se peljal in Kobarida v Mursko Soboto eno uro predavat brez potnih stroškov?

    Pri vsem tem pisanju je v bistvu debata o 20€, ki jih je tudi po mojem mnenju območna zveza preveč zaračunala.
    Vseeno ne more biti 400€, če nas je tečajnikov 30 ali pa 50. Razen če se ZLDji ukvarjajo s pridobitno dejavnostjo...

    Predavatelji so ponavadi iz okolice... Pa tudi če dobijo povrnjene potne stroške, ostane še vedno velik kup denarja...
    Ni kaj, treba se je znajt, ali ne...

  4. #194

    Privzeto

    Citat Lectograjski je objavil: Pokaži objave
    Šuštarič? Član KOPV in podpredsednik odbora za etični kodeks!
    Aha, svoje "delovanje" je torej uspel še razširiti. Kdo verjame, da bo sedaj odbor Etičnega kodeksa obravnaval le tisto, kar se etike tiče? Jaz ne. Saj tudi do sedaj ni.

    Main, dobro vem kako je s temi potnimi stroški. Večini funkcionarjev se gre predvsem za to. To smo že debatirali.
    Mene bolj zanima, kje je osnova za izplačilo potnih stroškov nekomu, ki ga najameš po pogodbi. Če je nekomu predaleč, bo predaval pač tisti, ki je bližje. Kot smo prebrali, je kandidatov menda dovolj. In kot vidim, so predavatelji kar lepo teritorialno razporejeni.
    In nismo ugotovili, da gre za 20.€, toliko je le prekoračen omenjeni znesek. Poštenost pa za mnogo več, vključno s prepovedanimi pristopninami.
    A če so si (mogoče celo si še, ne vem) v preteklosti te pristopnine lahko privoščile celo družine iz katerih so izhajali podpredsedniki LZS, ni čudno, da v praksi še obstajajo. In nikogar ni nič sram. Iskreno bi čestital pripravniku, ki bi bil to pripravljen prijaviti, pa da potem vidimo godljo požrešno.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #195

    Privzeto

    Tudi ZLD Gorenjske bo za opravljanje lovskega izpita zaračunala cca. 400EUR. In sicer v dveh obrokih...

  6. #196
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ne meči denarja stran: http://www.zrszv.si/UsposabljanjeNPK...trjevanja.aspx

    Tako kot pri ponudnikih izobraževanj na drugih področjih se obnašajo tudi v "usposobljenih članicah". In to je tisto narobe, ker je njihova osnovna funkcija, da morajo delati v dobro svojih članov in poiskati kvalitetno in najcenejšo možno varianto. Sicer svojega poslanstva ne opravijo.
    Sem se zmotil saj sem hotel natipkati 600e.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #197
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Hribovc je objavil: Pokaži objave
    Tudi ZLD Gorenjske bo za opravljanje lovskega izpita zaračunala cca. 400EUR. In sicer v dveh obrokih...
    No, vsaj dva obroka...

  8. #198
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Danes obiskal naš ZLD, da dobim odgovore. Pogovarjal sem se s tajnico, ki je zadolžena za pripravnike.

    1. Zakaj 420€, če je s strani LZS določena zgornja meja 400€?
    Rekla mi je, da je s tem seznanjena in da je vprašala g. I.Simšiča, ki je v komisiji za izobraževanje, da je takšna cena vredu, saj je LZS sprejela sklep 400€ neto in ne bruto. Torej je potemtakem zgornja meja kar 480€.

    2. Ali je možno plačilo na dva ali več obrokov, ker se nekateri srečujejo z brezposelnostjo in majhnimi plačami?
    Seveda, ni problema! Znesek lahko sami razdelimo na poljubno število obrokov. Njihov program namreč ne omogoča izpisa položnic, ki bi vrednost razdelil na več obrokov. Pri plačilu položnic je potrebno navesti samo isto referenco oz. sklic. Kaj pa rok plačila? Vseeno je potrebno celotni znesek poravnati do roka, ki je 31.3., do zaključnega izpita. Toliko o "obročnem" plačevanju...

    3. Ker gre za tako visok znesek, ali je možno dobiti specifikacijo računa? Koliko so predavanja, najem prostora, ...
    Odgovor je bil: "Tega žal ne delamo..."

    In sem šel... z dolgim nosom...

  9. #199
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Cool

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Danes obiskal naš ZLD, da dobim odgovore. Pogovarjal sem se s tajnico, ki je zadolžena za pripravnike.

    1. Zakaj 420€, če je s strani LZS določena zgornja meja 400€?
    Rekla mi je, da je s tem seznanjena in da je vprašala g. I.Simšiča, ki je v komisiji za izobraževanje, da je takšna cena vredu, saj je LZS sprejela sklep 400€ neto in ne bruto. Torej je potemtakem zgornja meja kar 480€.

    2. Ali je možno plačilo na dva ali več obrokov, ker se nekateri srečujejo z brezposelnostjo in majhnimi plačami?
    Seveda, ni problema! Znesek lahko sami razdelimo na poljubno število obrokov. Njihov program namreč ne omogoča izpisa položnic, ki bi vrednost razdelil na več obrokov. Pri plačilu položnic je potrebno navesti samo isto referenco oz. sklic. Kaj pa rok plačila? Vseeno je potrebno celotni znesek poravnati do roka, ki je 31.3., do zaključnega izpita. Toliko o "obročnem" plačevanju...

    3. Ker gre za tako visok znesek, ali je možno dobiti specifikacijo računa? Koliko so predavanja, najem prostora, ...
    Odgovor je bil: "Tega žal ne delamo..."

    In sem šel... z dolgim nosom...
    Pazi, da Simšič nebo tebe prosil kako specifikacijo na izpitu, ce slucajno se ne ves imas zakonsko dolocen rok 3 leta da opravis izpit.

  10. #200

    Privzeto

    ZLD Ljubljana mamo 260€. Res pa je da nas je 44.

Stran 20 od 31 PrvaPrva ... 1016171819202122232430 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •