Stran 1 od 31 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 301

Tema: Lovski Izpit

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Lovski Izpit

    http://lov.mojforum.si/lov-about292-0.html
    Citat polh007 je objavil:
    Mene pa zanima, koliko golobov je treba na lovskem izpitu zadet in koliko je treba naredit na MK?
    Citat Hunter87 je objavil:
    Če se ne motim so 3 golobi od 10, za mk pa ne vem
    Citat teohafy je objavil:
    Bolj pomembno je varno ravnanje z orožjem, kot pa sami zadetki. Če pravilno ravnaš z orožjem, ti spregledajo tudi kakega goloba ali krog premalo. Drugače smo pa mi morali zadeti vsaj 3 golobe in 40 krogov, če si streljal na muho ali več kot 60 krogov, če si streljal z daljnogledom.
    Citat zivecmato je objavil:
    Živjo!!!!!!!!!
    Ma kaj ima kdo okvirna uprašanja in odgovore iz zakonodaje??? :?: :?: :?: :?:

    Lahko tudi lanske .

    hvala :? :? :? :? :?
    Citat tica je objavil:
    Odgovori na vprašanja so bili dani na predavanjih, najdeš jih tudi v literaturi. Malo heca, vendar, če so predavanja izpeljana kvalitetno, kandidati ob poslušanju snov zadovoljivo obvadajo. Na prakičnem preizkusu ravnanja z orožjem je potrebno zadeti 3 glinaste golobe in najmanj 40 krogov v malo tarčo srnjaka z MK puško. Mislim, da je to res minimum, kajti že čez mesec ali dva bodo streli usmerjeni v žive tarče.
    Citat ris je objavil:
    Zadeti moraš vsaj 3 od 10 glinastih golobov. Če ti to ne uspe se vklučiš v drugo serijo dokler jih ne zadeneš (mislim da tu ne boš imel problema).
    Z MK pa streljaš iz 35m na tarčo srnjaka (mislim, da sede ob naslonu). Zadeti moraš najmanj 60 krogov. Optika je dovoljena.
    Predvsem, pa je važno kako ravnaš z orožjem na strelišču in ob njem.
    Citat dolgin je objavil:
    Izpiti so mimo (vsaj na gorenjskem),kako je šlo kaj vašim pripravnikom? Mi smo imeli letos na žalost le enega,ki pa je izpit opravil z odliko 8) !
    Citat rws je objavil:
    na Koroškem je bilo prek 30pripravnikov,poleg MK in glinastih golobov so letos prvič streljali tudi s pištolco.
    Citat dejan je objavil:
    Ja res je nas blo 36 zaključli smo v začetku julija, povprečna ocena je bla pa okrog 3,7 če se prav spominjam. Morda ima Tica več statističnih podatkov.
    Blo je pa tudi že v Lovcu nekaj pisano o tem.

    Lp
    Citat orlova6 je objavil:
    ...povprečna ocena 3,7 , uf slabo, ste se poslabšali od nas , jaz sem jo imel 4,9, eno štirico, pa še to zaradi lepotne napake, učila pa sem se , da je teklo od mene, adrenalin pa je bil bolj kot pri medvedu... :lol:
    Citat rws je objavil:
    bomo povprašali če je temu res tako :lol:
    Citat orlova6 je objavil:
    a ti poskeniram indeks, da bo resnici zadoščeno.
    Citat rws je objavil:
    sej js sm tut plave kuverte nosil zraven na izpite,da je bilo potem lažje.
    Citat dejan je objavil:
    orlova6 me prav zanima kakšna je bila vaša skupna povprečna ocena?
    :oops: :oops:
    Namreč 3,7 je skupna. :)

    Lp
    Citat orlova6 je objavil:
    Rws nimam ne kuvert, še manj pa gnarja, da bi ga ntr dal, če si ti to delal jaz nisem.

    Dejan in rws mi smo bili eden izmed najbolj persepktivnih in nadarjenih, da ne rečem zelo IQ nadpovprečnih nadobudnih bodočih lovcev in zato se ne čudita, da smo imeli krepko čez 4 mislim, da je bilo 4,5 pov. ocena, pa brez kakršnih koli kuvert, znanje je kar puhtelo iz nas, prav tekmovali smo med seboj,..... :oops:
    Citat jazbec je objavil:
    Da še tema krene malo v drugo smer :D .
    Šlišal sem, da so letos tečajniki imeli neka vprašanja (150 kom) in na njih si odgovarjal. Simpl ko pasulj. Če je to res so imeli neprimerno lažje delo kot mi, ko je g.Božič že na prvem izpitu (ustno) pometal 1/3 tečajnikov. On je imel čez ptiče, pa še lovcev preveč ne mara, pravi da nas zanimajo samo ptiči ki so za jest in streljat :D
    Citat AJKA je objavil:
    Zanima me kdaj izteče pripravniku pripravniški staž? Ali z dnem ko je opravil lovski izpit ali z koncem leta v katerem je opravil lovski izpit. Prosim da na vprašanje odgovori nekdo ki to z gotovostjo ve. Hvala
    Citat orlova6 je objavil:
    Z dnem ko opravi lovski izpit pred komisijo.
    Citat veper je objavil:
    Ko opraviš vse dolžnosti pripravnika se tvoj staž konča. Dolžnost pripravnika pa je opraviti lovski izpit. Nekatere nazadnjaške LD pa omejujejo mlade lovce še z tem,da ne smejo na primer loviti trofejne divjadi in tako naprej. Vsekakor pa ko opraviš lovski izpit si LOVEC in nič več LOVSKI PRIPRAVNIK.
    Citat Krpan je objavil:
    Pri nas pripravnik konča z pripravniškimi dolžnostmi, ko opravi praktični izpit pred komisijo LD. Po tem ima pravice in dolžnosti kot vsi ostali člani. Seveda pa ne sme samostojno izvajati lova dokler ne opravi teoretičnega dela lovskega izpita.

  2. #2

    Privzeto

    Kako je z določanjem mentorja pripravnikom v LD. Ali obstaja kakšna zakonska ali druga ovira, ki onemogoča, da bi bil nekdo mentor pripravniku s katerim sta npr. v sorodu ipd.
    Zanima me tudi kako poteka v vaših LD praktični del izpita, ki je pogoj za opravljanje teoretičnega dela. Kdo je v izpitni komisiji ipd.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Najprej je potrebno povedati, da se je ob sprejetju P R A V I L N I KA o pogojih za opravljanje lovskega izpita in obliki dokazila o opravljenem lovskem izpitu naredila velika napaka zaradi člena ki govori:
    5. člen

    (opravljanje izpita)

    Kandidati za opravljanje lovskega izpita opravljajo teoretični in praktični del izpita pred tričlanskimi izpitnimi komisijami, ki jih imenuje minister, pristojen za lovstvo.
    V praksi bi to pomenilo, da bi moral minister imenovati 1245 članov v 415 komisij za izvedbo praktičnega dela lovskega izpita.

    V praksi pa je pri nas to potekalo o takole:
    Komisijo za praktični del lovskega izpita je imenoval UO in je vezana na mandat. Komisija je tri tedne pred datumom izpita pozvala pripravnike naj predsedniku komisije dostavijo Dnevnik lovskega pripravnika. Komisija se je sestala in pregledala Dnevnike in ugotovila, da so pripravniki izpolnili predlagani program dela, ter pripravila 30 vprašanj za izpit.
    Na izpitu (povabljeni so bili tudi mentorji) je vsak pripravnik dobil 5 vprašanj.Prvo vprašanje je bilo pri vseh opis meje lovišča. Komisija je ugotovila, da je pripravnik opravil izpit in zapisala zapisnik in s tem končala svoje delo do prihodnjega leta.

    Se pa kaže potreba, da bi moral postati predsednik te komisije nekakšen referent za izobraževanje in da bi celo leto bdel nad delom pripravnikov in mentorjev in skrbel njihovo najboljše izobraževanje.Spremljati pa bi moral tudi novosti na tem področju in jih sproti uporabljati pri delu z pripravniki.
    Marko Gorše, Nadlesk

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Glede mentorja pa piše:

    3. člen

    (program praktičnega dela izpita)

    (1) Upravljavec lovišča ali lovišča s posebnim namenom pripravniku določi mentorja.
    (2) Upravljavec lovišča oziroma lovišča s posebnim namenom je dolžan, skupaj z mentorjem, pripraviti program praktičnega dela izpita v lovišču, ki mora vsebovati vse vsebine v zvezi z gospodarjenjem z divjadjo, tako da pripravnik ob zaključku pripravniške dobe obvlada vsa praktična dela, ki jih zahteva trajnostno gospodarjenje z divjadjo.
    Marko Gorše, Nadlesk

  5. #5

    Privzeto

    Krpan, te moram popraviti, sprememba tega člena glasi: UL RS 37/07

    5. člen
    (opravljanje izpita)
    Kandidati za opravljanje lovskega izpita opravljajo teoretični del izpita pred tričlanskimi izpitnimi komisijami, ki jih imenuje minister, pristojen za lovstvo.
    (2) Praktični del izpita opravljajo kandidati pred tričlansko izpitno komisijo, ki jo imenuje upravljavec lovišča oziroma lovišča s posebnim namenom.

  6. #6

    Privzeto

    Mentorja (ali dva) pripravniku določi UO lovske družine. Imeti mora ustrezno usposobljenost (po novem opravljen izpit za mentorja) in dovolj praktičnega znanja, da pripravnika vpelje v skrivnosti narave in divjadi v njej. Za praktično usposabljanja je izdelan program, ki ga mora pripravnik prejeti ob sprejemu v članstvo.
    Drugih omejitev za določitev mentorja pripravniku ni. Res pa je bolje, da se izognemo družinskih in sorodstvenih povezav, nekateri to kaj radi povezujejo z nepotizmom. Resnica pa je najbrž ta, da oče sina veliko bolj temeljito pelje skozi pripravništvo, mu nalaga še kup obveznosti, ki mu jih sicer ne bi bilo potrebno postoriti, da ne bi padali očitki pogledov skozi prste.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Tovariši danes imam glavni izpit, pa va sprosim da zame in vse moje sotrpine stisnete pesti da bo tekla kri izza nohtov, čeprav dvomim da bo pomagalo (vsaj zame).

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    NAREEEEDUUUUUUUUUUUUUUUU SMMMMMMMMMMMMMMMMMM!! heh
    Ob priliki dma za rundo!

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Le fajn ga zalite, lovski izpit se sam enkrat nardi!Čestitam!

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Bomo bomo brez skrbi ob priliki, oz v petek, da ne bo ju3 tiger na šihtu po glavi skakal.

Stran 1 od 31 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •