Stran 22 od 31 PrvaPrva ... 12181920212223242526 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 301

Tema: Lovski Izpit

  1. #211

    Privzeto

    Mugo se strinjam. Potem pa jim mogoče zagrozit, da v primeru, če ne pride do sprememb, bomo državi skupinsko predlagali, da odvzame te pristojnosti lovski organizaciji in jih podeli drugi ustanovi (recimo po razpisu katera bo ugodnejša in seveda usposobljena za to).

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #212

    Privzeto

    Bravo Mugo! Se zelo strinjam.
    Zakaj staviti na crknjenega konja.
    Stran z njim in drugega zapreči!

    Ganges, za take akcije se je potrebno nekako organizirati.
    Četudi le v obliki civilne iniciative.
    A potrebno se je dobiti skupaj, dogovoriti cilje in obveze prisotnih in potem resno pristopiti.
    Koliko od vas jih je pripravljenih iti v to zgodbo?
    Mislim, da se bo pri otresanju jezikov ali tipkanju po tipkovnici kar lepo nehalo.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #213
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Se mi je porodila ideja... Zakaj se predavanja ne organizirajo kje v kakšnem lovskem domu? Po moje bi bilo veliko ceneje, opremo kot je LCD projektor in grafoskop pa ima že skoraj vsak, ki trži predavanja, seminarje, tečaje ipd..
    To sem tudi jaz premišljeval že par let nazaj. Bi tečajniki lahko spoznali vse lovske družine v dotičnem območju, njihove prostore, vodstva, lov,...pa tudi predavatelji bi videli malo sveta !
    Pri nas takoj nudimo brezplačno dvorano in projektor...Bom drugi teden predlagal to na KZIKIPTSJZLDG!
    Last edited by tarfila; 24. February 2012 at 13:10.
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  4. #214

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ganges, za take akcije se je potrebno nekako organizirati.
    Četudi le v obliki civilne iniciative.
    A potrebno se je dobiti skupaj, dogovoriti cilje in obveze prisotnih in potem resno pristopiti.
    Koliko od vas jih je pripravljenih iti v to zgodbo?
    Mislim, da se bo pri otresanju jezikov ali tipkanju po tipkovnici kar lepo nehalo.
    Zraven vse današnje tehnike, ko se, da vse uskladiti v par sekundah preko takih ali drugačnih načinov komuniciranja se mi ne zdi nujno potrebno neko srečevanje v živo vseh, ki bi želeli sodelovati pri poskušanju spreminjanja nekaterih dosedanjih praks. Je logistično izredno težko izvedljivo. Seveda sem pri posameznih akcijah, ki se mi zdijo pomembne pripravljen sodelovati na nekatere načine, ki so možni, tudi s podpisovanjem raznih dopisov, peticij,... seveda s pravim imenom in priimkom. Res pa je, da se mi zdi nepotrebno in nisem pripravljen sestankovati, da bi se dogovarjali in bi moral za to prevozit 400-500km... To je še šlo v študentskih časih, ko sem bil v prestolnici. Dandanes pa se marsikaj da preko telefonov mailov, klasične pošte, da so original podpisi....

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #215

    Privzeto

    Pozanimal sem se za naš konec - cena 260 EUR na dva obroka. Predavateljska ura je ovrednotena na 35 eur.

  6. #216
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave

    @MasterLesjak: 14 in samo 300€? Kdaj?
    Lani (mislim, da od januarja do marca/aprila).

    Izpita naj bi bilo skupaj 60 ur, ne vem pa, ali je sem vštet tudi praktični del (ki pa itak znese sobotno dopoldne).

  7. #217
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    No Modrijani !!!

    Pa se sprašujemo, zakaj je preljuba naša JAGA, tam kjer je ???


    - pa si sposodimo od mugo-ta njegov rek, ki še kako drži:

  8. #218

    Privzeto

    Kot sem zapisal že pred dnevi, s problematiko izvajanja lovskih izpitov se mora soočiti komisija za izobraževanje LZS. Če ne vedo, kakšni in kje so ti problemi, naj si preberejo in proučijo jedrnat zapis MilanaK, ki naj ga na komisijo odnese kar članica tvoje LD. Dodati je treba le problematičen sestav predavateljskih aktivov, njihovo strokovnost /ocenjuje jo kar OLZ/ in lokalno zaplankanost.
    Nedvomno pa je treba zapisati ponovno: Lovska zveza Slovenije je talka Območnih lovskih zvez, kar se prav na področju izobraževanju še kako odraža. Ne imejte utvar, da bodo šefi ali lokalni šerifi na OLZ prepustili to donosno dejavnost na višji nivo. Jasno je, da s tem in iz žepov pripravnikov pokasirajo še vse dodatne stroške /čiščenje prostorov, dodatno ogrevanje, stalno navzočnost tajnika OLZ, kilometrina vodje izobraževanja, …/, ki končajo na TRR OLZ in kasneje v žepih teh ljudi. Skrb za nabavo lovskih krojev in vsem kar spada zraven, je donosen posel, pa ne samo za OLZ.
    Čeprav nisem pristaš prenosa izobraževanj na zunanje institucije /tudi ZGS ima v svojih zakonskih aktih zapisano alinejo ..izobraževanje za lovce.../, bo to edino zdravilo za streznitev, ki pa roko na srce, ne bo nič cenejša za pripravnikov žep.
    Javno pooblastilo LZS, za izvajanje izobraževanj za lovce vedno bolj bledi in druge institucije bodo to v kratkem pridno izrabile.

  9. #219

    Privzeto

    Moje mnenje je, da s peticijo Forum lov ne bi dosegli nič. Verjetno na LZS berejo, kar se na njem piše. In če imajo njeni odgovorni interes, da kaj spremenijo na področju zadev, o katerih tukaj teče beseda, potem to lahko storijo tudi brez peticije.

    Učinkovitega nadzora nad izvajanjem nalog, ki jih LZS opravlja v javnem interesu, praktično ni. Vsaka usposobljena članica zagovarja in si prizadeva za uresničitev predvsem svojih interesov. LZS pa je ujetnica svoje lastne organiziranosti. Obvladujejo jo njene usposobljene članice, ki zanjo tudi opravljajo v njenih Pravilih navedene in na njih prenesene naloge. Njihovo delo se vrednoti tako, da so vse enako dobre, čeprav je jasno, da nekatere od njih:

    -presegajo povprečno strokovnost in kakovost izvajanja prenesenih javnih nalog
    -dosegajo povprečno strokovnost in kakovost izvajanja prenesenih javnih nalog
    -ne dosegajo zaželene strokovnosti in kakovosti izvajanja prenesenih javnih nalog

    Poleg gornjega pa je še pomembno ali načrtovana dela /naloge/ izpolnjujejo v obsegu načrtovanih sredstev ali pa so ta prekoračena, naloge pa ne povsem izpolnjene.

    UO LZS je preštevilni, zato ni operativen. V ospredje običajno prihajajo lokalni in ne nacionalni interesi. Kdo od njegovih članov ali članov komisij pa bo glasoval za sklep, ki bi bil v "škodo" usposobljenim članicam. Nihče si namreč sam sebi ne bo žagal veje, na kateri sedi. Vsaka usposobljena članica vodi svojo politiko in so direktne porabnice sredstev LZS. Prenos dobrih praks v njihovo delovanje pa je nekaj bogokletnega in nezaželenega. Zato nas druge in na novo nastale naravovarstvene organizacije dohitevajo in prehitevajo, ker se znajo novodobno organizirati, javnosti pa na primeren in učinkovit način predstaviti svoje aktivnosti in to, za kar se kot nevladne organizacije zavzemajo. Zato so prodorne in uspešne, organiziranost lovstva pa je tam, kjer je bilo pred 50. leti, t.j. v Kardeljevem delegatskem sistemu. Iz njega priti pa je enako težko kot sistem volitev za državne poslance spremeniti tako, da bi ljudje /volivci in volivke/ volili kandidate in ne strankarske liste.

    Da se lovski veljaki že v naprej in pred sejo UO dogovorijo za kaj in kako bodo glasovali pa izhaja iz zadnjega zapisnika konstitutivne seje UO, ko je eden izmed njegovih članov opozoril, da se takih sej, ko je že vse v naprej dogovorjeno, ne misli udeleževati. V zapisniku je zapisano:

    P. B.:
    "je izrazil skrb in razočaranje nad potekom seje, saj se med razpravami ni mogel znebiti občutka, da postaja med razpravo, ki ni v podporo vodstvu LZS, kar naenkrat moteč. Zaključil je z vprašanjem ali je v primeru, da bi se to ponavljalo, sploh vredno še sodelovati na takšnih sejah. Zatrdil je, da nima namena na sejah UO zgolj dvigovati roke za odločitve, ki so sprejete nekje v ožjem krogu vodstva LZS."
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  10. #220

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave

    P. B.:
    "je izrazil skrb in razočaranje nad potekom seje, saj se med razpravami ni mogel znebiti občutka, da postaja med razpravo, ki ni v podporo vodstvu LZS, kar naenkrat moteč. Zaključil je z vprašanjem ali je v primeru, da bi se to ponavljalo, sploh vredno še sodelovati na takšnih sejah. Zatrdil je, da nima namena na sejah UO zgolj dvigovati roke za odločitve, ki so sprejete nekje v ožjem krogu vodstva LZS."
    Ker gre za modrega in zaupanja vrednega člana UO, ta misel izraža vso bedo ureditve, ki so zapisana v Pravilih LZS. In vredno je zapisati že stoprvič: LZS je ujetnica OLZ in iz tega kroga ne bo možno pred radikalnim posegom v tako obliko organiziranosti. Da lahko neka organizacija, ki sploh ni lovska, upravlja z nami vsemi, je pa že preveč. In to po osmih letih od uveljavitve Zakona o divjadi in lovstvu.

Stran 22 od 31 PrvaPrva ... 12181920212223242526 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •