Stran 26 od 31 PrvaPrva ... 16222324252627282930 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 251 do 260 od 301

Tema: Lovski Izpit

  1. #251
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat čot je objavil: Pokaži objave
    če bi imel etični kodek kakšen smisel oz težo potem bi bilo odnosi v slovenskem lovstvu mnogo bolj rožnati. Seveda bodo vsi podpisali etični kodeks, ker drugače ne bodo dobili lovske izkaznice, pa če se z njim strinjajo ali ne. To se mi zdi kot neko vsiljevanje. Ampak sam ideja mi je še nekako všeč, če pa pomislim da so ga podpisali tudi vsi tisti ki so vredni da jih pes..., mi gre pa na kozlanje. Da ne zgubljam besed o odboru za etični kodeks...
    Čudno, meni ni nihče omenil kodeksa ko sem oddal vlogo za izkaznico...

    Itak je pa pri nas tako, da sem sam za vse. Če bom hotel podpisati kodeks bom moral sam sitnariti. Isto kot je bilo za izkaznico. Pa še bi se dalo naštevati.

  2. #252

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Čudno, meni ni nihče omenil kodeksa ko sem oddal vlogo za izkaznico...

    Itak je pa pri nas tako, da sem sam za vse. Če bom hotel podpisati kodeks bom moral sam sitnariti. Isto kot je bilo za izkaznico. Pa še bi se dalo naštevati.
    Če je možno, se podpisu kodeksa ogni!
    Pa ne zato, ker bi bil kodeks slab. Temveč zato, ker so se veleumi spomnili, da nas bodo še preko tega inštituta sankcionirali in nikakor ne dojemajo, da je to le etični kodeks, ki nima nobene realne veljave.
    Etika je stvar srca in tega imaš ali pa nimaš. Ravnanja nekakšne etične komisije, ki je sestavljena in postavljena tako kot celotna naša organizacija, pa se poštenju in etiki enostavno ne more približati. Žal!
    Jaz sem ga podpisal, vendar ga ni podpisal naš starešina in mu ga tudi nikoli ne bom dal podpisati. Ker je to v taki organizaciji, kjer prosperira komolčarstvo brezpredmeten papir.
    Moj podpis je kot sem omenil v srcu in moj odnos do divjadi se bo ravnal po njem. Pa če je funkcionarjem to prav ali pa ne!
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #253

    Privzeto

    sršen, ko bi le bilo tako kot si napisal. Kaj je odbor za etični kodeks? V teoriji lepo piše: to je odbor, ki skrbi za odnose med lovci. In če bi imel ta odbor kakršnokloi moč oz. orodje z katerim bi lahko privil tiste ki kodeks namerno kršijo bi odnosi stali drugače. Tako pa se samo sliši grozno, ko pa podpisniki vidijo da je v njihovi moči samo opozarjanje in opominjanje, jim je pa malo mar za vse skupaj in še naprej kršijo kodeks z svojim ravnanjem in obnašanjem. Jaz sem takoj za da se kršitelje ostro kaznuje In mislim da se s tem večina strinja, razen tisti, ki že v naprej vedo da bi jih potem kaj doletelo...

  4. #254

    Privzeto

    Citat čot je objavil: Pokaži objave
    ... Jaz sem takoj za da se kršitelje ostro kaznuje In mislim da se s tem večina strinja, razen tisti, ki že v naprej vedo da bi jih potem kaj doletelo...
    Ravno to je po mojem napačno pri etičnem kodeksu. Ker se ga obravnava kot nekakšen pravilnik, zakon...

    Etični kodeks ni, niti ni namenjen temu. Etični kodeks je merilo, katerega naj bi se ravnali na področju, ki je izven zakonov, pravil, kaznovalne politike.
    Ravno vrivanje etičnega kodeksa na področje kaznovalne politike je ubilo njegov namen.
    S kaznovalno politiko tam kjer ni njeno mesto se dosega ravno nasprotne učinke. Žal je to rak rana ne samo našega lovstva temveč tudi družbe.
    Zato se etični ljudje obnašajo etično brez papirjev, neetični pa si z njimi obrišejo zadnji del hrbtenice.
    Je pa seveda ta kodeks v današnjih razmerah lepa prilika za še nekaj funkcionarskih stolčkov.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #255
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Smo izven teme pa vendarle...

    Etični kodeks ni zakon ali statut ali pravilnik je zgolj standard za obnašanje lovcev. In ti standardi bi morali biti vpleteni v izvršilne akte (zakonodajo, interne akte LZS in LD).

    Določeni standardi kodeksa so zapisani v zakonodaji.

    Naprimer Kodeks pravi:
    11.
    člen
    Lovec ravna z lovskim orožjem zakonito, skrbno in s polno osebno odgovornostjo za varnost.
    Zakon o orožju pa pravi:
    22. člen

    Vsakdo mora z orožjem in strelivom ravnati s posebno skrbnostjo.

    Posebna skrbnost pri ravnanju z orožjem se kaže v njegovi pravilni in strokovni uporabi, nošenju, prenašanju in hrambi ter prizadevanju, da je orožje v brezhibnem stanju.
    Če pa gremo na člen Kodeksa:
    13. člen
    Lovec naj bo častna oseba in temu primernega zunanjega in notranjega obnašanja, z odgovornim ravnanjem do narave, divjadi, družbenega okolja, do lastnikov ali upravljavcev zemljišč in gozdov ter do svojih lovskih tovarišev.
    S svojim vedenjem in ravnanjem si mora lovec v svojem družbenem okolju prizadevati za svoj ugled ter za ugled lovskih organizacij.
    Lovci naj bodo moralno neodvisni od svojega položaja ter od razmer v družbenem okolju.
    Pa lahko ugotovimo, da je med lovci cel kup ljudi, ki ne ustrezaju standaru iz tega člena. Nekdo ki je pokradel družbeno lastnino, ali pa nekdo, ki je član mafijskih združb ali pa nekdo, ki je okradel delavce v lastnem podjetju in tako naprej... ne more biti lovec po kodeksu. Vendar tukaj kodeks pade, ker je v igri družbeni položaj in denar....
    Marko Gorše, Nadlesk

  6. #256
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Danes smo tudi mi Gorenjci končali z izobraževanjem.
    Po tolikih letih se mi je želja, postati Lovec le uresničila! Občutki so nepopisni!
    Iskrena Hvala pa mentorju in mentorici, ki sta me spremljala od vsega začetka in mi nesebično posredovala znanje!
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  7. #257
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Čestitam!

  8. #258
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Danes ima(mo) postojnsko-bistriška ZLD svečano podelitev spričeval in podpis etičnega kodeksa...
    Veselo bo!

  9. #259

    Privzeto teoretičen del izpita

    Ali mi lahko kdo pove če lahko izpite opravljaš pred 18.letom

  10. #260

    Privzeto

    Lahko, pogoj je opravljen preizkus varnega ravnanja z orožjem in praktični del lovskega izpita. Lovsko izkaznico pa lahko dobiš šele ob izpolnitvi 18 let starosti.

Stran 26 od 31 PrvaPrva ... 16222324252627282930 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •