Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Novo obvestilo KZS z 21. 9. 2016 - preklic sklepov

  1. #1

    Privzeto Novo obvestilo KZS z 21. 9. 2016 - preklic sklepov

    POMEMBNO / IMPORTANT:

    Sklep KSV 8/11-2016: KSV zavrnjena sklepa 9/9-2016 in 9/10-2016 spremeni v naslednji sklep:
    Na razstavah je prepovedano razstavljanje kupiranih psov vseh pasem skotenih po 1.1.2015, razen ob predložitvi veterinarskega potrdila. Razstavljavec je dolžan veterinarsko potrdilo predložiti ob prijavi na razstavo in sodniku fizično v razstavnem krogu.

    Decission of KSV 8/11-2016: Cropped and docked dogs of all breeds born after 1.1.2015 CAN NOT be shown on dogshows in Slovenia, except when applying a veterinary certificate. The veterinary certificate should be sent with the entry as well as presented to the judge in the ring.

  2. #2

    Privzeto

    Moram se oglasiti.

    Nič več ne "razumem". Resnično prosim za "pomoč".

    Tako, po "butalsko" razumem le to, da je KZS "potegnila nazaj" sklep, ki je bil objavljen na njihovi spletni strani. Na kratko ga bom povzela: Psi lovskih pasem, poleženi po 1. 1. 2015 se lahko razstavljajo s kupiranim repom - ostali psi ne (razen v primeru "višje" sile, poškodbe in vet. potrdila.Ta sklep je veljal dobro leto in pol. In nekaj lovskih manekenov se je s ponosom pokazalo tudi na "rdečem" tepihu. S kupiranim repom.

    Predpostavljam, da so mladiči psov lovskih pasem bili kupirani že v leglu ob zakonsko predpisani veterinarski asistenci. Zakon nalaga, da veterinarji opravijo kupiranje. Lovski vzreditelj se je za kupiranje repkov mladičkov v leglu odločil dobesedno iz "zdravstvenih" razlogov (namenoma sem uporabila izraz zdravstveni razlog , saj ta termin "uporablja" KZS).Vsem nam je poznano, da je namen kupiranja repov določenih pasem psov lovskih pasem ravno v tem, da se psa zaščiti pred pred kasnejšimi morebitnimi poškodbami na lovu. Ogromno je (bilo) primerov (podkrepljenih s fotografijami poškodb) pri ptičarjih. in potem dolgotrajnega zdravljenja in bolečin psa.. In največkrat (90 %) se je zgodilo, da je rep zopet "počil" in sledila je "amputacija" repa pri odraslem psu. Veliko je bilo napisanega o tem, predvsem Nemci so bili "pionirji" oz. pobudniki za kupiranje. Z razlogom in to tehtnim ter so dosegli, da se kupira že v leglu. In tudi razstavljajo lahko svoje kupirane lovske "manekene".???

    Evo, vračam se na temo in sklep KZS. Leto in pol je naša krovna pasja organizacija dovolila razstavljanje psov s kupiranimi repi. Brez zahteve po veterinarskem potrdilu. Zdaj pa se je potegnila "nazaj", če prav razumem. Morda se jaz motim. Ne vem. Zato sem včeraj pisala na KZS. Vljudno prosila predstavnike KZS, da mi odgovorijo na moja naslednje vprašanje, saj bo verjetno še koga zanimalo in ne samo mene. Na kratko bom povzela svoja vprašanja.

    1. Imam psa. lovske pasme, starega 16 mesecev s kupiranim repom v leglu.. Mladinski šampionat je že "pod" streho, odprt je že "odrasli" šampionat. Na razstave več ne "sme" brez veterinarskega potrdila. Je tako?

    2. Ali zdaj to pomeni, da moram kontaktirati vzreditelja in ga prositi, da post festum gre do svojega veterinarja in prosi za potrdilo, da je bil rep v dobrobit psa kupiran že v leglu?

    3. A boste tako potrdilo na razstavah sprejeli ? "- Ali moramo lastniki takšnih psov (očitno v očeh marsikoga pohabljenih in "mučenih" psov) iskati veterinarja in ga prositi za "pomoč", če bi želeli svoje štirinožne lovske prijatelje tudi razstavljati" pod pretvezo "poškodbe"??? .. Lepo in edino prav bi bilo, da nam KZS kot krovna "pasja" slovenska organizacija razjasni naše dvome in neukost (se opravičujem, ampak nas kar nekaj ne razume) in nam poda točne odgovore, kako naprej..Vsaj glede razstav, ostalo se bomo že sami "znašli".

    In nenazadnje smo tukaj tudi dolgoletni vzreditelji psov lovskih pasem, ko smo zmedeni ob prebranem..Tudi nam je treba nekaj povedati, nas seznaniti.. Ne le preklicati sklepe, ki za sabo nosijo "posledice", takšne in drugačne..

    4. In ali se sploh lahko še kupira repe pri psih lovskih pasem? Ne vem, ne razumem.

    Upam, da dobim odgovore. Bom sporočila.

    Sklep je veljal leto in pol.. Komu sedaj ni bil "povšeči" ne vem..Morda ni v skladu s kakšnim "višjim" zakonom? Ljudje, ki tam sedijo so nam dolžni nakaj povedati in dati "navodila". Nismo mi nič "narobe" naredili, da bi bili zdaj dolžni "reševati". In nismo mi tisti, ki bomo iskali rešitve "post festum.

    Dragi moji lovski prijatelji, a je vam kaj znano?

    Ne, ne gre le za razstave, da ne bo pomote. Gre tudi za nova legla. Kupirati ali ne kupirati repkov mladičkom v leglu, to je glavno vprašanje? Je dovoljeno ali je (zdaj) prepovedano?
    Jaz sem očitno "butalec", ker ne razumem. Vem samo to, da nič ne vem.

    Lepo bodite.

  3. #3

    Privzeto

    Evo, zdaj sem pa našla tole:

    Pregled in potrditev sklepov 9. in 10. seje KSV

    UO KZS ugotovi neusklajenost sprejetih sklepov pod številko KSV 9/9‐2016 in KSV 9/10‐2016.

    Zakon o prepovedi kupiranja psov velja za vse pse, oziroma pasme enako, zakon ne ločuje
    športne in lovske pasme, kakor tudi ne dovoljuje kupiranje psov lovskih pasem.
    Sklep UO KZS 3/18‐2016: Sklepa KSV 9/9‐2016 in KSV 9/10‐2016 se zadržita in zaradi
    neusklajenosti vrneta v ponovno obravnavo na KSV.

    In zdaj še manj razumem. Ja, res mi je neprijetno in nerodno.

  4. #4

    Privzeto

    Zakon o zaščiti živali, 20.člen pravi tako:

    Prepovedani so naslednji posegi:

    – odstranjevanje krempljev mačkam in odstranjevanje glasilk živalim;

    – odstranjevanje rožnih nastavkov z uporabo jedkih snovi;

    – krajšanje kljunov perutnini, razen če je opravljeno z namenom, da se preprečijo večje
    poškodbe
    – amputacije ali kastracije z elastičnim obročkom;–

    krajšanje repov psom, razen če je poseg po strokovnem mnenju veterinarja v korist živali in ga opravi veterinar.


    Ta Zakon o zaščiti živali je bil objavljen v UL leta 2013. Novejšega nisem našla. Se je kaj spremenilo???

  5. #5

    Privzeto

    Tatjana, nič se ni spremenilo.
    Še vedno imamo butlne tam kjer je najmanj treba.
    Jaz bi spremenill zakon, ki sedaj določa jago s pasemskimi psi, pa naj se na KZS malo spolno onegavijo!
    Preizkušnje bi uvedel v krog LZS, pa naj jaga krokodil, če jo uspešno opravi.
    Te KZS imam počasi krepko polno spolovilo.

    No za razstavljanje to težav še ne reši. In jih tudi ne bo, ker očitno znajo slovenci samo podrirati, graditi pa ne. In tudi KZS ne bo zlepa taka kot bi morala biti. Torej za pse, namesto da je sedaj za razne povzpetnike.
    Od LZS bi pričakoval kakšne dobre ukrepe v tej smeri, ne pa da se ližejo na sestankih in še naš denar šenkujejo!
    Verum justicia quod parilitas!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •