Stran 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 94

Tema: prošnja

  1. #81
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Tuhinjska dolina
    Prispevki
    231

    Privzeto

    v redu :icon_:

  2. #82

    Privzeto

    Zanima me slednje, po oddaji prošnje v LD oz LPN (neven, kakšna je razlika v pripravništvu med omenjenima, če je bi prosil za pojasnilo) me marca oz. aprila obvestijo o sprejetju in, če sem sprejet takrat začnem pripravniški staž. Koliko sem slišal potem sledi zdr. pregled in 2 izpita; prva pomoč in pa varno rokovanje z orožjem in nadaljno spoznavanje lovišča in delo v lovišču. Kako pa je s stroški? Koliko znašajo stroški v prvem letu, ko sem pripravnik, se pravi zdr. pregled, članarina (100-150€) in pa 2 izpita ali je potrebno še kaj opraviti v začetku? Vem, da se stroški od regije do regije razlikujejo, zanima me vsaj okvirno s kakšnimi stroški se bom srečal v prvem letu pripravništva.

    Lp

  3. #83

    Privzeto

    Hmmm dobro vprašanje, velik!:icon_:
    Samo če te to res veseli ti ne bo žal niti centa.
    Sam še nisem uradno pripravnik, naj bi to postal že kmalu, lani sem pa zamudil oddajo prošnje za 2 tedna in tudi naj bi jih že imeli "dovolj", ampak sem vseeno nakupil opremo za lov (razen orožja) in ti povem da je vse skupaj prišlo 700 EUR. V to so všteta vsa oblačila in obutev, daljnogled, nahrbtnik,...za lov poleti in pozimi, kar sem letos že zelo uporabljal, seveda samo za opazovanje in že v tem letu sem bil od aprila pa do decembra vsaj 100 krat na terenu in vsakič vidiš da ti še nekaj manjka, in lahko kar kupuješ in kupuješ...tako da je težko reči. Pa sem šele pri oblačilih, kaj bo šele
    Za zdravniški pregled spremljaj forum, kot so mi prijatelji pripravniki povedali imaš stroškov za razne izpite, spričevala, preglede in ostale stvari okoli 500 EUR.

    Lp
    Last edited by TaSl; 29. November 2011 at 20:37.

  4. #84
    Član od
    Apr 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    248

    Privzeto

    Meni je bilo na začetku pripravništva povedano takole:

    "SLAB LOVEC V ENEM LETU ZA LOV ZAPRAVI ENO KRAVO, DOBER PA DVE"

    V vsakem hecu je malo resnice. Počasi boš že prišel do tistih dveh krav .....

    Every time I feel the spirit

  5. #85
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Ena krava pa tudi dve ne bosta dovolj
    Marko Gorše, Nadlesk

  6. #86

    Privzeto

    Če pa že molzeš pa moraš tudi kaj dat

    z nakupom opreme se ne obremenjujem, ker je kar nekaj posedujem že od prej... je pa res, da se vedno rabi nekaj dodatnega, novega,...

    @TaSl kot si napisal 500 €, kaj vse je tu vključeno? kolikor mi je znano se v prvem letu opravijo zdravniški pregled, prva pomoč in pa varno rokovanje z orožjem, ostalo pa je praktični del v lovišču?

  7. #87
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    115

    Privzeto

    na začetku imaš varno rokovanje z orožjem in prava pomoč 150 eur
    ter članarina 100 eur

    jaz sm do sedaj v porabil za varno rokovanje 150 + članarina 100+ prepeličar 250
    obleke in opreme nism dosti kupoval, nekaj sm imel od prej nekj sm dobil.
    opraviti pa moram še ispite ki bodo spomladi
    Cilj vojne ni, da umreš za svojo domovino, temveč da pripraviš tistega na drugi strani, da umre za svojo.
    "Veliko moč ima tisti, ki zna molčati tudi takrat, ko ima prav"

  8. #88

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Ena krava pa tudi dve ne bosta dovolj
    Seveda ne,če se pričeš ukvarjati s strelstvom (lovskim),iz preverjenih krogov so stroški(trenutno najbolj zagnanega lovskega strelca ) 500eur na mesec,mislim da to ni mačji kašelj

    lp

  9. #89
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    50€ ali več - predavanja in izpit (teorija + praksa) rokovanje z orožjem,
    38€ - zdravniški pregled (v ZD Šk.Loka misim, da je najcenejši v celi Sloveniji - v Il.Bistrici je 120€ (se je tovariš zaj...l), v Postojni 90€ - razlike so ogromne !!!???),
    150€ - članarina,
    orožje in orožni list (lahko počaka),
    osnovna oprema za oblečt ipd.,
    ...
    Last edited by PROF.racoon; 30. November 2011 at 21:44.

  10. #90
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Predvsem se ne zagnati in kupiti vsega, kar ponujajo in kar "moraš" imeti. Pri opremi je tako, da boš že sproti videl, kaj bi rabil in to potem nabaviš.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •