Stran 5 od 10 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 94

Tema: prošnja

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Kaj pa vem;

    Če bi mi v UO samovoljno sprejemali člane, bi kmalu naleteli na punt in nejevoljo kakšnega posameznika, če pa sprejem potrdi večina, pa tega ni. Tudi, če imamo mandat za sprejemanje tovrstnih odločitev, se nam zdi, da je bolje, da imajo vsi člani možnost izraziti svoje mnenje.

    Kolikor mi je znano, je v vseh okoliških družinah praksa, da se prošnje za sprejem obravnavajo na posebni točki dnevnega reda OZ.

  2. #42
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Grizzly Adams je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa vem;

    Če bi mi v UO samovoljno sprejemali člane, bi kmalu naleteli na punt in nejevoljo kakšnega posameznika, če pa sprejem potrdi večina, pa tega ni. ...
    Vem, Grizly, da je v praksi tako. Ni pa prav, niti ni v skladu z zakonom.
    Saj tudi UO ne sprejema novega člana na klasičen način s kakšnim glasovanjem ipd. Mora samo ugotoviti ali prosilec izpolnjuje pogoje ali ne. Lahko še ugotovi, ali so zakonske možnosti za zavrnitev. O tem, ali se bo te možnosti uporabil ali ne pa lahko seveda odloča OZ. Vendar kakorkoli, za vse morebitne prosilce mora biti enako. Tu pa se občajno začno težave, zamere in celo morebitne tožbe.

  3. #43

    Privzeto

    Citat Grizzly Adams je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa vem;

    Če bi mi v UO samovoljno sprejemali člane, bi kmalu naleteli na punt in nejevoljo kakšnega posameznika, če pa sprejem potrdi večina, pa tega ni. Tudi, če imamo mandat za sprejemanje tovrstnih odločitev, se nam zdi, da je bolje, da imajo vsi člani možnost izraziti svoje mnenje.

    Kolikor mi je znano, je v vseh okoliških družinah praksa, da se prošnje za sprejem obravnavajo na posebni točki dnevnega reda OZ.
    _____________

    Komu pa se potem odklonjen kandidat sme pritožiti, če z odločitvijo organa ni zadovoljen ? Kar takoj na sodišče ??? Mu to v pravnem poduku zavrnitvenega sklepa tudi zapišete?
    Želimo biti pravna država ali to ne želimo biti oziroma želimo biti le takrat, ko gre to nam v prid in ko se sami čutimo ogrožene ?

  4. #44

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    __________
    In potem mora revež vse članarine plačati za celo leto ?????????????? ali le sorazmerni del ????????????
    Ja n vem tako so rekli zdej pa ne vem
    upam da me bojo sprejel mene in prjatla:)

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    _____________

    Komu pa se potem odklonjen kandidat sme pritožiti, če z odločitvijo organa ni zadovoljen ? Kar takoj na sodišče ??? Mu to v pravnem poduku zavrnitvenega sklepa tudi zapišete?
    Želimo biti pravna država ali to ne želimo biti oziroma želimo biti le takrat, ko gre to nam v prid in ko se sami čutimo ogrožene ?
    Nimamo takih primerov.

  6. #46
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Vem, Grizly, da je v praksi tako. Ni pa prav, niti ni v skladu z zakonom.
    Saj tudi UO ne sprejema novega člana na klasičen način s kakšnim glasovanjem ipd. Mora samo ugotoviti ali prosilec izpolnjuje pogoje ali ne. Lahko še ugotovi, ali so zakonske možnosti za zavrnitev. O tem, ali se bo te možnosti uporabil ali ne pa lahko seveda odloča OZ. Vendar kakorkoli, za vse morebitne prosilce mora biti enako. Tu pa se občajno začno težave, zamere in celo morebitne tožbe.
    Ubistvu je praksa točno takšna kot si jo napisal. UO na seji obravnava prispele prošnje, in poda utemeljeno mnenje oziroma predlog za ali proti sprejetju, s katerim seznani tudi članstvo na OZ, ki z glasovanjem praviloma potrdi predlog odbora. Polnopravno članstvo pri nas nastopi z datumom potrditve na občnem zboru.

  7. #47

    Privzeto

    Mi pa smo ravno dve leti nazaj spremenili pravila in določili, da prošnjo obravnava UO LD in se o njej odloči - prej je to počel občni zbor.. Če prositelj izpolnjuje pogoje za sprejem, ki so napisani v zakonu ne vidim nobenega problema zakaj ga(je) ne bi sprejeli v članstvo.
    Za spremembo smo se odločili, saj se je v preteklosti , mislim, da kar dvakrat naredilo, da se je zavrnil sprejem v članstvo ljudi, ki bi lahko še kako veliko pripomogli k delovanju LD in tudi širše. Ti so potem šli drugam in tam nadaljujejo svojo lovsko kariero oz poslanstvo in to uspešno. Razlogov za zavrnitev takrat ni nihče navedel, saj kaj konkretnega ne. prosilec pa se tudi ni pritožil.

  8. #48
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Jah, tudi pri nas se je nekoč dogajalo, da je OZ zavrnil članstvo kakšnemu kandidatu, ki bi bil v vsaki "normalni" LD izredno dobrodošel.. Ampak tisti ki so ga zavrnili so bili takrat tudi člani takratnega UO...

    Tako da tudi UO ni nujno apriori porok pravilnih odločitev.

  9. #49

    Privzeto

    Če so izpolnjeni pogoji za sprejem, ni razloga, da bi prosilca zavrnili. To lahko ugotovi že UO in za to ni treba sklicevati občnega zbora ali pa čakati rednega ( 1x na leto).

  10. #50
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Kakšne pa imate kaj pristopnine v vaših LD? Zraven letne članarine je to znesek s katero bi si lahko pripravnik kupil že CZ M70 za začetno jago.
    Kot sem prebral, pa jih v nekaterih LD celo več ni.

Stran 5 od 10 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •