Stran 10 od 10 PrvaPrva ... 678910
Rezultati 91 do 94 od 94

Tema: prošnja

  1. #91
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Pri meni je bilo s stroški tako (razpon dveh let):
    -120€ članarine (torej če štejemo 2 leti to znese 240)
    -300€ izpit (torej predavanja, praksa itd.)
    -(dobrih) 300€ svečana obleka
    -70€ nahrbtnik
    -100€ čevlji
    - ~100€ nekaj malega oblačil
    -210€ daljnogled
    -(okoli) 750€ puška
    -50€ malokalibrska puška
    -150€ strelni daljnogled

    S tem da nisem štel še cca. 100€ za municijo, pa papirje na občini in podobno.
    Last edited by MasterLesjak; 1. December 2011 at 01:26.

  2. #92
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Vse skupaj nanese okoli 2370€, kar je, glede na to, da sem študent veliko. Sem pa preskrbljen in ne rabim kupovat nič novega (razen morda čevljev, trenutni so namreč že ubogi :D) naslednjih par let.

  3. #93
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Moj nasvet je tudi, da ne se zaganjat in kupovat vse na veliko, raje poskrbi za oblačila, ostalo boš pa vse v času pripravništva ugotovil, kaj še potrebuješ in kaj ne... Vsekakor pa se ti stroški razdelijo na skoraj dve leti, saj prvo leto še ne boš lovil sam in marsi česa ne boš potreboval... Bi ti pa za opremo, katero bi lahko imel vso življenje (dvogled, strelni daljnogled), svetoval, da ne kupuješ nekaj samo da imaš, vendar da raje malo počakaš z nakupom in se odločiš za optiko ki jo kupiš enkrat v življenju, verjemi da boš na ta način prišparal!

  4. #94

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Moj nasvet je tudi, da ne se zaganjat in kupovat vse na veliko, raje poskrbi za oblačila, ostalo boš pa vse v času pripravništva ugotovil, kaj še potrebuješ in kaj ne... Vsekakor pa se ti stroški razdelijo na skoraj dve leti, saj prvo leto še ne boš lovil sam in marsi česa ne boš potreboval... Bi ti pa za opremo, katero bi lahko imel vso življenje (dvogled, strelni daljnogled), svetoval, da ne kupuješ nekaj samo da imaš, vendar da raje malo počakaš z nakupom in se odločiš za optiko ki jo kupiš enkrat v življenju, verjemi da boš na ta način prišparal!
    Glede daljnogleda se ravno ne strinjam. Brez daljnogleda se je težko it karkoli, ker ne moreš opazovati divjadi. Kupovati daljnogled, ki ga boš uporabljal celo življenje, je pa brez izkušenj in poznavanja lovišča težko. Tako, da mu svetujem, da vseeno kupi (če še nima doma) en daljnogled za 200-250EUR, ki ga bo lahko uporabljal dokler ne bo začel sam jagat, med pripravništvom bo pa videl, kakšen je način lova v njihovem lovišču, KAJ in KDAJ se večinoma lovi in bo nato lahko izbral pravi daljnogled.

Stran 10 od 10 PrvaPrva ... 678910

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •