Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Lovstvo me navdusuje, rada bi se pridruzila vasim vrstam!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Lovstvo me navdusuje, rada bi se pridruzila vasim vrstam!

    http://lov.mojforum.si/lov-about1121.html
    Citat lidice je objavil:
    Pozdravljeni,

    pred kratkim sem imela priloznost dvakrat spremljati lovca pri lovu, tudi sicer rada hodim v gore, obozujem naravo in zivali ... spoznala sem, da sem odkrila nekaj, kar me bo zelo veselilo.

    Rada bi se pridruzila kaksni lovski druzini, sem iz Ljubljane. Kako sploh zaceti pripravnisko obdobje, kam naj se obrnem ?

    Hvala vnaprej za vsak namig !

    :)
    Citat orlova6 je objavil:
    Draga lidice, me veseli, da v tem krutem času zelo pozitivno razmišljaš in da te narava kot taka veseli.
    Vse kar narediš je, da daš prošnjo v tebi najbljižji Lovski družini, z kratkim življenjepisom (ali pa v družino kjer bi rada postala član le-te LD).
    Prošnjo je potrebno oddati do konca leta. Najbolje pa je, da se obrneš h kakšnemu članu LD in ti bo povedal vse kaj moraš narediti.
    Škoda, da si iz Ljubljane, ker drugače bi se ti priporočal za mentorja. :oops:
    Citat dejan je objavil:
    Najprej moraš v Lovsko družino kjer bi rada postala članica poslati prošnjo za sprejem (ti bo kdo ki je iz območja Lj več povedal katere družine so tam), ta se mora odposlati do konca tekočega leta saj se prošnje obravnavajo na občnih zborih v začetku leta. Po sprejetju postaneš pripravnica za dve leti prvo leto je praktični del in drugo leto teoretični.
    Z pripravniško dobo končaš nekje junija prihodnje leto.

    Upam da sem ti vsaj malo pomagal, če imaš še kaj vprašanj pa kr pošlji ZS.

    LP
    Citat zverina je objavil:
    Mislim da je ZR7 naš šef iz območja Ljubljane kar pošlji mu ZS pa ti bo malce več povedal kako in kaj v tej okolici.

    Erugače pa bravo podpiram tvojo odločitev. Ti kar pogumno naprej in ne se ustrašit če boš naletela na kake prepotentne idiote, ki mislijo da imajo sam ooni prav in je jaga njihova :wink:
    Citat janez valentic je objavil:
    Čim prej se prikaži v LD kjer bi rada postala članica/ opravila izpit. Na skupinskih lovih se boš nahodila in spoznala ljudi -te bodo še rajši vzeli medse.
    Mislim da smo te vsi lahko zelo veseli in zelo dobrodošla.
    Citat lidice je objavil:
    Citat janez valentic je objavil:
    Čim prej se prikaži v LD kjer bi rada postala članica/ opravila izpit. Na skupinskih lovih se boš nahodila in spoznala ljudi -te bodo še rajši vzeli medse.
    Mislim da smo te vsi lahko zelo veseli in zelo dobrodošla.
    HVALA vsem za tako lep "sprejem", bom pobrskala za seznamom lovskih druzin tukaj na ljubljanskem obmocju, drugace sem sicer Stajerka, na prvih dveh jagah sem bila v okolici Rogatca pri Rogaski Slatini, kjer so tudi moje korenine ... in naravno okolje precudovito! No, pa saj bom tudi tu na ljubljanskem obmocju kaj lepega odkrila.
    Citat janez valentic je objavil:
    pozanimaj se kakšni so pogoji za sprejem (dnar, delovne obveznosti) in kakšna so pravila za lov, ali so kakšne omejitve števila kosov netrofejne divjadi, kako pripravnik pridobi pravico lova trofejne divjadi, koliko je članarina, ali lahko loviš povsod ali imajo razdeljeno na revirje, kdo bo tvoj mentor....
    Do pridež do lovskega izpita traja skoraj 2 leti, verjetno pa boš ostala v isti LD kar nekaj let, tako da je dobro da se zdaj (do konca leta) angažiraš in pridobiš čim več informacij. Prošnjo pošlji na več LD.
    Citat lidice je objavil:
    Super, janez, hvala za te dragocene informacije, si prav zelim, da ne bi prisla v kaksno druzbo prepotentnih dedcev z velikimi trebuhi, naj mi vsi taki oprostijo, ampak to ponavadi spada zraven.

    Kaj pa je ZS, ki naj ga posljem "ljubljanskemu capotu" ZR7 :?:
    Citat ZR7 je objavil:
    Madonca se limate ko muhe na med, čim se prijavi ženska! :twisted:

    Ok, najprej moja administratorska dolžnost:
    Obstaja področje kamor spadajo take teme:
    Pomoč pripravnikom in mladim lovcem
    Kako postati lovec?Nasveti za začetek.


    A ker gre za novinko tudi na forumu, ni hude krvi. Bomo kasneje prestavili ali zbrisali, najprej ji razložimo kaj je ZS!

    ZS ali zasebno sporočilo je gumb, s katerim pošlješ naslovniku zasebno sporočilo, ki ga vidita le vidva in se z njim kaj pomeniš. Gumb je pri vsaki objavi posameznika. Le da je pri nas v angleščini, torej pm

    Ko sporočilo sprejmeš, se ti to pokaže na zgornji strani foruma. Namesto "Nimaš novih sporočil" bo pisalo "Imaš 1 novo sporočilo", Klikni tja in vse ti bo jasno. Če ne, pa vprašaj v temi o forumu.

    Ker si vprašanje že postavila, ti bom odgovor napisal na ZS. Preberi ga!

    LP
    Citat janez valentic je objavil:
    Citat lidice je objavil:
    Super, janez, hvala za te dragocene informacije, si prav zelim, da ne bi prisla v kaksno druzbo prepotentnih dedcev z velikimi trebuhi, naj mi vsi taki oprostijo, ampak to ponavadi spada zraven.

    Kaj pa je ZS, ki naj ga posljem "ljubljanskemu capotu" ZR7 :?:
    Prepotentni desci z velikimi trebuhi so težava.Menda je lažje zmanjšati trebuh, kot zmanjšati prepotentnost, kar me samo deloma tolaži.

    Poišči si mentorico, upam da so kakšne.
    Citat orlova6 je objavil:
    Lidica, a meni pa ne gre zahvala, pa še prvi sem bil in ti dal spodbudo, a tk, na orlovo pa kr tk, benti, spet sem izvisel... že prav, že prav. :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil:
    Citat lidice je objavil:
    Citat orlova6 je objavil:
    Lidica, a meni pa ne gre zahvala, pa še prvi sem bil in ti dal spodbudo, a tk, na orlovo pa kr tk, benti, spet sem izvisel... že prav, že prav. :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil:
    Kaj zahvala, tvoj post je bil odlocilen :D :D , ne brez heca, res lepa spodbuda, oprosti, ampak naenkrat je blo tolko mejlov, da nisem sproti uspela. :roll: :roll: :roll:
    Citat ZR7 je objavil:
    Ok, da mesto ni pravo, smo ugotovili. Kontakte ste vzpostavili, zato tole selim na pravo mesto.
    Citat dolgin je objavil:
    Ja,šef ma prav,se popate ko muhe na med :lol: :lol:
    Super da so še taki med nami,sploh če so to predstavnice Dianine sorte :lol: :lol:
    Citat orlova6 je objavil:
    No, vidis, tokrat pa je že boljše. Srčno upam, da ti bo preboj v zeleno bratovščino uspel, ne izgubi volje, tudi, če ne bo šlo, če te kaj ujezi, saj boš videla, da živeti z naravo in jo občutiti, hoditi po njenih stezah, skratka uživati, pa tudi pleniti, je posebno doživetje, ki oddtehta vse tisto salbo ali težavno, ki te bo (to vedi) spremljalo na poti. Hvala temu, da so pa izredno dragoceni in lepi trenutki , ki jih podoživiš med zeleno bratovščino, na lovu in bilo kje kar je povezano s tem, in to oddtehta vse napore, to vedi.

    Če te pa kaj pot popelje na koroško, pa se javi, ti ponudim enodnevno mentorstvo, lahko tudi prenočišče z ali brez zajtrka, po želji... :wink:

  2. #2

    Privzeto

    Lep pozdrav

    Upam, da bo vredu, da kar tu objavim svoje vprašanja (prošnjo).
    Že od nekdaj sem rad v naravi in v njej uživam. Že šesto leto sem ribič, ribolov je hobij mojega življenja, kot tudi delo, odlovi... kar se od ribiča tudi pričakuje.
    Že kar nekaj časa včasih zaidem na kakšno lovsko stran in kaj preberem. Tudi lov je tako začel vzbujati moje zanimanje. Ker pa sem v tem popoln laik in nimam blage veze kako in kaj... Menim, da prvo kot prvo potrebujem nekoga (mentorja), ki bi me počasi in v primeru zanimanja vpeljal v zadevo (vsaj take izkušnje imam iz ribolova). Drugi problem je, da ne poznam nikogar iz vaših vrst. Je potrebna kar včlanitev v LD in ti avtomatsko dodelijo mentorja ali pa si bi ga naj bi "priskrbel" sam? Nevem kako se temu streže ali lahko kar tako prosiš koga ali kaj podobnega...Sem Korošec (Ravne) in, če bi mi lahko kdo iz naših krajev povedal kako in kaj bi bilo super. Vsekakor se ne mislim prenagliti in kar včlaniti (razen, če je to potrebno) ampak prisostvovati pri kaki jagi ali čim podobnim (če je to sploh mogoče-dovoljeno), da zadevo okvirno spoznam. Če pa je kdo, ki mu moja prisotnost in kakšno vprašanje ne bi bila v napoto ga vljudno prosim, da mi odpiše ali pa vsaj razjasni pojme.

    Pozdravljeni, Miha

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Pozdravljen!

    Kar lepo po vrsti:

    - za včlanitev v kakšno lokalno LD si pomoje letos prepozen (občni zbori so povečini mimo)
    - sigurno se bo kak Korošec našel, ki te bo popeljal po lovišču, ti razložil vse, pa tudi tvoja pomoč pri kakšnem delu mu ne bo odveč
    - za mentorja je odvisno kako ima dotična LD postavljena pravila (lahko, da ga že takoj dobiš za eno leto, pri nas ga šele v 2. letu pripravniškega staža, saj imamo 2-letni pripravniški staž)

    Upam, da sem ti ogovoril na nekatera vprašanja in LP
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  4. #4

    Privzeto

    Hvala za odgovor!
    Glede včlanitve se ne mudi; četudi naslednje leto,bo pač naslednje leto.
    Kot sem napisal, mi je prvo važno, da zadevo okvirno spoznam. Da bi lahko pomagal pri delu ali bil prisoten pri kakih drugih zadevah bi bilo SUPER.
    "sigurno se bo kak Korošec našel" ...upam, da res

    Lep pozdrav, Miha

  5. #5
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto

    MEPS, tisti ti forum da priložnost da zadevo več kot okvirno spoznaš.
    Za zdaj, bistro.
    Lep pozdrav iz Hrvaške.

  6. #6

    Privzeto tudi jaz sanjarim

    Kot prvo se opravičujem, ker je bilo nekaj že napisanega, določenih stvari pač ne najdem...(raje sem na zraku, ali počnem kaj koristnega in produktivnega, kot da visim na internetu)...

    Kot prvo obožujem naravo, tam se najdem, ali popolnoma izgubim v mislih...prav tako sem precej navdušen nad strelnim orožjem, čeprav bolj nad samostreli in loki, tudi lovskih zračnim orožjem...nekje na zadnje pravimi puškami, čeprav se kakšne izkušnje z ostrostrelsko puško nebi branil. Rad bi bil lovec, ali vsaj poizkusil to postati...
    morem pa priznati da v nasprotju z žensko publiko v tejle debati, nisem najbolj navdušen nad druženjem z ,,debelimi trebuhi,, , saj sem po naravi precej samotarski tip človeka in samega sebe vidim bolj ure in ure ležati nekje bogu za hrbtom v preži, SAM in čakati pravi trenutek. Sem iz Celja...in tudi poznam enega lovca, a ne pokaže prav preveč zanimanja za pomoč pri moji želji, saj je že tako sam po sebi zelo poseben človek :).

    Torej, koga na Celjskem ali okolici priporočate? Tisočkrat hvala za odgovor če bo do njega prišlo....v vsakem primeru pa hvala za FORUM! :)

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •