Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Lovske proslave in SAZAS

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto Lovske proslave in SAZAS

    Zadnje čase poslušam novice, da se je nad lovske proslave, katerih je letos kar nekaj (70 letnice) spravil SAZAS.
    Ta organizacija naj bi skrbela za avtorske pravice glasbenikov, postala je pa vsaj po mojem mnenju potuha tistim, katerih glasba se sicer ne bi nikoli prijela. Moje mnenje o tej "organizaciji" je strogo negativno, smatram jih za zajedavce.
    To potrjuje tudi novica, da naj bi jih zanimali ne samo nastopajoči pevci, glasbeniki, temveč celo oponašavci jelenjega ruka in bi radi kasirali tudi za njihove nastope. Kajti oni zahtevajo za vsako javno prireditev celotni urnik in minutažo nastopajočih.
    Bo potrebno v bodoče, če bomo v kakšnem lokalu ob pivu oponašali kosovo žvižganje, to prijaviti tem pijavkam? Za jelenje rukanje bo verjetno tarifa večja in nikar naj kdo ne zatrobi kot slon! Bo predrago.
    Menda naj bi bila izvzeta samo državna himna.

    Ok toliko o tem.
    Zakona na katerega se naslanjajo ne vem in ga ne grem brati, ker smatram, da uzakonjena bedarija ostaja bedarija, je kvečjemu še večja. A hakelc je v javnosti prireditev. Če je veselica, če vabimo vse možne obiskovalce in to seveda prijavimo na upravno enoto se s tem že sami od sebe prijavimo tem pijavkam. Zato je neumnost dogodek kot so te naše proslave definirati kot javni dogodek, ker to ni! V kolikor imamo na dogodku samo povabljene, torej lovce, predstavnike drugih družin in družinske člane in prijatelje, to ni javni dogodek. Tako so vsaj pred časom odgovorili na moje vprašanje na upravni enoti.
    Če pa lahko pride na dogodek kdorkoli in je tako tudi vabljeno, potem pa to je javni dogodek in si na pladnju sazasovskim pijavkam, ki so se opremile s celo gardo pravnikov in vohljačev.

    Kdo bolje pozna to tematiko? Izkušnje in nasveti?
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #2

    Privzeto

    Bravo Sršen, dobro napisano!!!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •