Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: včlanitev

  1. #11
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat gosjak je objavil: Pokaži objave
    Z lovskim podmladkom sem mislil na osebe, ki še niso polnoletne in dejansko še ne morejo postati lovski pripravniki ali člani.
    Pri nas taka prošnja ne bi bila sprejeta, čeprav bi jaz glasoval za sprejem vsakega, ki bi se pred polnoletnostjo želel včlaniti. Praktično gledano ker ima pripravnik 3 leta časa da opravi izpit, bi brez problemov sprejemali vsaj 16 letnike.

  2. #12
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Ali se v tej temi pogovarjamo o 65. členi Zakona

    ali o amandmaju in 26. členu ki pravi:
    ...

    ali o obojim.
    ...
    Kolikor jaz vidim, se pogovarjamo ne o obvezni vključitvi tiistih, ki jim to zagotavlja zakon, temveč o izključitvi vseh ostalih.

  3. #13

    Privzeto

    Jaz osebno menim, da bi morale biti LD celo zainteresirane za vstop takih članov čeprav so še mladoletni. Pri mladoletniku namreč bistveno lažje usmerjaš njegovo razmišljanje in delo kot pa pri starejših že izoblikovanih osebah. Škoda bi bilo, da njihova želja, da postanejo lovci zamre zaradi neutemeljenih administrativnih ovir LD, sa je jasno, da v kasnejsih letih pri mladem človeku stopijo v ospredje pomembnejše stvari v življenju kot sta npr. nadaljevanje študija ter ustvarjanje eksistence in družine.

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Mi sprejemamo nova Pravila in smo vrgli ven določilo da moraš biti star 18 let za sprejem v LD. Je pa omejitev, da moraš v treh letih od vstopa opraviti lovski izpit. Pri tem pa je pogoj 18 let. Tako da se v našo LD lahko teoretično vključiš že pri 15.letih. To izvajamo tudi v praksi, saj smo lani in letos sprejeli dva fanta ki še nista dopolnila 18.

    Bi pa dal pobudo LZS, da sprejme sklep, da člani mlajši od 18 let in starejši od 90 ne plačajo članarine LZS, članarine LD pa jih bomo tudi nekako oprostili. Mogoče bi bilo smiselno 18 popraviti na 20 ali celo na 25. Če se že pogovarjamo o pomladitvi LZS.
    Marko Gorše, Nadlesk

  5. #15
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    ...
    Bi pa dal pobudo LZS, da sprejme sklep, da člani mlajši od 18 let in starejši od 90 ne plačajo članarine LZS, članarine LD pa jih bomo tudi nekako oprostili. ...
    Ne vem kako se bo to ujemalo z zakonom o društvih, ki zahteva enakopravnost vseh članov...
    Verjetno je pametneje razmišljati o kakšnih drugih bonusih.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    BIG BOSS brez zamere samo itak ni enakopravnosti......mi mladi jagri plačujemo glih tolk k drugi, delamo glih tolk k drugi, omejitev mam pa več kot pravic in to sam zato ker smo mladi..... in potem se človek upraša če je mojih 100€ manj vrednih kot pa 100€ nekoga drugega?

  7. #17

    Privzeto

    brakir ti bi moral dati 200? pa se drugim delat ure pa nic jagat samo kazati drugim kapitalne srnake pa jelene....

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •