Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 25 od 25

Tema: Pripravniki

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat Ahiles je objavil: Pokaži objave

    .... LD se s tem, ko izda potrdilo o članstvu zaveže, da bo v najkrajšem možnem času pripravnika v tem podučila in izobrazila....
    Kje pa to piše? Jaz še nisem videl potrdila o članstvu, kjer bi to pisalo in ga kot starešina tudi nebi nikoli podpisal. Član LD postaneš z sprejetjem sklepa o tem na občnem zboru. In prenehaš biti ko umreš, te izključijo, izstopiš ali te črtajo iz članstva. In v tem obdobju imaš pravico, da kadarkoli dobiš potrdilo da si član. Potrdilo o članstvu nima nikakršne povezave z usposobljenostjo ali celo z primernostjo nekega člana.
    Ni čudno, da smo tam kjer smo. Če lovci jemljemo zakon v svoje roke in z tem pomagamo državni birokraciji, da skriva svojo nesposobnost za našimi hrbti.
    Marko Gorše, Nadlesk

  2. #22
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    ...Član LD postaneš z sprejetjem sklepa o tem na občnem zboru. ...In v tem obdobju imaš pravico, da kadarkoli dobiš potrdilo da si član. ... pomagamo državni birokraciji, da skriva svojo nesposobnost za našimi hrbti.
    Moram sopodpisati Krpanov post!

  3. #23

    Privzeto

    drži, oba imata prav. s sprejetjem na zboru postaneš član LD, organizirane kot društvo. Do zaključka pripravniškega staža gre za članstvo z omejitvami.
    tisto glede navedka krpana je posledica ene izmed razlag, ki je bila podana prosilcem na eni izmed upravnih enot. Gre za logično posledico zakona, ki pa ni nikjer definirana (zato pa navajam, kakšne razlage dajejo pravniki na UE). Gre za to, da mora pripravnik v določenem obdobju (to je trenutno mislim da 3 leta) opraviti izpit za lovca. da mu to omogoči je zadolžena in odgovorna LD. Če v tem času pripravnik ne opravi lovskega izpita, se ga obvezno črta iz članstva (razen v primeru upravičenih in dokazljivih razlogov) in se o tem nemudoma obvesti pristojno UE. LD prevzame odgovornost, da bo mladega člana izobrazila za lovca oziroma mu to izobraževanje omogočila. Ker ni posebej definirano in je razlaga enakovredna preostalima, lahko v pravniškem smislu vzdrži.
    Poleg tega bi vas opozoril še na eno luknjo v zakonu, ki da uradniku precejšnjo oblast. ne priporočam vam, da se na slepo prepirate z uradnikom (ali uradnico) na UE, saj je ravno on (ona) tisti, ki DOKONČNO PRESODI o vaši primernosti, seveda ob podanem potrdilu o nekaznovanju in morebitnem mnenju o primernosti, ki jo razišče policija na zahtevo uradnika.
    glede ostrosti in nekulturnega dialoga, da ne rečem napada na moje besede, ko sem samo navajal dejstva in ne izražal svojega mnenja, pa upam, da je bil bes namenjen komu drugemu in je vzrok tičal kje drugje. Če temu ni tako, pa mislim, da nista vredna, da vaju kdo imenuje lovski tovariš.
    ne vem, kaj vaju moti pri tem, če sem razložil, kakšne so razlage besedila zakona, saj nisem rekel ničesar o tem, kakšno je moje mnenje in kako bi stvar jaz uredil! Nedopustno je takšno obnašanje, kjer napadata človeka, ki je zgolj navedel dejstva, kaj se dogaja!
    pa še ta malenkost krpan: tudi sam kot starešina ne bi podpisal takšnega papirja in res, da točno te besede nikjer ne pišejo. ti pa povem tole, dragi lovski tovariš (upam, pa boš v naslednjem postu dokazal, da si tega naziva vreden), na lastni koži sem občutil, da je po trenutnih določilih in zakoniu o društvih ena in edina odgovorna oseba predsednik (rečemo: starešina) LD. ne glede na to, kateri izmed članov je napravil neko neumnost, za vse kar je v okviru kluba boš pred državo in njenimi organi odogovarjal ti. žal so zakoni takšni in v sloveniji ni malo primerov, ko so starešine nosile posledice, pa niso bili nič krivi in nič dolžni, kot radi rečemo. Starešina je edina oseba, ki s svojim lastnim premoženjem garantira za pravično in z zakoni skladno delovanje LD.

    pa en lep lovski zdravo!

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Saj se ne jezim nate, dragi kolega. Jezim se na sistem in vse ki mu dajejo
    umetno dihanje, da ne crkne sam od sebe. Mislim, da v postu niti z eno besedo ni sem nič rekel o tebi osebno zato se neupravičeno jeziš name.

    Tudi sam sem na seznamu tistih starešin, ki so že prejeli položnico za plačilo dejanja nekoga drugega, in poznam kako tečejo stvari. Vendar to mislim, da z to temo nima nič.

    Poznam razlage in navodila birokratov na UE. Obnašajo se tako kot znani funkcionar na LZS, ki je napisal, da lahko samo posvečeni razlagajo zakon. Lahko to sprejmemo kot dejstvo ali pa tudi ne.
    Marko Gorše, Nadlesk

  5. #25

    Privzeto

    no, v tem primeru se opravičujem za svoje besede in jih "vzamem nazaj". iz vajinega tona sem sklepal, da vaju moti, da pišem take stvari.

    kar se tiče vseh teh težav, pa vendarle lahko rečem, da večina zaposlenih na UE dela v dobro nam, lovcem. Tam pa tam pa se najdejo tudi čudni tiči, kot povsod. je pa res, da uradnik pač ne more narediti nekaj tretjega, če pa gospodje v parlamentu naumijo take norije....

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •