http://lov.mojforum.si/lov-about820.html
Citat Krpan je objavil:
Zanima me, kje so letos organizirani tečaji in izpiti za lovce. Zanima ne tudi, če je kje še kaj prostih mest (južna in zahodna slovenija). V naši ZLD imamo od vseh družin samo v naši LD, dva kandiddata za opravljnaje izpita in še 4 pripravnike za prihodnje leto in jih moramo nekako spraviti skozi.
Citat Gebirgsjaeger je objavil:
Ne vem kaj storiti glede na tako stanje.
Naj ti povem v LZG Posočje je prijavljenih 16 kandidatov za opravljanje izpita. Samo iz naše LD 3. To pomeni da ima vsaka članica LZG Posočje vsaj po enega kandidata (13 članic).

Preseneča me bolj to, da imate na celotnem območju vaše ZLD samo dva pripravnika.

Če bo šlo tako naprej potem bo......

Kot je napisal pesnik S. Gregorčič "naš čolnič pogube otmimo"
Citat dejan je objavil:
Na Koroški lovski zvezi nas je za izpit prijavljenih 36 pripravniko iz 19 lovskih družin in z predavanji pričnemo naslednjo soboto. Iz naše družine sem samo jaz vem pa da imajo iz neke druge prijavljenih kar 6 pripravnikov.

LP
Citat tica je objavil:
Dejan, prijavljeni ste na predavanja za teoretični del lovskega izpita. Če boste naredili izpit, hja, še kar nekaj znanja bo potrebno pokazati. Pa veliko sreče in predvsem znanja.
Citat Ganges je objavil:
Prejel sem nov pravilnik, ki bi naj veljal za izobraževanje pripravnikov po novem sistemu. Kolikor sem uspel preleteti je kar precej sprememb na tem področju.

lp
Citat ZR7 je objavil:
Citat Ganges je objavil:
Prejel sem nov pravilnik, ki bi naj veljal za izobraževanje pripravnikov po novem sistemu. Kolikor sem uspel preleteti je kar precej sprememb na tem področju.

lp
Objavljen je nižje doli na področju zakonodaje in pravilnikov.
Na spletne strani pa ga bomo namestili, ko bo sprejet in potrjen in končna verzija dostopna.

LP
Citat main757 je objavil:
Ganges, mogoče veš ali je lovska zveza že izdala nove dnevnike, ki so v skladu z novim pravilnikom?
Citat Ganges je objavil:
Mislim, da ne ali pa še niso prišli v naše konce. Tudi sam sem že večkrat hotel pridobiti dnevnik za našega pripravnika pa jih na ZLD še nimajo. Najprej sploh nisem vedel, da so novi in sem pričakoval, da so enaki starim. Sedaj pa, ko sem rpebral ta pravilnik vidim, da bo drugačen.

Je pa nekoliko nerodno to, ker je naš pripravnik letos že bil na razstavi trofej, telesni oceni psov,... pa tega nikjer nima zabeleženo, ker še nima dnevnika. Bomo pač kasneje na ZLD zahtevali, da mi v dnevnik vnesejo, da je bil prisoten saj ni sam kriv, da nima dnevnika.

lp
Citat main757 je objavil:
Pri nas ga en pripravnik še tudi nima, pa sem mu svetoval naj mu na pasji ocenitvi (tekmi) izdajo potrdilo o udeležbi.
Citat merjas je objavil:
Citat Ganges je objavil:
Je pa nekoliko nerodno to, ker je naš pripravnik letos že bil na razstavi trofej, telesni oceni psov,... pa tega nikjer nima zabeleženo, ker še nima dnevnika. Bomo pač kasneje na ZLD zahtevali, da mi v dnevnik vnesejo, da je bil prisoten saj ni sam kriv, da nima dnevnika.
lp
V tem primeru bi se lahko bolje znašli. Še kot pripravnik sem nehote pozabil dnevnik na kinološko prireditev in na ocenjevanje trofej(pa nisem bil edini). Najboljša rešitev je da vzameš običajen listek, napišeš ime in priimek; LD; datum; komisija vtisne žig in se podpiše, listek pa prilepiš v dnevnik. Amen.

LP
Citat jvpv je objavil:
v Posavju že potekajo izpiti (mislim da je cca 52 pripravnikov)
Citat tica je objavil:
Tečaji za opravljanje teoretičnega dela lovskega izpita potekajo v večini območij. Zna pa se zaplesti pri izvajanju 14. člena Navodila, ki ga citiram:

13.člen
( preverjanje znanja )
Predavatelji teoretičnega dela po podani snovi iz njihovega predmeta preverjajo znanje lovskih pripravnikov in vpišejo v evidenco opravljenih preverjanj znanj (opravil-ni opravil).

14.člen
(izpit )
Ko kandidat uspešno opravi vsa preverjanja znanja po predmetih, lahko pristopi k izpitu.

Kandidat opravlja izpit pred izpitno komisijo, ki preverja znanja iz naslednjih področij:
• Biologija divjadi
• Zakonodaja in
• Gospodarjenje z divjadjo.


Ker se predavanja in preverjanje znanj že bliža koncu, morajo odgovorni v LZS najti rešitev in poiskati kompromis pri usklajevanju Navodila z ZGS in ustrezno pedagoško ustanovo in ga na UO LZS tudi potrditi. Namreč, zgodi se lahko, da bodo lovski izpiti zaradi teh nerešenih vprašanj obviseli v zraku za nedoločen čas. To pa bi bila kaj slaba dobrodošlica za nove člane, kar sem enkrat že zapisal.
Citat Ganges je objavil:
Kolikor pa sem jaz seznanjen v naši ZLD tsti pripravniki, ki so leto pričeli obiskovati predavanja izpite že delajo (preverjeno) po starem sistemu in še vedno potekajo predavanja + izpiti.

Letošnji pripravniki pa odo v kratkem pričeli z izobraževanjem o ravnanju z orožjem in ostalimi zadevami po novem sistemu.

lp
Citat tica je objavil:
Ganges, vse skupaj je malo čudno. Praktični del izpita so pripravniki opravili po starem, veljavnem programu in tako je tudi prav. Naenkrat pa se pojavijo spremembe z novim programom za opravljanje teoretičnega dela lovskega izpita in to v trenutku, ko so s praktičnim delom že zaključili. Logično bi bilo, da gre veljaven program do konca, nov pa se uveljavi za generacijo pripravnikov 2007.
Vendar ni tako. Izobraževanje razpiše LZS, določi program, imenuje predavateljski aktiv in določi ceno izpita. In za nič od tega še ni postorjeno, zato moja bojazen.
Nekaj pa je sigurno, če zadeve ne bodo hitro razčiščene, pripravniki lovskega izpita ne bodo mogli polagati kljub temu, da so opravili vsa preverjanja znanja po posameznih temah.