Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Mirovanje članstva

  1. #1

    Question Mirovanje članstva

    Lep pozdrav.

    Prvo bi se rad opravičil moderatorju, če sem slučajno načel temo v nepravilnem delu foruma.

    Sem član lovske družine in imam orožni list ter veljavno lovsko izkaznico za tekoče leto. S tem vprašanjem ne vem točno kam/na koga se naj obrnem, zato bi se najprej pozanimal kar tu.

    Večkrat sem že slišal, da naj bi lahko lovec, ki ima utemeljen razlog dal svoje članstvo v lovski družini na mirovanje (s tem so mislili, da tisti član ne rabi hoditi na skupne love, posvete in upravljati del v lovišču, pač na kratko za določen čas ni več lovec). Zdaj me pa zanima ali so to le govorice oz. koliko od tega je res? Kaj mora lovec, ki hoče to "mirovanje" (seveda če to sploh obstaja) storiti. Kolikšen je strošek?

    http://www.forum-lov.org/forum/archi...hp/t-2144.html Na to temo sem našel tudi to (staro)objavo, vendar je že res precej stara in niti ni bilo direktnega odgovora.

    Že v naprej hvala za zrele in konstruktivne odgovore.

  2. #2

    Privzeto

    Citat Dreja je objavil: Pokaži objave
    Lep pozdrav.

    ...
    Večkrat sem že slišal, da naj bi lahko lovec, ki ima utemeljen razlog dal svoje članstvo v lovski družini na mirovanje ...
    To mora biti urejeno v aktih LD, običajno v Pravilih (Statut društva).
    Poznam rešitev, po kateri lahko za "mirovanje" (lahko se imenuje tudi drugače) zahteva član, ki ni kaznovan s kakšno prepovedjo pravic in sicer za določeno obdobje. V tem času je dolžan poravnavati finančne obveznosti (članarina in ostalo), prost pa je delovnih in lovnih obveznosti.

    Na splošno pa velja, da i majo vsi člani društa enake pravice in dolžnosti. Tu gre torej za izjemo, ki mora biti točno opredeljena za vse enako in zanjo določen tudi postopek.

    Seveda pa se marsikje to in še marsikaj naredi tudi "bolj po domače".
    Verum justicia quod parilitas!

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •