Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 50

Tema: Lovski čuvaj

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Lovski čuvaj

    http://lov.mojforum.si/lov-about609.html
    Citat Hunter87 je objavil:
    Lani poleti sem oddal prošnjo v LD in so jo odobrili ter mi rekli da bom pripravnik postal letos, že sedaj pa sem sodeloval v brakadi in delovnih akcijah, torej postal bom lovec. Sedaj me pa zanima kako postaneš še lovski čuvaj, kakšni so pogoji ali omejitve??
    Citat .243 Win. je objavil:
    Lovočuvajski izpit sem opravil leta 2004. Koliko sem seznanjen je pogoj za opravljanje izpita vsaj pet letno članstvo v LD in da te na tečaj prijavi lovska družina, ker s tem nekako garantira da si lovec, ki je sposoben opravljati lovočuvajsko službo.
    Citat MUZIKANT je objavil:
    Pozdravljen,

    k lovsko-čuvajskemu izpitu lahko pristopi lovec, ki ima opravljen lovski izpit in orožni list. Minister predpiše podrobnejše pogoje za pristop kandidata k izpitu za lovskega čuvaja in vsebine posameznih delov izpita.

    Lovski čuvaj pa lahko postane polnoleten državljan oziroma polnoletna državljanka Republike Slovenije, ki ima orožni list in je opravil izpit za lovskega čuvaja ter ima kot član lovske organizacije triletno lovsko prakso.

    Lovska družina naj bi imela enega čuvaja na vsakih 2000 ha površine lovišče.


    Čaka te še dolga pot, samo korajžno naprej.

    Lep pozdrav
    Citat Hunter87 je objavil:
    Muzikant je napisal da naj bi imela LD na 2000 ha lovišča enega čuvaja. kaj pa v primeru da ima družina za svoje potrebe dovolj čuvajev, nekdo si pa vseeno želi postati čuvaj??
    Citat Ganges je objavil:
    V tem primeru imaš pač samo čuvajski izpit, službe čuvajske pa ne opravljaš ker LD s tabo ne sklene pogodbe. Tako si lahko v rezervi, če kdo več kasneje noče biti čuvaj in postaneš ti, ki imaš izpit.

  2. #2

    Privzeto

    Jaz pa bi tu vprašal tiste, ki so v zadnjih nekaj letih opravljali čuvajski izpit kako v bistvu poteka? Koliko je približno ur predavanj? Ali je samo en izpit na koncu ali je tečaj razdeljen tudi na delne izpite, kot je zadnja leta tudi lovski izpit? Kakšni so sklopi predavanj?

    Hvala za odgovore in lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Jaz pa bi tu vprašal tiste, ki so v zadnjih nekaj letih opravljali čuvajski izpit kako v bistvu poteka? Koliko je približno ur predavanj? Ali je samo en izpit na koncu ali je tečaj razdeljen tudi na delne izpite, kot je zadnja leta tudi lovski izpit? Kakšni so sklopi predavanj?

    Hvala za odgovore in lp

    Pridružujem se vprašanju Gangesa.Letos so izobraževanja po novem načrtu.Tica glede na to da malo spremljam tvoje objave,nam lahko kaj poveš o tem izobraževanju in izpitu....
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  4. #4

    Privzeto

    Teme so objavljene na spletni strani LZS, za člane LZS > gradivo za 12. sejo UO LZS, pripeto je ob koncu zapisnika 12. redne seje.

  5. #5

    Privzeto

    mene pa zanima a ima kdo kaj gradiva za izpit lovskega cuvaja?

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat rafa je objavil: Pokaži objave
    mene pa zanima a ima kdo kaj gradiva za izpit lovskega cuvaja?
    Kar ga češ,vse pospravlen še vprašanja za izpit.Mislim pa,da bi nekaj se moglo najt še v elekronski obliki,v pisni pa zagotovo sem ravno včeraj nekaj potreboval.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  7. #7

    Privzeto

    A kdo kaj ve kaj je s temi novimi izkaznicami za lovske čuvaje? Kje se dobi vloga za to izkaznico.
    Ker v tistem obvestilu iz UE nič natančno ne piše.

    LP

  8. #8

    Privzeto

    Kolikor mi je znano, bo izkaznice za lovske čuvaje izdajala LZS, po pooblastilu in prenosu pristojnosti iz upravnih enot. Vendar izkaznic ne prejmejo vsi člani, le tisti, ki imajo z upravljavci lovišč sklenjeno pogodbo o izvajanju lovsko čuvajske službe. Skupaj z izkaznico prejme čuvaj še znak lovskega čuvaja, izkaznico in znak pa bo moral ob prenehanju veljavnosti pogodbe takoj vrniti upravljavcu lovišča in ta LZS.

  9. #9

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Kolikor mi je znano, bo izkaznice za lovske čuvaje izdajala LZS, po pooblastilu in prenosu pristojnosti iz upravnih enot. Vendar izkaznic ne prejmejo vsi člani, le tisti, ki imajo z upravljavci lovišč sklenjeno pogodbo o izvajanju lovsko čuvajske službe. Skupaj z izkaznico prejme čuvaj še znak lovskega čuvaja, izkaznico in znak pa bo moral ob prenehanju veljavnosti pogodbe takoj vrniti upravljavcu lovišča in ta LZS.
    Kaj pa znaki čuvajev, ki jih imajo lovci - lovski čuvaji, ki so že lovski čuvaji, pa nimajo pogodbe z upravljalcem lovišča. Ti že imajo čuvajski znak in izkaznice?

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa znaki čuvajev, ki jih imajo lovci - lovski čuvaji, ki so že lovski čuvaji, pa nimajo pogodbe z upravljalcem lovišča. Ti že imajo čuvajski znak in izkaznice?
    Imajo jih za spomin na neke druge čase in kot dokaz lovske izobrazbe.

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •