Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: Orožni listi

  1. #1

    Question Orožni listi

    Pozdravljeni,

    ker mi do sedaj niso še nikjer znali točno pomagati (LD, LZS, UE) se obračam še na vas.
    Sem nov član LD in od prej že poseduje OL za šport v katerem imam vpisano orožje, ki se lahko uporablja za lov in šport in dovoljenje za posest (lovsko orožje).
    Moje vprašanje je ali lahko grem na lov z orožnim listom za šport in lovsko izkaznico oz. ali moram it delat še en OL za lov? Zadnja varianta mi je nekoliko zgrešena.

    Hvala vnaprej za vaše odgovore.

  2. #2

    Privzeto

    Poklici na upravno enoto, pomoje bi oni najbolj vedeli glede orozne listine...

  3. #3
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Ne smeš it na lov.
    Ker posest pomeni da orožje poseduješ in ga imaš doma. Šport, lahko prenašaš in ga uporabljaš na strelišču, Lov pa prenašaš ga uporabljaš v lovišču in strelišču recimo.
    Tako da bo najverjetneje potreben prepis orožja na OL za lov.

    Sem pa enkrat slišal nekaj o kategorijah orožja... vendar se mi zdi da se je slo samo glede posoje...
    lp MAj

  4. #4
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Za lov potrebuješ dovoljenje za nošenje orožja. Dovoljenje za posest bo premalo.

  5. #5

    Privzeto

    Kar se tiče lova in dovoljenja za posest orožja mi je jasno da se ne da. Zanima me le če obstaja možnost lova z orožnim listom za šport. Kot sem že v prvem postu napisal mi niso znali na to vprašanje odgovorit niti na UE...

  6. #6

    Privzeto

    Rabis OL za lov.

    Razlog se skriva v 23 clenu ZORO, ki pravi naslednje (izsek):
    Lovsko orožje se sme nositi in uporabljati samo v lovišču in na strelišču, izven lovišča oziroma strelišča pa se mora prenašati.

    Športno orožje se sme nositi in uporabljati samo na strelišču, izven strelišča pa se mora prenašati.

    Skratka to pomeni, da sportnega orozja (to je vso orozje, ki je vpisano v OL za sport, ne glede na izgled ali kategorijo) ne smes nosit ali uporabljati v loviscu.

  7. #7

    Privzeto

    Ne vem kaj ti ni jasno,
    Če imaš orožni list za šport je za šport, če ga imaš za lov je za lov. To sta dve kategorije. Pač boš imel dva orožna lista. Ne boš ne prvi in ne zadni tak primer.

  8. #8

    Privzeto

    Prepišeš vse na OL za lov in vse lahko uporabljaš tako na strelišču kot v lovišču.

    Je pa seveda strošek in okoli tega se je za dogovoriti na UE, saj je ta postopek mnogo enostavnejši, ker ni potrebnega vsega postopka kot pri nabavi in vpisu novega orožja.

    Na podlagi teh stroškov se potem odločiš ali prepisati vse ali le kos ali nekaj njih.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #9
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Ja bo strošek , ki zavisi od števila kosov orožja. Če jih imaš več kot 5 je ta znesek malo pod 50 € po kosu . Sem očutil na lastni koži . Tako da pare na sunce in potem v hosto .
    errare humanum est - motiti se je človeško

  10. #10
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Na OL za lov prepiši samo tisto orožje, s katerim boš res lovil. Najprej npr. samo 2 kosa, po 2 ali 3 sezonah boš pa mogoče že vedel, če bi še kakšnega.
    S kakšno zelo težko športno puško verjetno ne boš hodil po lovišču oz. boš mogoče šel 2x in ugotovil, da je 2 kile preveč na ramenu veliko večja težava kot 2cm večja grupa na tarči.
    Pišem pa iz lastnih izkušenj

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •