Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Predlog spremembe zakona o orožju zavrnjen

  1. #1

    Exclamation Predlog spremembe zakona o orožju zavrnjen

    Pozdravljeni kolegi

    Izgleda, da je bil predlog spremembe zakona o orožju na koncu le zavrnjen. Morda pa je še nekaj ljudi, ki razmišlja v EU parlamentu.

    European Parliament turns out positively for law-abiding gun owners

    Članek


    Če sem se zmotil ali ne spada v ta del foruma, naj admin odstrani.
    Men love to wonder, and that is the seed of science.
    - Ralph Waldo Emerson

  2. #2

    Privzeto

    Da ne odpiram nove teme, bom vprašanje postavil kar sem.
    Ali morda kdo ve, v kateri fazi je novela zakona o orožju? Ker lani je bila vložena v postopek.
    Če bo zakon spremenjen v delu, ki opredeljuje posebno opremo (nočne namerilne naprave), bomo lahko legalno kupili nočne IR in termovizijske namerilne naprave.
    Za legalno uporabo, pa bo potrebno še vedno imeti odločbo inšpektorja. Saj zakon o lovu prepoveduje uporabo umetne svetlobe. Kar pa ir osvetljevalec je.
    Po mojem mnenju bi lahko nočno optiko dovolili za tiste vrste divjadi, ki jo je bilo dovoljeno loviti ponoči že zdaj. Torej divji prašič in vse zveri.

    Lp
    Matej

  3. #3

    Privzeto

    Kar je umetnega vira svetlobe je zanima situacija pri velikih zvereh - interventni zakon jo dovoljuje.

    Kaj ima večjo težo, interventni zakon ali ZdLov pa bo očitno spet polemika, ko bo treba odločiti, ali je uplenitelj "naš" ali "ni naš".

  4. #4

    Privzeto

    Če interventni zakon dovoljuje umetne vire svetlobe še ne pomeni, da se lahko uporablja ir in termovizijske namerilne naprave. Dovoljuje le uporabo svetilk, belih, zelenih, rdečih ni važno.
    Nočne strelne daljnoglede, pa prepoveduje zakon o orožju. Zato je v predlogu novele zapisano, da se slednje lahko uporablja skladno s predpisi v lovski zakonodaji.
    Kdor misli, da odločba inšpektorja za umetno svetlobo dovoljuje uporabo nočne namerilne optike, naj vpraša OptikTrade zakaj ne prodajajo nočnih strelnih daljnogledov.
    Prodajajo samo nastavke za navadne strelne daljnoglede, ki pa imajo poleg poseben nastavek za okular s čimer se lahko uporablja kot nočna naprava za opazovanje. Zdaj da so pa v kompletu tudi adapterji za strelni daljnogled in kaj kupec potem dejansko v lovišču počne, je pa že druga pesem.
    Pa ne me narobe razumeti. Sem zelo za to, da se NV dovoli. Za divjega prašiča in zveri in upam, da bo zadeva tudi zakonsko čimprej pokrita.

    Lp Matej

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Jereb, pri ZDLOv nima nič z zvermi. Niso divjad. Tako pomoje ni težav z navzkrižjem, ko interventni zakon dovoljuje umetne vire svetlobe.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •