Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Mannlicher cl2sx

  1. #1

    Privzeto Mannlicher cl2sx

    https://www.steyr-mannlicher.com/en/...nlicher/cl2sx/

    Zanimam se za nakup NOVE risanice, pa se mi omenjena puška zdi zelo dobra izbira glede na ceno.
    Zanima me vaše mnenje glede puške in kaj podobnega bi lahko našel v tem cenovnem razredu...

  2. #2
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Zdravo,


    pred dvemi leti sem kupoval puško v tem cenovnem rangu.
    Kupil sem HEYM SR21 s sintetičnim kopitom v nerjavni izvedbi preko frankonie brez, da bi videl puško v živo.

    Danes ne bi več tako nakupoval :)

    Sem pa imel srečo in sem s puško zelo zelo zadovoljen.

    Imel sem priliko imeti v rokah tudi eno izmed novih pušk od steyerja, ki zgleda popolnoma enaka kot ta, ki jo ti kupuješ. Materiali za kopito so mi bolj všeč kot na moji. Vse ostalo pa ne. To je najbolj očitno pri obliki in dimenzijah kopita. Tudi železje mi vizualno ni všeč. Moj zaklep "lavfa" lepše. Steyr nima kugle na ročki od zaklepa tako da ni tok prijetno repetirat. Sigurno pa je steyr dobra puška.

    Poglej še za SAUER 101 in Mauser M12. Pri sauerju in mauserju imaš magazin večji za 1 patron. Plus patrone lahko nalagaš iz vrha. Cena je tam tam - 1500€.

    Skatka če bi zdaj jemal bi eno izmed teh dveh. Verjetno bi vzel Mauzerco :)

    LP N

  3. #3

    Privzeto

    Imamo različne kriterije. Meni je ravno notranji magazin slabost zato imam raje vstavljivega.
    So pa vse puške danes dobre. Izbiraj le po tem katera ti je bolj všeč. To boš pa vedel, če jo gledaš in pošlataš. Boš hitro ugotovil katera je prava. To pa je najbolj pomembno.
    Kateri kaliber pa želiš?

  4. #4

    Privzeto

    Sem že lastnik 270 win. pa bi najbrž uzel kar isti kaliber. Se mi zdi kar precej univerzalen....

  5. #5

    Privzeto

    Ne "se mi zdi" ampak JE univerzalen.

  6. #6

    Privzeto

    M12 zelo hvalijo in cenijo medtem ko naj bil Sauer 101 precej slabši od M12. Od vseh treh mi je Steyr še najlepši "za pogledat"

  7. #7

    Privzeto

    Doma imam eno od jagrovskih revij s testom orožja tega ranga; Tikka, Hahnel Jager, Mauser SM12, Sauer 101... "zmagovalec" testa je Mauser, ampak ocene so si tako blizu in če upoštevamo še kakšen faktor, je izbira predvsem vaša med enakovrednimi.
    Meni osebno Muser kar sede, sem pa manj zadovoljen s plastičnim kopitom na Manlicherci (M)

  8. #8

    Privzeto

    Kaj pa Titan6 ?

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •